fbpx
Суспільство
Як відучити дитину спати в одному ліжку з батьками: 5 простих порад

Коли дитина підростає, питання про сон з мамою в одному ліжку , як правило, відпадає сам собою. Але часто кордону між приватною зоною батьків і їх дітьми стираються, перетворюючи життя пари в ланцюжок з непорозуміння, дискомфорту, втоми і дефіциту уваги один до одного. Невже всі ці серйозні наслідки, аж до розлучення, можуть бути спровоковані поведінкою дитини, вперто не бажає засипати на самоті? Так це так.

Причини проблеми – страхи і дефіцит уваги

Причини, по якій подібна ситуація виникла в сім’ї, хоч і лежать на поверхні, але їх необхідно чітко сформулювати:

Переляк матері за дитину : «У нього буде психологічна травма», або «Він же ще маленький і не може заснути сам – йому страшно» .

Нездатність подружжя проявити твердість ( батьки піддаються на дитячі істерики: «Гаразд, сьогодні можна потерпіти» ).

Небажання діяти спільно (тато накопичує образу на дитину за «перетягування ковдри» – уваги і ласки матері – на себе, а мати вважає, що партнер – егоїст, тому підсвідомо починає відчувати ворожість).

Розібравшись в тому, яка з причин створює ситуацію, легко приступити до планомірного вирішення проблеми, коли дитина відмовляється засинати один. Досить слідувати простим рекомендаціям, щоб відучити дитину від цієї звички.

Читайте також: Сенсаційне послання відомої голівудської актриси: настав час скинути маски

Гра

Дієвий спосіб змінити ситуацію – пояснити дитині, що кімната мами і тата – це тільки їхня територія і потрібно це поважати. Не треба забороняти заходити туди, просто потрібно вказати на межі. Після такого серйозного вступу потрібно перейти до ігрового пропозицією: нехай дитина сама вибере один день тижня, коли він не буде входити в спальню батьків. Розіграйте історію про те, що сон в дитячому ліжечку – це велика удача. Нехай завоює цей приз.

Поступовість

Не можна допускати стресу у дитини і заглиблюватися в крайності: «З сьогоднішнього дня до нас ні ногою!» , А на завтра – «Я так не можу: у мене болить серце за нашого малюка. Він ще маленький і нехай вже спить з нами » . Перед відходом до сну можна посидіти з дитиною, трохи поговорити, заспокоїти і налаштувати на безпеку і міцний сон. У цей період адаптації варто залишати в дитячій включеним нічник, читати казки перед сном і показувати, що батьки, як і раніше, люблять свою дитину і нічого в їхньому ставленні до нього не змінилося.

Твердість

Після всіх ритуалів – тільки сон. Не можна піддаватися на скарги та вмовляння дитини. У своїх маніпуляціях діти йдуть дуже далеко і можуть придумувати все нові страхи, аби розжалобити батьків і забратися їм під бік. Після казок, розмов і поцілунку в лоб, відразу слід піти і більше не заходити до дітей в кімнату, навіть якщо вони будуть обурюватися. Потрібно дати відчути, що хоч батьки і люблять їх, але договір потрібно виконувати, тому в жертву все своє простір і ліжко ніхто приносити не буде.

Послідовність

Часто дорослий дитина спить у ліжку з батьками тільки тому, що вони не змогли спільно і поетапно донести до чада ідею про особистий простір. Дуже важливо не збитися на півдорозі і поступово перебудувати психологію дитини, привчити його до думки про сон в своєму ліжку як про єдину нормі.

Це непросто, тому що жалість і страх заподіяти біль дитині беруть верх над логікою. Однак піддаватися не можна. Нехай в такі хвилини підтримує думку про користь цих змін для дітей. Адже чим швидше вони позбудуться емоційної залежності від сну з батьками, тим легше їм буде адаптуватися і розвиватися далі.

Режим

Здається, що це найочевидніший і не заслуговує на увагу пункт. Однак, як показує дитяча психологія, він найдієвіший. Повторювані щовечора дії вводять впорядкованість і систему в життя дітей.

Потрібно поетапно зменшувати територію, на якій дитина «панує»: спочатку він грає у всіх кімнатах, потім тільки в дитячій, потім читає біля свого ліжка, а потім і засинає в ній. Це ненав’язливе, але ефективне управління поведінкою дитини: вже через тиждень буде видно зміни. Послідовність цих дій буде сигналом для дитячої психіки, активність буде сходити нанівець, а дитини стане хилити в сон.

Якщо дотримуватися цих нехитрих правил, то скоро дитина перестане відчувати необхідність у спільному сні з батьками. При цьому не завдається шкода ні дитячій психіці, ні подружнього життя.

Читайте також:Що означають розвішані шарфи на деревах: варто знати(фото)

Джерело.

facebook