fbpx

Явилася Світлана Михайлівна як сніг на голову, без попередження і без запрошення, але я тим не менш, поставила перед свекрухою тарілку з домашніми пельменями. Думаєте, помогло? Де там! Через 5 хвилин матуся чоловіка пішла, грюкнувши дверима, а я навіть не зрозуміла, чим їй не догодила. Я далеко не відразу дізналася про цю «родзинку» Світлани Михайлівни.

Явилася Світлана Михайлівна як сніг на голову, без попередження і без запрошення, але я тим не менш, поставила перед свекрухою тарілку з домашніми пельменями. Думаєте, помогло? Де там! Через 5 хвилин матуся чоловіка пішла, грюкнувши дверима, а я навіть не зрозуміла, чим їй не догодила.

Розповім трохи детальніше свою історію. Взаємини зі свекрухою у мене завжди були дуже натягнуті. Людина моя свекруха у цілому хороша. Щира, добра, щедра Але є у її характері одна складна риса – аж надто вона любить вишукувати, на що ж взяти і сильно образитися, а потім довго у собі ці образи носити.

Я далеко не відразу дізналася про цю «родзинку» Світлани Михайлівни. На початку шлюбу з Вітею я кілька разів потрапляла через це у незручні ситуації. Десь пожартую – одразу нарвусь на осуд і потраплю в немилість. Свекруха майстерно вивертала навіть найневинніше слово і приймала на свій рахунок. Моя перша сивина у мене з’явилася саме завдяки Світлані Михайлівні.

За 4 роки я навчилася майстерно обходити всі гострі кути та танцювати навколо свекрухи. Мені можна сміливо йти у політики чи дипломати. Тепер я морочуся над кожною фразою, яка вилітає в мене з рота. Жодного зайвого слова про сім’ю, інакше чекай гірких слів і волань. Причиною могло стати будь-що: і нежить у доньок, і суперечка з чоловіком про купівлю пилососа.

Ще Світлана Михайлівна має звичку заходити до нас у гості без попередження. Причому іноді вона зателефонує за годину до приходу, а іноді з бухти-барахти – прямо в домофон. Відмовити – боже борони! Та й сперечатися з нею собі на шкоду. Намагалася умовляти, просила попереджати хоча б за кілька годин. Марно. Така вона спонтанна натура. За онучками скучає.

А тиждень тому її виписали із стаціонару. Їй призначили сувору дієту та харчування по годинах. Чи зменшилося в неї енергії? Аж ніяк!

Минулої п’ятниці моя свекруха за звичкою нагрянула в гості несподівано. Був вечір, я саме годувала родину вечерею. Старша трирічка запускає залп каші в штору, молодша розливає сік і починає пхикати і вередувати. А ти навколо них, як клоун із піснями, танцями та ганчірками, скачеш.

Я забула про дієту. Я поставила перед свекрухою тарілку з домашніми пельменями. Вона мені ніколи цього тепер не простить. Світлана Михайлівна затрималася лише на 5 хвилин. Послалася на термінову справу і помчала, грюкнувши дверима. Інтуїція підказала мені, що пахне смаженим. Але я ніяк не могла збагнути, чим не догодила мамі чоловіка цього разу.

Вітя прояснив ситуацію, нагадав про дієту мами. Але в той вечір у нас, крім пельменей, на вечерю була смажена картопля, салат з майонезом, свинячі відбивні та свіжоспечений хліб. Все, що їй їсти не можна. І чай у мене був лише чорний, міцний. Справді, тільки склянку води я могла їй запропонувати. Попереджати ж треба про візити!

Тепер і чоловік, і його мати вважають мене ворогом народу номер один, оголосили мені мовчазний страйк, не розмовляють. А я не можу збагнути, в чому я винна.

Ось що мені треба було зробити? Облишити годувати дітей і готувати свекрусі щось на пару чи варене? Або мені варто було налити їй склянку води і сісти вечеряти далі?

Я дійсно розгубилася на той момент і зараз не знаю, як мирно вирішити цю ситуацію. Як же мені вчинити? Буду дуже вдячна, якщо підкажете, дорогі читачі.

Фото – авторське.

Передрук без посилання на ibilingua.com заборонено.

You cannot copy content of this page