Орися жила в мальовничому селі на Прикарпатті. Рано вискочила заміж, бо думала, що на Іванові світ закінчився. Рік за роком у них народилися дві донечки.
Сама Орися працювала в шкільній їдальні, Іван, так, перебивався дрібними підробітками, бо яка там в селі робота, а в район він не дуже й хотів їздити. Та й любив він частенько “за комір”. Жили, бо сім’я, діти, та й прийнято так в селах, бо що люди скажуть, не добре це – розлучатися.
Коли Старша Андріана пішла в одинадцятий клас, то Орися задумалася.
– Діти так гарно вчаться, а за що ж ми їх далі вчити будемо?
На Івана було надії мало, тому коли Орисі підвернулась така нагода, поїхати до Італії, вона лишила чоловіка та дітей на матір і подалася в ту країну, де можна багато грошей заробити.
Чоловік проти не був. Йому що вона є, чи нема – без різниці. Дівчата скучали, перший час плакали, але коли отримали перші гроші від матері, то прийняли це, як належне.
Орися доглядала за літньою жінкою. Жила сеньйора одна. В неї троє синів, але всі вони жили окремо, лише по черзі приїжджали дивитися, чи все з мамою гаразд, і платили Орисі зарплату. Отримувала вона там добре, та й сама бабуся мала хороший характер. Не раз та їй масаж зробить, а вона їй зі своїх збережень за це заплатить. Знала вона про важку долю Орисі.
Вперше вирвалась вона додому на випускний Андріяни, а потім на довгі два роки затрималася в Італії. Дві доньки вже вчилися, старша Андріяна в медичний університет поступила, а молодша Улянка адвокатом хотіла бути.
На все це Орися повинна була заробити, бо більше нема на кого сподіватися. Іван звик жити без дружини. Спершу перебрався жити до мами, а згодом, як люди казали, знайшов собі якусь на себе схожу в сусідньому селі жінку, та й їздив до неї в “гості”.
Роки минали. Дівчата вже заміж надумали виходити. Треба ж квартири їм купити, щоб не побивалися по орендованих. Так і працювала вона, тільки вже у іншої жінки, бо тої раптово не стало.
В другої жінки був один син, і він жив з мамою в одному будинку. Якось сама того не розуміючи, вона закохалася в сина, який на той момент вже був дідусем, хоча й 50-ти ще не було. З дружиною Вінченцо розлучився, а Орися також майже вільна жінка, ще молода.
З тих пір і почався їх роман. Орися ніколи не відчувала від чоловіка такої ніжності та турботи, тому була дуже щаслива. Одного дня не стало матері, яку доглядала Орися, і після того вони зажили, як сім’я.
Якось Орися захотіла провідати рідних. На той момент на Україні вже росли два її внуки. Вінченцо не захотів відпускати Орисю одну, і зголосився їхати з нею.
– Я ніколи не був в Україні. Поїду гляну, як у вас там люди живуть.
Сусідам ледь очі не повилазили, коли побачили Орисю з італійцем. Всі думали й гадали, що ж буде далі. Орися в той же день подала на розлучення. Іван вже жив у сусідньому селі. Діти створили свої сім’ї і жили в місті. Владнавши всі справи, вона хотіла поїхати назад до Італії, але Вінченцо її зупинив.
– Що ми там будемо робити? Гроші у нас є. Ти глянь, яка тут краса навколо. Природа, квіти, птиця, коні (до коней в нього була особлива любов). Давай тут і залишимось? Ти все життя для когось гарювала, пора пожити для себе.
Так і сталося. Сусіди ніяк не могли запам’ятати його ім’я, тому ласкаво називали його Вєня, а він проти не був, і все пригортав до себе красуню українку, і дякував Богу за таку щасливу старість.
Передрук без посилання на ibilingua.com – заборонений!
Фото ілюстративне – born2be
Сподобалась стаття? Поділіться з друзями на Facebook
Недавні записи
- Коли всі гості розійшлися до мене на кухню зайшла свекруха і давай усіх наших друзів хвалити, а ось на мене “болото лити”. – Ти себе взагалі в сукні хоч іноді бачиш? Ти ж жінка! Та на Маринку любо глянути! – З того моменту зчинилась “буря”. Навіть не знаю, чим би все це закінчилось, якби не втрутився чоловік. Тепер Олена Василівна чекає від нас вибачень. – Ну-ну, побачимо ще, до кого ви звернетесь, коли потрібно буде з Вікусею посидіти!
- В неділю мама нас усіх запросила до себе на піцу. Ми сиділи, багато розмовляли, але згодом я помітила одну “цікавинку”. Річ у тім, що мама ставитися до моєї доньки так, як ставилася до мене в дитинстві. – Любі мої, ходіть сюди з книжечкою і по черзі покажете мені, як ви читаєте!, – сказала вона моїм племінникам. – Розумнички! Ви заслуговуєте на гарні подарунки від Миколайка, – сказала вона їм. А моєї Емілії для неї ніби й не існувало, хоча в тої чимало талантів!
- Коли чоловік вже був лежачий, наша дочка єдине чим допомогла, так це купила ортопедичний матрац. При першій же можливості Леся наголошувала на його ціні. Грошима на лікування скидалися всі, окрім рідних дітей, але я мовчала. І ось вже який час, як мого Гриші не стало. Матрац цей чищенню не піддавався, тому я його відправила на горище. І ось коли я Лесі пожалілася на спину, та мені сказала його зняти і лягати спати. Певне таких дітей, як в мене, ні в кого нема. Сльози так і линуть через обіду!
- Поки мама ходила з Дмитром Павловичем на каву, чи в театр і кожен платив сам за себе, я була спокійна. Але місяць тому моя майже сімдесятилітня мама вмовила “коханого” поїхати на екскурсію до Польщі. Той грошей не мав, і мама не придумала нічого кращого, ніж оплатити тур самостійно. Брат просто сміється, і каже дати мамі спокій, але я бачу, як той чоловік її просто використовує. Коли вона залишиться без копійки, хто її доглядатиме?
- Свого часу я забрала свого чоловіка з його першої родини – ну такий він був хороший, так з ним було солодко й добре! А потім виявилося, що Віталик абсолютно не годен заробляти і мені довелося їхати працювати в Італію. Я планувала побути за кордоном кілька років, але після недавнього дзвінка подруги, я помчала додому, покинувши все! І бачу цю ціпу у себе на кухні