fbpx
Економіка
Як зміниться життя українців: Кабмін поділився планами до 2020-го

В Україні в найближчі кілька років, згідно урядової стратегії розвитку до 2020 року, планують провести земельну, пенсійну, медичну реформи. Крім того, за рахунок дерегуляції, підтримки експорту та інвестицій Кабмін розраховує досягти зростання економіки на рівні 4-5% на рік. Як зміниться життя українців згідно зі стратегією уряду.

Охорона здоров’я: медицина офіційно стане платною

На даний момент лікарні отримують фінансування на ліжко-місця. Чим більше лікарня – тим більше коштів вона отримує з бюджету. Уже найближчим часом Міністерство охорони здоров’я планує перебудувати систему за принципом “гроші прийдуть за пацієнтом”.

Кожен українець зможе вибрати будь-якого вподобаного терапевта і укласти з ним договір. Держава буде платити лікарю за одного пацієнта 210 гривень на рік. Кожен медик зможе взяти на себе не більше двох тисяч пацієнтів і заробляти для своєї лікарні до 420 тисяч гривень в рік. Частина від цієї суми піде на зарплату лікаря, решту лікарня витратить на обслуговування.

“Кошти за кожного пацієнта будуть перераховувати медустанові, в якій працює лікар, а вже керівництво саме призначить йому зарплату”, — пояснює замміністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.Некоторие медичні послуги залишаться безкоштовними, а за інші українцям доведеться платити в касу лікарні. Зараз список гарантованих безкоштовних послуг все ще обговорюється. До нього увійдуть медогляд, деякі аналізи (загальні аналізи крові, сечі, калу, аналіз на холестерин і т.д). Крім того, не потрібно платити за флюрографію і ЕКГ. Екстрена медична допомога залишиться безкоштовною, а за спеціалізовану доведеться платити за тарифами.

Ціни встановлять одні для всієї країни. Частину цієї суми компенсує держава, а решту українцям доведеться віддати зі своєї кишені. При цьому залишаться пільгові категорії населення, які зможуть безкоштовно користуватися спеціалізованою медичною допомогою.

Крім того, в рамках медичної реформи з’являться госпітальні округи. В кожному буде знаходиться як мінімум одна багатопрофільна лікарня.

Освіта: 12-річна школа

Українцям, які підуть в школу в наступному році, доведеться отримувати загальну освіту 12 років. Перші чотири класи – молодша школа, з четвертого по дев’ятий – базова, і 10-12 клас – старша школа на базі профільного ліцею.

“Ми пропонуємо перейти від школи, де дітей годують в основному теоретичними знаннями, до школу компетентностей 21 століття. Ці компетентності включають не тільки знання, а й уміння їх застосовувати на практиці”, – розповіла міністр освіти Лілія Гриневич.

В результаті випускники школи разом із загальною освітою отримають професію. Вчитися школярі будуть за новою програмою. Через кілька місяців Міністерство освіти розробить Державний стандарт для молодшої школи. Передбачається, що дітям даватимуть більше часу на домашні завдання, оцінки будуть ставити не цифрами, а фігурними відмітками. Крім того, вчителі в рамках цього стандарту за бажанням зможуть самі розробляти навчальну програму.

До 2022 року міністерство розробить стандарти для базової школи. З’явиться більше предметів на вибір, а по закінченню дев’яти класів доведеться здавати зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО).

Земельна реформа: ділянку можна буде продати

Верховна Рада продовжила мораторій на продаж земель сільгосппризначення до кінця 2017 року. Ще в минулому році керівник місії МВФ Рон ван Руден зазначив, що існуючий мораторій на продаж земель унеможливлює повноцінний розвиток сільськогосподарського сектора і використання землі в якості застави для отримання кредитів.

У стратегії уряду до 2020 року також передбачено проведення земельної реформи. “Ми повинні зробити з вами якісну земельну реформу в інтересах українських громадян і нашої держави. Ми повинні з вами стимулювати розвиток агропромислового комплексу через різні програми підтримки”, – сказав прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Міністр аграрної політики і продовольства України Тарас Кутовий впевнений, що власники земельних паїв повинні самі визначитися, що робити зі своєю власністю. Якщо мораторій знімуть, українці зможуть продавати свої земельні паї.

Пенсійна реформа

Після проведення пенсійної реформи частину своєї зарплати українці будуть відкладати на персональний рахунок. Зібрані кошти можна витратити після 60 років. В результаті ті українці, яким зараз не більше 37 років, будуть на пенсії отримувати накопичені кошти і виплати із солідарної системи.

В рамках пенсійної реформи перетворять також і солідарну систему (з неї виплачуються гроші всім сучасним пенсіонерам). Єдиний соціальний внесок доведеться платити всім, деяким пенсіонерам заборонять працювати, а страховий стаж можна буде купити.

За словами міністра соцполітики Андрія Реви, пенсіонерам з високими пенсіями можуть заборонити працювати (тоді доведеться вибирати: або зарплата або пенсія). Відповідно до закону, в 2021-му на пенсію зможуть претендувати українці із загальним стажем не менше 30 років, таких в країні лише 8%. Страховий стаж буде знижений до 15 років з першого січня 2018 року, анонсували в міністерстві. При цьому з’явиться можливість купити собі 15 років страхового стажу. За 704 гривні за кожен місяць. За 10 років доведеться заплатити 84 480 гривень, а за 15 років – 126 720 гривень.

Як зміниться економіка

“Це не план проектів, це не план думок, а це – план дій. Це те, чим буде займатися уряд і влада в 2017-му і до 2020 року”, – прокоментував план прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Щорічне зростання ВВП на 4-5%. Економічного зростання уряд планує досягти за рахунок дерегуляції, підтримки експорту, інвестицій, поліпшення бізнес-клімату, земельної реформи, реформування енергетики, модернізації інфраструктури, реформування енергетики, інвестицій та бізнес-клімату.

У цьому році зростання ВВП України повинен був досягти 2,8%. Блокада Донбасу, як йдеться в прогнозі НБУ, знизить цей показник до 1,9%. Міністр фінансів Олександр Данилюк під час інвестиційної конференції Dragon Capital заявив: темпи зростання ВВП в цьому році можуть сповільнитися на 1,3 п.п. при позитивному сценарії, і на 2 п.п. при негативному.

Читайте також: ЖІНКА НАРОДИЛИ ДИТИНУ У НЕБІ НА БОРТУ ЛІТАКА

Виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко впевнений: для реального зростання динаміка ВВП України повинна як мінімум відповідати зростанню світової економіки. Згідно з прогнозом МВФ, світова економіка в 2017-му зросте на 3,4%. При позитивному сценарії, Україна відстане від світової економіки в цьому році ще на 1,5%, а при негативному – на 2,9%.

До речі, експертне співтовариство оцінює перспективи розвитку економіки України більш песимістично, ніж Кабмін. Протягом найближчих кілька років, йдеться в результатах дослідження “Форсайт”, найбільш імовірний сценарій “консервування кризи”.

Джерело.

facebook