fbpx
Суспільство
Як виховувати дитину, або навіщо взагалі потрібна школа?

По-доброму і по-розумному – потрібно виховувати і оцінювати саме ці 7 найважливіших параметрів. А не тільки пам’ять при тестуванні.

На жаль, ми оцінюємо в школі те, що найлегше піддається перевірці. “Пам’ятаєш – не пам’ятаєш. Чи не пам’ятаєш – все-йди-гуляй”.

Шкода, що школа у нас існує тільки для перевіряльників , а не для вирощування тих самих потрібних якостей, які цінуються людьми найбільше в дорослому житті.

Зараз в світі йдуть прискорені розробки того, як здійснити цю мрію: вирощувати в дитині те, що потрібно, а не те, що легко перевірити балами на комп’ютері.

Про що все кругом говорять і хочуть для своїх дітей? На які якості школяра запит у батьків?

Ось вони, основні:

1. Компетенції (логічне мислення, робота в команді, вміння виділяти пріоритети, критичне мислення, і ще 40 в списку) … І якщо це дійсно ТРЕБА, то потрібно вміти це оцінювати.

2. Знання (фундаментальні і сучасні). Треба знати, як їх оцінювати адекватно, а не для галочки.

3. Креатив. Якщо від дітей його вимагають, то треба вміти його якось оцінювати і враховувати.

4. Пам’ять. Причому, не просто пам’ять, а короткочасну і довгострокову. Якщо пам’ять – цінність, то треба вміти її розвивати й оцінювати.

5. Здібності. Всі батьки ставлять питання про здібності своєї дитини, щоб їх в школі змогли розпізнати і розвивати. Тоді хіба не логічно вміти ці здібності якось оцінювати? Інакше – як їх розвивати?

6. Характер. Хіба це не важливо? Адже кажуть: у цього сильний характер, у цього – слабкий, а цього – взагалі немає характеру. Зрозуміло, що більшість вважає, що характер закладається в сім’ї або взагалі народжується з генами. Але бувають випадки, як, наприклад, в спорті, коли характер загартовується, коли привчають долати перешкоди і коли потрібно докласти зусиль, щоб досягти поставлених цілей. Тоді треба вміти оцінювати характер, і вже є відповідні методики.

… Скептики почнуть заперечувати, що ці параметри неможливо оцінити в цифрах. Так в цифрах і не обов’язково. Багато людей в світі вміють читати букви і слова, і розуміти, що там написано. Такими здібностями читати рядки і між рядків опис портрета людини володіють ейчари, бізнесмени, батьки, та й все розумні люди.

Тому описовий текст різновекторних характеристик людини давно на заході поширений і це сьогодні мейнстрім. Тому що на перше місце вийшов “Людський фактор” , від якого часто залежить чи прогрес фірм і країн, або їх провали і банкрутства.

Саме таке освітній простір створено в кращих приватних школах (наприклад, ліцей Гранд, де створені всі умови для реально різнобічного розвитку дітей, і за 30 років видно прекрасні результати). Однак Місія приватних шкіл полягає ще і в тому, щоб розробляти і впроваджувати найбільш передове, а потім передавати це суспільству.

Тому всі передові технології викладаються нами БЕЗКОШТОВНО на широкої освітньої платформі www.edufuture.biz , разом з кейсами та іншими навчальними матеріалами. І ними вільно користуються сотні звичайних шкіл, і не тільки в нашій країні.

І тому ми зараз в Київській області з нашими пілотними реформами освіти знаходимося в самому мейнстрімі, припускаючи до подальшого впровадження їх в сільській школі в Путрівка (Васильківський район, Київської області, державна школа, безкоштовна), з розширенням на інші території.

Тут головне розуміти – навіщо школа взагалі потрібна? Якими показниками повинні володіти учні, і вміти їх оцінювати?

Або ж варто знизити рівень домагань, обмежуючись лише оцінюванням їх на 100-150-200 балів по ЗНО. Але тоді не треба пред’являти претензій, що вони після закінчення школи нічого не знають, не вміють, не пам’ятають і не можуть.

Хоча так бути не повинно.

Читайте також: КОЛИ МИ ПОЧИНАЄМО СТАРІТИ

Джерело.

facebook