fbpx
Здоров'я
Як простим способом можна вирішити проблему болю в спині(фото)

Навіщо ж потрібні вправи для зміцнення хребта? Вони допомагають зберегти здоров’я хребта і всього організму в цілому.

Хребет – це вісь, для людського тіла, його опора, завдяки йому, ми рухаємося.

Від міцності м’язів і зв’язок, які оточують хребет, залежить його здоров’я. Чим він міцніший, тим менше навантаження на диски і суглоби хребта. Жорсткими або м’якими зв’язками нагороджує нас природа, і ми маємо, те, що маємо. А ось м’язи можна і потрібно зміцнювати.

М’язова маса у дорослої людини становить приблизно 35-40% маси тіла. Скелетні м’язи не можуть самі розслабитися, якщо до цього тривалий час перебували в напрузі.

Згадайте, як часто в робочий час, та й вдома, ми знаходимося в позі статичної напруги. І ось вже заболіла шия, плечі, спина . А ми продовжуємо сидіти, треба ж все доробити. А від м’язів залежить якість кровопостачання у всьому організмі і в хребті зокрема.

Якщо м’язи напружені, то страждає кровопостачання хребта, його дисків, суглобів. У цій ситуації дуже корисні вправи на розтяжку м’язів хребта, в іншому випадку, вони стають в’ялими, втрачають свою масу. А це погіршує харчування і самих м’язів, і того, що вона оточує. І ось вже виникають дегенеративні зміни (тобто переродження) в дисках і суглобах хребта, тут і до грижі диска недалеко.

Так, благополуччя хребта залежить від м’язової маси і якості їх роботи. Якщо м’язи постійно знаходяться в скороченні, вони не можу відновити свою масу і якісно які живлять то, що оточують. Але є спосіб допомогти втомленою м’язі – треба почати її розтягувати.

Наприклад, в Японії, завдяки культурі розтяжок, абсолютно не актуальна проблема болю в спині.
А у нас? Який відсоток страждаючих болями в спині? Величезний! І це, не дивлячись на, різноманітні (в основному фармакологічні) методи лікування.

Розтягнувши м’яз, ми допомагаємо йому повноцінно розслабитися і відновити кровопостачання, що в свою чергу не дає втрачати м’язову масу. А відновивши або просто поліпшивши кровопостачання м’яза, ми частково або повністю прибираємо біль. Адже біль – наслідок порушення кровопостачання.

У переважній більшості випадків біль у хребті викликана нерівномірним напругою оточуючих їх м’язів.

Пропонуємо вашій увазі 2 вправи, які допоможуть розтягнути глибокі м’язи хребта, відновити в них кровопостачання і тим самим зменшити біль, а також зміцнити наш хребет відпочили, а не втомленими м’язами.

Вправа № 1

На розтяжку м’язів попереку.
– з положення стоячи сісти навпочіпки, спина пряма, руки лежать на колінах;

– потягніться вперед однією рукою, торкнувшись підлоги, це ж виконайте іншою рукою;

– потім, упертися на долоні, підніміть таз, ноги небагато зігнуті в колінах, і зробіть 10 нахилів (по секунді на кожне), намагаючись просунути голову між колін;

– повертайтеся в початкове положення обережно в зворотному порядку: сісти навпочіпки, спираючись руками об підлогу, покласти по черзі долоні на коліна, піднятися.

Небезпечні пів-нахили, але корисні глибокі нахили. Тому цю вправу уникає етапу пів-нахили, а відразу виходить на глибокий нахил.
При наявність грижі міжхребцевого диска, можливо посилення болю при досягненні глибокого нахилу. Потрібно відставити убік хвору ногу, а вага перенести на здорову і виконати вправу.

Так само можуть бути труднощі при наявності болю в колінних суглобах, яка просто не дасть вам сісти навпочіпки. Поставте по боках від себе два стільці, і з їх допомогою увійдіть в глибокий нахил, а потім виконайте вправу.

spyna

Вправа № 2
При болю в ділянці сідниць.

Стоячи або лежачи зігніть коліно хворий ноги і підтягніть до протилежного плеча, затримайтеся на 5-7 секунд в цьому положенні. Біль зменшитися або зникне. Повторюйте цю вправу частіше, коли з’являється біль в сідниці, згодом вона ослабне або зовсім зникне.

spyna1

Читайте також:Прості та маловідомі способи позбутися від похмілля

Джерело.

Related Post

facebook