fbpx
Здоров'я
Якщо ви, як і я, не дуже любите м’ясо або і взагалі його не вживаєте – обов’язково їжте ці 7 фруктів! Бо ж без заліза нам – ніяк!

Ось ці 7 фруктів, багатих залізом.

Додайте ці продукти в свій раціон і відчуйте прилив енергії і здоров’я, позбудьтеся від дефіциту заліза в крові.

 

Чорнослив.

Багатий залізом чорнослив краще замочувати на ніч. І не зливайте воду з-під чорносливу – в ній також багато корисних речовин.

У 100 гр. чорносливу міститься 9 міліграм заліза. Його ви можете додавати в смузі, каші, випічку, робити з нього варення, желе.

 

 

Гранати

Гранати найкраще вживати свіжими і додавати в салати.

Освіжаючий гранатовий сік заповнить дефіцит заліза, допоможе в боротьбі з депресією, стане відмінним доповненням до вашого раціону.

 

Фініки.

Це дуже солодкий поживний фрукт, вживається свіжим або висушеним, він дарує енергію і славиться своїм запасом заліза. У складі 250 гр. фініків 3 міліграма заліза. Фініки з молоком – ідеальний варіант здорового сніданку для запобігання залізодефіцитної анемії. Їх можна також використовувати для приготування різних солодощів. Додавайте фініки в салати, випічку, джеми.

 

Абрикоси.

Абрикоси багаті протеїном, вуглеводами, вітаміном А, залізом і іншими мінералами. Особливо багата залізом курага (сушені абрикоси), яка може зберігатися кілька місяців і залишатися свіжою. 100 гр. кураги містить половину норми заліза в день.
Свіжі абрикоси можна вживати у вигляді соку, поєднувати з морозивом, вівсянкою, додавати в салати і випічку.

 

Інжир.

Інжир можна їсти свіжим або сушеним. У сушеному вигляді всі корисні властивості інжиру подвоюються, його краще замочувати на ніч і додавати в каші, готувати з ним випічку, поєднувати з морозивом.

 

Ізюм.

Ізюм – це висушений солодкий виноград, корисний наявністю заліза і глюкози в своєму складі. Половина чашки родзинок містить 1,6 міліграма заліза, яке легко засвоюється організмом і допомагає кровотворенню.

Ізюм з очищеним мигдалем, кешью або фісташками – найкраще поєднання, яке є окремим блюдом.

 

В’ялені помідори.

В’ялені помідори – не такий популярний, але простий у приготуванні продукт, який містить 9,1 міліграм заліза в одній порції.

Норма заліза для дорослого – 18 міліграм, для дітей – 10. Таким чином, в’ялені помідори можуть забезпечити для дітей норму заліза майже повністю, для дорослих – наполовину. Вживати їх можна в будь-якому вигляді – як є, запеченими, тушкованими, консервованими.

Джерело

facebook