fbpx

Якщо у дорослих дітей нічого не виходить в житті? Чому я маю їм допомагати?

Коли брали іпотеку більше п’яти років тому, розраховували свої можливості з тим, що далі буде краще, доходи будуть тільки рости. Джерело

– Я завжди вважала, що дорослим дітям допомагати – це вже ні в які ворота! – міркує пенсіонерка Ганна Петрівна.

– Особливо синам. Людина повинна все домогтися сам. Ми ж з чоловіком змогли, домоглися! Починали з чашки і ложки, ніхто не допомагав. А то, що легко дістається, приноситься на тарілочці з блакитною облямівкою – про запас не піде!

Анна Петрівна живе добре, але нудно.

У неї велика квартира-трійка в хорошому районі, накопичення на чорний день, зроблені ще за життя чоловіка. Чоловік пoмep п’ять років тому, працював майже до самого кінця, плюс отримував хорошу пільгову пенсію.

Всі гроші слухняно приносив дружині, яка складала їх в кубушку. Капітали гріють Ганні Петрівні душу і додають впевненості в завтрашньому дні. Кожну зайву копійку вона несе на рахунок.

Після того, як чоловіка не стало, Анна Петрівна продовжує відкладати гроші зі своєї небагатої пенсії – так, за звичкою. Економити вона вміє з молодості.

Анна Петрівна любить згадувати, як вони життя починали з чоловіком ще студентами – спали на підлозі на пальто, одне стелили, другим накривалися, їли по черзі, тому що на двох була одна тарілка, на лекції бігали пішки – економили на трамваї.

Читайте також: Якщо будеш втручатися в нашу сім’ю, то втратиш сина і онуків назавжди

Всього добилися самі. І квартиру теж заробили. Ось, змогли ж, з низів, без будь-якої допомоги батьків.

А труднощі – ну що труднощі. Так, не бігали в молодості по танцях, не змінювали нарядів. Лагодили чоботи, штопали шкарпетки і перелицьовували речі; єдине пальто берегли, як зіницю ока – знали ціну речам.

Не те, що нинішнє плем’я, якому батьки несуть все на тарілочці, а даремно.

Ось, почитаєш газети і жахнешся, що творять ці зіркові діти, яким на вісімнадцять років дарують Бентлі, на двадцять – особняк, а на двадцять п’ять – острів в Тихому океані. І що з них виходить? Це ж кошмар. Ні, людина повинна всього домогтися сам.

Свого сина Ганна Петрівна виховувала відповідно до цими поглядами.

Виростили, дали освіту – і все. Далі сам.

І син почав самостійне життя досить жваво.

Після вузу влаштувався на роботу, зняв кімнату, потім квартиру. Одружився. Кілька років молоді поневірялися по знімних кутах, оскільки дружина теж виявилася безприданницею: у батьків двокімнатна плюс ще одна дочка.

Втім, до честі молодих, вони ні в кого нічого не просили, працювали самі, знімали, а через кілька років шлюбу взяли квартиру в іпотеку. Звичайно, на кабальних умовах, ну а що робити. Зате гроші тепер несуть «не в нікуди», а вкладають у своє житло.

І спочатку у молодих все було добре, а тепер – якось не дуже.

Коли брали іпотеку більше п’яти років тому, розраховували свої можливості з тим, що далі буде краще, доходи будуть тільки рости. Однак як би не так: сталася криза, премії на роботі, які раніше платили всім, тепер урізали. Сидять на голий оклад. До того ж і життя подорожчало.

Тієї суми, яка раніше йшла на продукти на місяць, причому, включаючи делікатеси – тепер ледь вистачає на два тижні, і то без будь-яких надмірностей: курка, крупа, макарони.

В останній рік живуть нітрохи не краще, ніж Анна Петрівна в далекій молодості: одяг купують тільки коли колишня зноситься, на маршрутках не їздять, взуття носять роками.

Грошей не вистачає, просто катастрофа.

Шукати нову роботу? – логічне рішення, але у них іпотека. Одна зарплата повністю йде туди, і, якщо не дай Бог з грошима якийсь перебій, місяць-два-три хтось із них без роботи – це катастрофа.

Що робити? На батьків не сподіваються, «вони нам нічого не винні». Брати кредит на погашення іпотеки? Це взагалі вбuвcтвo.

Загалом, тримаються зубами за свої роботи, як за синицю в руках.

А у невістки ще своя печаль: в цьому році їй тридцять один, і вона давно вже мріє про дитину. Але про відхід в декрет зараз не може бути й мови.

– Слухай, ну сама розумієш, зараз ніяк! – розводить руками чоловік. – А що я зроблю? Давай відкладемо цю розмову на рік-другий, а? Може бути, потім буде легше.

Чесно кажучи, сім’я на межі розвалу.

Скандалять, лаються – мало хто може не втратити настрою в умовах тотальної нестачі грошей.

У сина вже думки – продати квартиру, виплатити борги, якщо щось залишиться, розділити навпіл – і розбігтися, поки не повбивали один одного.

Зате Анна Петрівна живе в просторій квартирі в хорошому районі одна, в деякі кімнати і не заходить тижнями – немає потреби.

В основному живе на кухні: дивиться серіали та ганяє чаї. Миготить іноді думка, що недобре з сином щось, може, треба б допомогти? Pозміняти свої хороми?

Але в цій квартирі стільки спогадів, прожила тут багато років, була щаслива з чоловіком. Та й врешті-решт, чому вона, пенсіонерка, повинна допомагати молодому здоровому мужику?

Вона його виростила, вивчила, освіта дала. Їм-то з чоловіком ніхто не допомагав – нічого, не пропали. Нехай тепер і він виживає. Він чоловік.

You cannot copy content of this page