fbpx

Як я заздрила подрузі Каті, яка під час навчання в універі підробляла перекладачем і познайомилася зі швейцарцем, а потім вийшла за нього заміж і переїхала. А лишилася в Україні. Та ось так склалися обставини, і Катя прихистила мене з дочкою. Мене дуже розчарувало. Так, легенди та й годі. Це не просто надійний підвал із міцними залізними дверима. Змушує тут залишатися, оторимувати домогу, жити на гуманітарку, тіснитися у невеликій кімнаті

Як я заздрила подрузі Каті, яка під час навчання в універі підробляла перекладачем і познайомилася зі швейцарцем, а потім вийшла за нього заміж і переїхала. А лишилася в Україні. Вийшла заміж, мала свій бізнес, потім розлучилася, а потім втратила і свій салон у Харкові.

І ось так склалися обставини, що Катя прихистила мене з дочкою. Ми перебралися до неї в Швейцарію і поки що збираємося тут залишатися.

Швейцарія – країна мрії багатьох людей. Але хтось чув мигцем факти, які й фактами не є. Так, легенди та й годі. Швейцарські будинки нам здаються досконалістю у плані дизайну та архітектури, а економічний стан країни багатьом нагадує казку. А що ж насправді?

Швейцарія є сусідкою з багатьма країнами, і це значно впливає на життя людей. Тут виділяють німецький, італійський та французький регіони, які живуть за своїми правилами досить відокремлено. Швейцарські кантони є певною мірою окремими державами зі своїми звичаями та культурними особливостями.

З мовою у багатьох приїжджих можуть виникнути проблеми. Офіційно швейцарці говорять німецькою, ось тільки через культурні особливості країною насправді правлять численні діалекти.

Навіть ті люди, які народилися у Швейцарії, але жили в різних регіонах, можуть далеко не одразу зрозуміти одне одного. У цій країні наявність специфічної говірки в людини вважається чимось добрим..

Ще один факт мене сильно здивував, проте чим більше я про нього думала, тим вдалішою мені здавалася подібна ідея.

Справа в тому, що у кожному швейцарському будинку є бомбосховище. І це не просто надійний підвал із міцними залізними дверима. Приміщення оснащене всім необхідним для виживання у разі біди. До речі, подібне є для швейцарця абсолютною нормою. Він швидше здивується, коли почує, що у якомусь будинку немає бомбосховища.

У магазинах Швейцарії цілий рік продаються варені фарбовані яйця. Якщо ми звикли такі використовувати лише у великодній час, то швейцарці просто люблять таке. Часто фарбовані яйця беруть із собою на пікнік.

Дратує після переїзду до Швейцарії місцевий сервіс та години роботи магазинів. Потрібно про все думати заздалегідь, адже пізно ввечері неможливо щось купити. У неділю всюди закрито. Навіть ресторани, кафе та банки закриваються. Для нас, що звикли, що недалеко завжди можна знайти цілодобовий магазинчик, це нечувано.

Справді чудово те, що у Швейцарії дуже чиста вода. Пити воду можна всюди, і це так незвично. Якби в нас хтось захотів випити з фонтанчика на вулиці, на нього поглянули б як на божевільного. А ось швейцарці спокійно п’ють воду усюди.

Я в цій країні ціную стабільність. Мені важливо бути впевненою у завтрашньому дні і в майбутньму моєї дитини. І це змушує тут залишатися, оторимувати домогу, жити на гуманітарку, тіснитися у невеликій кімнаті, вчити мову й шукати роботу.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, Ibilingua.com.

You cannot copy content of this page