fbpx

Як так можна – не покликати рідню? Я не хочу щось сказати про невістку, але коли у нас в сім’ї дні народження – ми всіх кличемо, накриваємо стіл. Вона ж «перевиховала» мого сина, а подарунки все рівно приймають! У них з чоловіком аж троє дітей. Потрапила в родину – будь ласкава, поважай традиції

Як так можна – не покликати рідню? Я не хочу щось сказати про невістку, але коли у нас в сім’ї дні народження – ми всіх кличемо, накриваємо стіл. Вона ж «перевиховала» мого сина, а подарунки все рівно приймають. Та розкажу все, як є.

Мій син Микола і ця Оленка одружилися сім років тому. У них чотирирічний синочок Станіслав. Ще у нас є старша донька Ірина, заміжня, у них з чоловіком аж троє дітей.

Всі ми живемо в районному центрі не далеко від столиці, батьки невістки у Львові, а свати – на Чернігівщині.

Одним словом, родина у нас чималенька. Так ось про що я хочу розповісти. У нас в сім’ї прийнято у великому колі святкувати родинні свята, зокрема, і дні народження. Всі всіх кличуть, відзначаємо дружно за столом, подарунки даруємо.

У мене або в чоловіка день народження – запрошуємо дітей з сім’ями, сватів, кумів, я свою сестру з родиною обов’язково кличу. Намагаємося не забути нікого, не обділити увагою. Моя донька робить так само. Такі у нас традиції. Ну яке це свято без рідних?

А ось невістка, ця Оленка, іншої думки. На свій день народження вона від початку не скликала нас усіх, вони з сином їхали кудись на відпочинок чи до її рідні на Західну. Народився у них Стасик, так вони і на його дні народження десь вшиваються, та й на інші свята всілякі намагаються виїхати з міста кудись.

Тобто, Олена «перевиховала» мого сина, тепер вони на всі дні народження свої кудись їдуть, нікого не кличуть і не частують. А що мене найбільше обурює – подарунки по поверненню приймають, чемно дякують, у той час, як самі у відповідь лише сувенірчиками чи якимись гостинчиками з поїздок відмажуться, та й по тому.

Я вже сину якось казала, що все це не по родинному, не по нашому, не в традиціях нашої великої дружної родини. Але він знизує плечима, мовляв, нам так подобається – дарувати собі подорожі чи ресторани.

Ірина моя, так та взагалі сказала, що більше їх кликати і запрошувати не буде до себе на дні народження і щось їм дарувати. А я тепер ще й переживаю, щоб ми в родині не почали через це все претензії мати одне до одного, суперечки розводити.

Я не хочу щось сказати про свою невістку, але мені просто цікава стороння думка. Мені здається, що потрапила в родину – будь ласкава, поважай традиції, дотримуйся їх. А так, як робить вона – це зневага до родини її чоловіка, інакше я не можу це назвати.

Передрук без посилання заборонено.

Фото ілюстративне, авторське.

You cannot copy content of this page