fbpx
життєві історії
Якось телефонує мені подруга, і розказує цю історію. Я, звісно, не радник Стефі, оскільки діти мене ще онуками не порадували, але все обдумавши, я вирішила її підтримати. – Уявляєш, діти думають, якщо я на пенсію вийшла, то можу з їхніми дітьми безперервно сидіти. Так, вони мої онуки, та це нічого не означає. Я трьох виростила, і на грядки з ними ходила, і їсти готувала. Ніхто мені не допомагав!

Якось телефонує мені подруга, і розказує цю історію. Я, звісно, не радник Стефі, оскільки діти мене ще онуками не порадували, але все обдумавши, я вирішила її підтримати. – Уявляєш, діти думають, якщо я на пенсію вийшла, то можу з їхніми дітьми безперервно сидіти. Так, вони мої онуки, та це нічого не означає. Я трьох виростила, і на грядки з ними ходила, і їсти готувала. Ніхто мені не допомагав!

Я, на превеликий жаль, ще не стала бабусею, але маю велику надію, що скоро все зміниться. Але ось мене трохи дивує ставлення дітей до бабусь і дідусів. Чомусь більшість з них думають, раз ти бабуся, то повинна зі шкіри лізти, але допомагати з онуками. Я все розумію, але все ж, залишати онуків на всі літні канікули, це перебір.

І ви знаєте, я така не одна.

Багато моїх подруг також такої думки.

“Хто сказав, що ми повинні сидіти з ними безвилазно? У них є тато і мама. Як це так – відправити онуків на всі канікули до бабусі на дачу або в село? Це взагалі межа! ” Такі слова я чую від більшості моїх знайомих і подруг.

Степанія

Я не знаю – як так виходить? Взяти своїх дітей і відправити до бабці і дідуся на кілька тижнів? Адже онуки різні бувають. Як з ними боротися? Невже бабусь не шкода?

Я не можу весь час доглядати за онуками. У мене є дачна ділянка в селі. Я на всю відпустку туди їжджу. І ніяких онуків там бачити не бажаю! Там не до них!

Ось як вихідні – тоді можна. Але під наглядом батьків. А так мені ніколи. Мені відпочивати потрібно!

Катерина

Жодна з бабусь нікому нічого не зобов’язана! На сьогоднішній день багато хто з бабусь працюють. Не сидять склавши руки на пенсії. І на пенсії працюють. Якщо гроші потрібні.

На малюків потрібно витрачати багато сил і часу. Тут би себе обслужити. Адже навіть коли кар’єра закінчиться, я не збираюся вільний час свій присвячувати їм. Час від часу відвідувати – це так. Тільки не постійною нянькою. Ні.

Наталія

А хтось колись помічав, що ніхто з дітей не замислюється про те, що бабусі або дідусеві складно з онуками?

Адже здоров’я вже залишає бажати кращого. Батарейка з роками сідає. Вони швидко втомлюються. Ось особисто у мене три маленьких онука. Дуже маленьких.

Стежити за ними – велика відповідальність. Адже вони спритні, лізуть всюди. Як за ними за всіма доглянути? Щоб не накоїли чого. Адже статися може все, що завгодно. А дітям тільки про свої задоволення і думати залишилося! Хочуть і батьками і стати, і відпочивати. Так не вийде, друзі!

Марія

Я дуже люблю свою онучку! І прогулятися з нею люблю, і на майданчик сходити. Тільки не більше одного дня. На довше мене не вистачає. Адже це величезна відповідальність.

До того ж після цього ще доводиться від дочки вислуховувати докори, претензії. То вичитала якось грубо, то вчасно не погодувала…

Так що нехай самі батьки цим всім займаються. На те вони їх і на світ привели. А не від мене всього цього вимагати. У моєму-то віці.

Орися

Тільки лише сама бабуся може прийняти рішення, чи потрібні їй внуки протягом усього літа над душею чи ні. Може вона їх готова бачити тільки по вихідним? Адже у нас теж свої плани і заняття.

Бабусі теж люди. У них свої пріоритети і турботи.

Адже на дачах бабусі не тільки відпочивають від міської суєти, роботи, так ще й на городі працюють. За садом доглядають. Садять-копають-поливають. Їм потрібно за сезон виростити багато овочів і фруктів. З сусідами поговорити в кінці-кінців.

Звичайно, у онуків канікули. Тільки я не хочу миритися з таким споживацьким ставленням. Я погоджуся з усіма цими цілком справедливими претензіями.

Хто що скаже? У кого вистачило б сміливості також відповісти своїм дітям дивлячись в очі?

Чи таке треба допомагати дітям, як не крути, але це найрідніші люди на світі?

Фото ілюстративне – спеціально для ibilingua

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page