fbpx
Здоров'я
Який віник краще взяти до лазні — поради фахівців

Якщо говорити про сауну, то правила користування прості – треба здійснювати кілька заходів у парильню з перервами між ними та з тривалим відпочинком в кінці.

Проте дехто любить не сауну, а лазню з віниками. Паритися можна березовими, дубовими, пiхтовими, вiльховими, вiником з вiток горобини, ялiвця i навiть кропиви. Який же обрати? Це вам пiдкаже ваш органiзм.

– Скажiмо, березовий вiник допомагає при болях у м’язах та суглобах пiсля фiзичних навантажень, – радить Оксана Доценко, сімейний лікар. – Вiн добре очищує шкiру, яка тяжiє до гнiйних процесiв, прискорює заживлення ран, покращує вентиляцiю легень. Недарма кажуть, що пiсля “березової” лазнi легше дихати. Запах берези незамiнний для астматикiв та колишнiх курцiв. У листi берези є також ефiрнi масла, дубiльни речовини, вiтамiн С та провiтамiн А.

Дубовий вiник бiльше пiдiйде для людей з жирною шкiрою – за його допомогою вона стане матовою та еластичною. Такий вiник має також протизапальний ефект. Аромат дуба перешкоджає пiдвищенню артерiального тиску у лазні, що дуже важливо для людей, схильних до гiпертонiї. Крiм того, вiник з дубових гiлок заспокоює нервову систему. Добре допомагають дубовi вiники при деяких хворобах шкiри, а їх використання запобiгає потiнню нiг.

Липовий вiник прекрасно знiмає головний бiль. За його допомогою можна зробити навiть своєрiдний масаж для нирок, оскiльки липа має здатнiсть вiдкривати сечовивiднi шляхи. Лазня з використанням липового вiника має заспокiйливий ефект, розширює бронхи. Лiкарi рекомендують використовувати саме цей вiник при застудних захворюваннях.

Вiльховий вiник також використовують при болю у суглобах та м’язах. А от вiники з пихти та ялiвця стимулюють потовидiлення, покращують кровообiг глибоко у м’язах i навiть у внутрiшнiх органах. При болях у хребтi, невралгiї, радикулiтi такi вiники не мають аналогiв. Крiм того, вони дезинфiкують повiтря у саунi, що робить цю процедуру схожою на загальну iнгаляцiю. Але запам’ятайте: хвойний вiник перед використанням треба запарювати протягом 10 хвилин у кип’ятку.

Читайте також: Як дівчинка з українського дитбудинку стала відомою на весь світ. Історія успіху

Евкалiптовий вiник особливо доречний при нежитю та болях у горлi. У саунi його пiдносять до обличчя i “дихають” протягом 5 хвилин носом. Однак у такого вiника є один недолiк: ним не можна битися, адже евкалiпт має тонкi гiлочки та довге листя.

Отож, легкої вам пари!

Джерело.

facebook