fbpx
Лайфхаки
Як розвинути риторику мови: 12 золотих порад

Порада 1. Дикція. Намагайтеся проговорювати кожне слово в реченні повільно і з розстановкою. Говоріть якомога довше при цьому постарайтеся все це зробити на одному диханні.

Порада 2. По можливості намагайтеся читати голосно вголос. Це допоможе вам краще засвоїти новий матеріал, так як поєднує в процесі запам’ятовування два ваших органу сприйняття – зір і слух.

Порада 3. Навчіться легко переказувати. Прочитайте уривок будь-якого тексту, не більше п’яти пропозицій і перекажіть його при цьому, намагаючись зробити це дослівно, а потім зробіть це власними словами, самостійно вибудовуючи свою промову .

Порада 4. Мовне мислення. До свободи будь-якого виступу призводить ні читання статей і ні заучування їх напам’ять, а лише регулярне вправа з оволодіння навичками риторики мовлення на основі конспекту що складається з ключових слів і вашого мовного мислення. Оратор не дотримуватися наявних заготовлених фраз, а навпаки, він одну і ту ж думку вимовляє знову і знову, але кожен раз роблячи це по-новому.

Порада 5. Намагайтеся захоплююче і гранично образно, розповідати про всілякі випадках і пригоди. Анекдоти, короткі історії, подорожні нотатки які ви розповідаєте повинні захопити ваших слухачів.

Порада 6. Підготуйте ділове повідомлення. Короткий відрізок з газетної статті, у вигляді ключових слів переказавши його власними словами за допомогою конспекту цих самих ключових слів, найкраще переказати багаторазово з різних словесним оформленням.

Порада 7. Підготуйте мова, яка має вашу точку зору. Це може бути будь-якою тривалістю не більше п’яти хвилин на строго певну тему: професійна мета, хобі і т.д. Вживайте в оповіданні якомога більше ключових слів, але при цьому постарайтеся замінити їх синонімами.

Порада 8. Регулярно тренуйте вашу пам’ять. Кожен, бажаючий стати оратором, повинен тренувати свою пам’ять. Візьміть за правило щодня щось запам’ятовувати: вивчіть вірш або уривок з книги, а ще краще візьміться за вивчення іноземної мови.

Порада 9. Підкоріть свою пам’ять. Дослідження показують, що зміцнення пам’яті досягається, перш за все, комплексним впливом трьох основних чинників:

  • концентрацій уваги (підвищенням здатності до сприйняття);
  • створенням асоціацій (так званих «містків пам’яті»);
  • повторенням (матір’ю учення).

Порада 10. Визначте для себе, як ви краще запам’ятовуєте інформацію. Хтось має моторної пам’яттю , як Наполеон, людина, можливо, з кращого свого часу пам’яттю на імена: він три рази записував нове ім’я, потім викидав записку і пам’ятав це ім’я. Людині, котрий володіє акустичної пам’яттю , потрібно заучувати вголос, йому необхідно чути, що він вчить. Основою пам’яті для людей, налаштованих на візуальне сприйняття , є, обдумане розташування ключових слів.

Порада 11. При підготовці мови робіть невеликі паузи (творчі перерви). Краще освоювати новий матеріал протягом двох днів по годині, ніж протягом двох годин за один день. Це відбувається тому, що під час перерви між заняттями підсвідомість продовжує закріплювати нову інформацію у вашій пам’яті.

Порада 12. Підготовлюйте мову в наступному порядку:

– збір матеріалу;

– відбір матеріалу і його організація;

– обдумування матеріалу;

– перша редакція ключових слів;

– стилістичне оформлення головної частини;

– формулювання вступу і висновку;

– загальний контроль;

– остаточна редакція ключових слів;

– репетиція промови та виступи цілком.

Читайте також: 6 РЕЧЕЙ, ЯКІ КАТЕГОРИЧНО НЕ МОЖНА РОБИТИ В ЛІЖКУ

Джерело.

facebook