Три роки тому ми переїхали в нове місто, так склалися життєві обставини. І першою жінкою, з якою я тут потоваришувала, стала Галина, мама однокласника моєї старшої донечки.
Галя допомогла мені знайти підробіток на новому місці (а я журналіст-фрилансер, пишу різне для різних видань), ми почали близько спілкуватися, ходити в гості одна до одної, на прогулянки з дітками, поки чоловіки на роботі чи в командировках.
Галя чудово малювала, як і я, любила читати, була веселою, дотепною і розумною співрозмовнецею. Наші діти – її хлопчики 10 і 8 років і мої дівчатка 10 і 5 років – також подружилися.
А потім Галина пішла з дітьми від чоловіка. Виявилося, що він давно їх ображав, принижував її через те, що вона успішно реалізувала себе в роботі, а він був невдахою; до того ж – пив, і не мало. І одного разу, та ні, не одного, але то сталося вперше при дітях – підніяв руку.
Того ж вечора вона з синами вже ночувала у знайомої, а за місяць ми спільними зусиллями знайшли для неї з дітьми житло.
В цей же час Галину скоротили на роботі, але вона не розгубилася, швидко знайшла іншу, до того ж віддалену, на якій можна було працювати з дому.
Їй було не легко, колишній майже не допомагав, пив, та й швидко знайшов собі пасію під стать. Платив лише мізерні аліменти, а Галя заробляла практично на все сама: сама платила за зйомну квартиру, одягала-взувала хлопців, себе.
І щойно почало все налагоджуватися, півроку минуло після її розлучення з батьком дітей, з’явився чоловік, який покохав її, це було видно, а тут – діагноз…
А якось, ще коли навіть вона сама ні про що не знала, мені наснився сон: у Галі – невиліковна хвороба. У сні я забрала до себе двох її хлопчиків, Сашка й Тарасика.
І то виявився не сон.
Допомагати Галі у важкий час приїхала з іншого міста її мама, допомагав і Володимир, з яким Галина перед хворобою почала зустрічатися; допомагали всі ми, її друзі, чим могли: справами, фінансово.
Але через два роки боротьби все скінчилося. Галя пішла.
І забрали до себе її хлопчиків ми з чоловіком. Їх батько дав на те згоду, бо сам живе у своє задоволення з якоюсь жінкою.
Так, мені, важко і дуже. Нас тепер – шестеро у двокімнатній квартирі. Мені довелося підти з роботи, на яку було влаштувалася, і тепер я знову намагаюся працювати з дому, щось підзаробляти, допомогати чоловікові нас всіх забезпечувати. Ми спілкуємося з бабусею хлопчиків, Галиною мамою, яка іноді приїжджає в гості.
Але ми з чоловіком не шкодуємо ні про що і впевнені, що вчинили правильно. І знаєте, я б інакше і н змогла. Тільки коли все сталося в реальності, я зрозуміла, що той сон показав мені мій обов’язок, мою, якщо можна так сказати, місію… І я від цього усвідомлення щаслива.
Автор – Олена К.
Фото ілюстративне – psychologos.ru
Спеціально для видання Ibilingua.com.
Передрук заборонено.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!
Недавні записи
- На днях вирішила завести синів до бабусі з дідом в село. Але там на мене чекав неприємний сюрприз. Виявляється, брат намовив маму з татом, щоб вони всю хату переписали на нього, бо я вже, ніби, своє отримала. Але ж я то отримала не від батьків. Мама пояснює все тим, що Михайло з дружиною будуть їх з татом доглядати до останнього. Але мені хата не потрібна, щоб жити. Мені б дітей мати куди завести, від задушливого міста
- Коли молодша дочка Лариси кинула “квіточку” з полунички мені прямо на дизайнерські штори, я ледь не луснула від злості, і відразу ж зробила зауваження і мамі і дитині. Як-не-як, а Софійці вже два роки минуло, елементарне вона повинна знати. Сестра чоловіка на мене сильно образилася, і коли взувалася сказала, що з таким ставленням до її дітей, нам Боженька ніколи своїх не дасть
- Відразу ж після весілля невістка взялася керувати. Надумала воду в хату провести, потім ванну кімнату облаштувати. Я їх переконувала до останнього, що в селі цього не потрібно. Не слухали. Син наче очманілий слухав дружину. Потім в рух пішли євроремонти. Я і тут я влізла. Закінчилося все тим, що я одна в хаті залишилася. Ви знаєте, мені так соромно за свій вчинок перед сином і невісткою. Я б хотіла все повернути, але вже пізно
- Свекор сидів в дальній кімнаті з газетою в руках. Я ж прийшла і сказала, що сідаємо за стіл. Він так на мене дивно подивився, і нічого не відповів. Потім свекруха його гукнула – тишина! І вже після цього вона попрямувала в кімнату, щоб особисто йому сказати, що “його величність” можуть йти до столу. Коли ми були наодинці з Андрієм, я його спитала, чому тато так дивно сьогодні поводиться, а він відповів, що це не сьогодні, а все життя так
- На Трійцю був день народження в онука. Ми з чоловіком прийшли гонорово, з конвертом, а ось свати подарували аж коробку цукерок. – Дай Бог, щоб наступного року було легше, і ми купимо подарунок за два роки. – І це в них такі балачки повторюються з року в рік. Але через тиждень я дізнаюся, що вони зі сватом купили собі нову плазму. І ці “бідні взяли її не в кредит, а повністю розрахувалися. Ось так себе треба любити. Мені б соромно було на їм місці