Коли Іванка з Славком розлучилася в селі довго чутки не вщухали.
– Це вона не стерпіла, бо в чарку частенько заглядав, – казали одні.
– Ні, кажуть, що в сусідньому селі у нього нове кохання, – гомоніли інші.
Іванка ж знала свою правду. Вона й справді женила на собі Славка не по любові, а по не правді.
– Ну що ж, Славуню, будемо женитися? Груба я, тепер так точно не втечеш.
Славко був відповідальною людиною.
– Так, значить так, я від дитини не відмовляюся.
Вже через декілька тижнів після весілля вона повідомила, що помилилася…
Жили вони після цього, як кіт із собакою. А ось недавно – розлучилися.
Виявляється у Славка вже давно в сусідньому селі дівчина була, ось він і вирішив, що дітей в них нема, та й нема за що триматися. – не любить він її…
Іванка запакувала в чемодан всі свої пожитки і поїхала до батьків.
Славік одразу ж запропонував Орисі до себе переїхати. Та погодилась, бо давно чекала від нього такої пропозиції.
З Іванкою в нього навіть приблизно такого кохання не було.
З Орисею йдуть, аж вулиця світиться від їх щастя. Він її кожного разу з поїзда зустрічає, на пероні ласкаво обіймає.
– Ну, тут все зрозуміло! Знайшов він своє кохання! Ну і славненько, говорили сусіди, дивлячись на закоханих.
– Орисю, Василь мене до Польщі кличе. Я тут таких грошей не зароблю. Не на довго. Нам і хату треба перекрити до зими.
Орися довго не впрошувала, бо сама розуміла, що гроші потрібні, як ніколи.
Вперше він повернувся на Зелені Свята. Побув недільку біля Орисі, та й назад проситься. А дружина ніби відчувала щось не добре. Все не хотіла відпускати, а коли той таки їхав, то ридала без зупину.
Праве було серце Орисі, востаннє вона того дня бачила Славка.
Що там трапилось, один Господь знає… чи серце, чи допоміг хто…
Попрощалася Орися з Славком, вся зчорніла від цих новин. Нічого й нікого вона не слухала. Роботу закинула, не могла прийти до тями.
Якось зранку Орися розвішувала в саду одяг, як почула, що рипнула хвіртка. Жінка оглянулася, і розгубилася. Вона ніколи Іванки не бачила, тільки чула від людей та чоловіка, що та худою та чорнявою була – тому одразу ж все зрозуміла.
– Я ні на що не претендую. Просто – хотіла квіти положити і попрощатися. Як не як, а любила я його.
А ось він – тебе…
Передрук без посилання на ibilingua – заборонений!
Сподобалась стаття? Поділіться з друзями на Facebook
Недавні записи
- Свого сина Галина Петрівна не виховувала. Принесла “в подолі” і віддала своїй мамі. Мій чоловік виріс такою чудовою людиною завдяки бабусі. Дай Бог їй здоров’я. І коли в нас народилася дитинка, свекруха, яка вела не дуже гарне життя, почала мене вчити, як виховувати Миколку. Бо бачте, він мені колись на голову вилізе. – Надто сильно ти про нього піклуєшся. Самостійним він ніколи не стане!
- До сина на ювілей з пустими руками я не йшла. В невістки маленька дитина, і вона відразу ж попередила, що всю гостину вона буде замовляти. Ну, думаю, скільки там тих суш в коробочці. Я стала ні світ ні зоря, котлет насмажила, олів’є приготувала, огірки і помідори вквасилися. – Ви сідайте на диван! З хвилини на хвилину має доставка під’їхати. – Та чого чекати! В мене все є. – Я давай витягати продукцію з сумки. Я ж і подумати не могла, що невістка так на це відреагує. Відтепер буду на гостину до них йти, як пані: телефон в сумочку і все!
- Свекруха моя знову умудрилася вчудити! Ну скільки пояснювали, просили людину – все одно своє гне. Ось і зараз. Але вона весь час забуває про це прохання, ну або навіть абсолютно свідомо ігнорить його. Притягла дитині розумний телефон, який, само собою, у малого вже є
- Оскільки у нього за містом невелике господарство, є живність – коза. кури-качки – та город, його дні з коханою жінкою мають бути дуже насиченими. Підйом із самого ранку. Потім робота. Догляд за тваринами та майбутнім урожаєм. Неспішно, без фанатизму. Але щоб аж до обіду. Потім невелика перерва й знову працювати – все, як у наших предків. Вони роботи не боялися і жили сто років. Моя квартира в центрі Луцька йому як п’яте колесо
- Учора моя невістка Олена мала 36 років. Та я поїхала у місто до дітей на два дні раніше – щоб усе їй допомогти, разом приготувати всілякої домашньої смакоти – голубців, завиванців, холодцю, перців нафарширувати, торт спекти, млинців з сиром солодких . Привезла з села всього свого – курку, качку свої, свининки на холодець купила в сусідів, яєць – теж своїх, мочка і сиру, тільки зробила. Ну й овочів-фруктіва, само собою. Ледве доперла все маршруткою! А сьогодні вже поїхала зранку додому, наплакалася всю дорогу і заспокоїтися не можу – ну так прикро! Ну хіба так можна??? Все запхала в холодильник і не глянула. А відмітили – просто сором