Я вважаю, що якщо раніше жінки з малими дітьми дуже стомлювалися, то вони самі в цьому й винуваті.
Я от не роблю купу речей, які ускладнювали життя нашим бабусям і мамам, а свекруха, з якою ми живемо, мене за це “з’їдає”.
Ну, на приклад, я не перу вручну і не прасую дитячі речі. Пере машинка, вивісила на сонечко – і вуаля.
Я взагалі не прасую постільну білизну, одяг (кому треба, той сам собі погладить одежину, як це робить мій чоловік зі своїми робочими сорочками).
Мама-свекруха через це дуже обурюється, особливо з того, що її син сам прасує свої сорочки. А він говорить, що добре це зробити може тільки сам.
Крім того, я не витираю пил і не роблю вологе прибирання щодня в наших кімнатах, і так від самого народження малого. Свекруха мені стільки разів за це вичитувала, мовляв, я не розумію, як це важливо для дитини – кожного дня прибирати, мити підлогу. А я їй:
– І що, Ваші діти ніколи не хворіли? Були все дитинство лише здоровими і спокійними? Отож-бо. Зате Ви були злі й невиспані, не знаходили часу на своїх чоловіків, себе.
Вона, звісно, ображається, вважає мене лінивою нахабою. Ну й нехай. Зате я сплю нормально, читаю книги, дивлюся з чоловіком фільми, гуляю з дитиною, працюю віддалено на комп’ютері.
В кімнаті працює зволожувач повітря, пилососить робот-пилосос, а я раз на тиждень мию підлогу і ганяю пил по верхах. І цього більш, ніж достатньо.
Крім того, я не готую дитині (синочку вже майже два роки) окремо, а даю все з загального столу. Звичайно, не пересмажене, копчене, а те, що можна дитині: борщі, супи, каші, рибу-м’яско, котлети, варену ковбасу, овочі салати, фрукти, дорослі кефіри, сир й таке інше.
Степанко почувається добре, на животик не скаржиться, не алергик. Веселий, бо в мами є час з ним погратися. Що ще треба?
Зате я, здається, знаю, що насправді треба свекрусі і таким, як вона, жінкам, які у свій час світу Божого не бачили через догляд за малими дітьми.
Їм хочеться, щоб і ми, сучасні, з іншими поглядами молоді мами були так само захекані-запарені справами, як були вони.
Таким жінкам і так не дає спокою те, що ми сьогодні маємо памперси, пральні машини, роботи-пилососи й іншу техніку, яка полегшує життя і береже час. А тут ще й погляди у нас свої: не заварюємо травичку для щоденного купання немовлят, з одягом малюків поводимося недопустимо, закинувши його у пралку, не бігаємо тричі на день зі шваброю…
Звичайно, це виводить з рівноваги мою свекруню. Але то її справа, а я буду жити за своїми правилами, і думаю, що я права, що так і потрібно.
Через пару років ми з’їдемо від неї вже в свою квартиру, і всі ці моменти відпадуть самі собою. Ну а поки що нехай трішки потерпить поруч з собою це “неподобство” – наш, молодих, стиль життя.
Автор – Олена К.
Спеціально для видання Ibilingua.com.
Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.
Фото ілюстративне, з вільних джерел, freepik.com
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!
Недавні записи
- Я чекала що ввечері, коли Яна прийде, то мене похвалить, я таки мах роботи зробила. Але була тишина, тільки онучка зацінила мою роботу, обнявши мене і поцілувавши. І ось через тиждень дивлюсь, знов все чорне. Я знов помила. Але невістці мабуть так зручно. Як на мене це дивно. Вона працює в чистоті, в аптеці. Завжди охайна з легким макіяжем, а про взуття взагалі не думає. Мені було б неприємно, а їй хоч би хни
- Після дня народження я почала питати у внука, чи хватило йому всіх подарованих грошей на смартфон. А потім кажу: тато ж тобі п’ять тисяч дав. А він такий здивований каже: які п’ять тисяч? В конверті лише тисячу гривень лежало. До того ж конверт був підписаний, і ніякої помилки бути не може. Я в тих нервах викликала сина до себе. Не хотіла це по телефону виясняти
- Коли не стало дочки, я почала судитися зі своїм зятем. Я думала, що зроблю йому послугу, взявши на виховання свого єдиного онука. Дмитрик був дуже схожий на Лілю, і це давало мені сили продовжувати жити. Позов я програла. Зараз Дмитрику п’ятнадцять. Батько відвіз його далеко від мене. Мабуть, я на таке ставлення заслужила. Я б все віддала, лиш би повернути час назад
- Моя свекруха виховує свого онука від першого шлюбу Ореста. Я його друга дружина. Колишня невістка після розлучення переїхала жити в Канаду. Мій чоловік виплачує на сина аліменти, але свекрусі цього виявилося мало. – Богданчик і полуничку хоче і черешеньку. – Я ж не стрималася, і натякнула, щоб до рідної мами звернулася по допомогу. І тут відкрилася таємниця, про яку я і не здогадувалася
- Мені було куди повертатися з Італії, дочка за гроші, які я надсилала, зробила з занедбаної маленької хатинки красиву і сучасну. Там були нові меблі і техніка. Олена з чоловіком і дітьми жила окремо. За всі ці роки я зробила все, щоб вона мала свій куточок. І здавалося б, живи та радій, але той спосіб життя, який вела сеньйора Беатріс, за якою я доглядала до останнього, не дає мені спокою до сьогодні