fbpx
Україна
Які вихідні та відпустка покладені українцям

Нормальна тривалість робочого часу, відповідно до закону, не може перевищувати 40 годин на тиждень. При цьому кожен день посеред робочого дня можна відпочивати (перерва на обід), відпочинок повинен тривати не більше двох годин. Додаткові перерви передбачені для мам, які годують, – 30 хвилин після кожних трьох годин роботи. Крім того, працівникові покладено відпустку тривалістю 24 календарних дні.

По п’ятницях (перед вихідними) і напередодні свят робочий день повинен бути на одну годину менше. Залучати працівника до понаднормової роботи можна тільки в передбачених законом випадках:

  • Якщо це потрібно для оборони країни
  • Якщо сталася аварія
  • Якщо це суспільно важливі роботи
  • Якщо є необхідність закінчити почату роботу
  • Робота в надурочний час оплачується в подвійному розмірі.

Укладаючи трудовий договір, працівник повинен пред’явити паспорт, трудову книжку, військовий квиток або приписне свідоцтво (для чоловіків). В окремих випадках також можуть зажадати надати документи про стан здоров’я (якщо це потрібно для роботи) і документ про освіту. Будь-які інші документи, в тому числі довідку про місце реєстрації, вимагати не можна. “Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу”, – йдеться в КЗпП.

Читайте також: ВЖЕ У ТРАВНІ В УКРАЇНІ ПЛАНУЮТЬ ВВЕСТИ АБОНПЛАТУ НА ОПАЛЕННЯ: ВІДДАВАТИ ГРОШІ ДОВЕДЕТЬСЯ НАВІТЬ ВЛІТКУ

Джерело.

facebook