fbpx
Лайфхаки
З чим не можна змішувати алкоголь

Деякі речовини і продукти в поєднанні зі спиртним можуть привести до серйозних проблем зі здоров’ям і навіть cмepтi.

1. Ліки

Дослідження показали, що взаємодія лікарських препаратів і етилового спирту при спільному вживанні. Алкоголь небезпечно вживати з будь-якими препаратами, так як він змінює їх вплив. Однак в деяких випадках несприятливий ефект можна передбачити.

  • антибактеріальні препарати

Заборона на змішування спиртного з антибіотиками давно став аксіомою, яка, здається, не вимагає доказів. Це правило поширюється на всі речовини, які застосовуються для боротьби з мікроорганізмами та паразитами, що знаходяться в різних тканинах і внутрішніх органах людини.

До них відносяться антибіотики, сульфаніламіди, похідні нитрофуранов, метронідазол, протитуберкульозні засоби.

Вживання алкоголю на фоні прийому цих препаратів послаблює або нейтралізує ефект ліків. Спиртне в поєднанні з окремими речовинами може мати і більш неприємні наслідки.

Читайте також: У ЧОМУ ЗУСТРІТИ НОВИЙ РІК: 7 СВЯТКОВИХ ОБРАЗІВ ВІД СТИЛІСТА

  • нітрофуран і метронідазол

За переробку алкоголю в організмі відповідає фермент алкогольдегидрогеназа. Препарати групи нітрофуранів і метронідазол блокують його вироблення, в організмі накопичується ацетальдегід – продукт проміжного окислення.

Це призводить до дисульфірам-етаноловою реакції, яка проявляється як важке похмілля.

  • цефалоспорин

Антибіотики групи цефалоспоринів (цефазолін, цефалексин, цефтолозан) гальмують окислення спирту, продовжують стан сп’яніння та токсичну дію алкоголю.

  • пpoтитyбepкульозні препарати

При неодноразовому застосуванні спиртного збільшується згубний вплив ліків на печінку.

  • анальгетики

Прийом аспірину, амідопірину, анальгіну, бутадіону та інших ліків цієї групи зі спиртним може привести до непереносимості препаратів. Поєднання алкоголю з парацетамолом і подібними йому жарознижувальними викликає важке ураження печінки.

  • засоби для серцево-судинної системи

Спільне вживання нітрогліцерину, валідолу, сустака, ерініта, нитросорбида, верапамілу і спиртного призводить до різкого падіння кpoв’янoго тиску в поєднанні з запамороченням і нудотою.

Що стосується ліків проти гіпертонії, в перші години алкоголь стимулює їх дію за рахунок властивості розширювати судини. Однак потім стимуляція етанолом нервової системи призведе до того, що артеріальний тиск підніметься ще вище.

  • заспокійливе і снодійне

Алкоголь посилює дію ліків, так як і спиртне, і препарати пригнічують центральну нервову систему. Це може призвести до ураження дихального центру в мозку і припинення дихання, зупинку серця і летального результату.

  • інсулін

Алкоголь знижує вміст глюкози в кpoві, що на тлі прийому інсуліну, що володіє тим же ефектом, може привести до гіпоглікемічного нападу і комі. При цьому дослідження показують, що в зоні ризику в основному xвopi на дiaбeт, які недостатньо харчуються.

  • антикоагулянти

Спиртне в поєднанні з речовинами, що перешкоджають згортання кpoвi – дикумарином, фенілін і навіть банальним аспірином, – може привести до великого кpoвoтeчi і кpoвoвиливiв у внутрішні opгaни, що може завершитися cмepтю.

2. Енергетики

Кофеїн та інші тонізуючі речовини надають на нервову систему стимулюючий ефект, алкоголь – гнітючий. У сукупності ця суміш маскує реальний ступінь сп’яніння, тому людина випиває більше спиртного, ніж може собі дозволити, що збільшує навантаження на печінку та інші opгани.

Серед побічних ефектів коктейлю з спиртного і енергетика – підвищення артеріального тиску, спазми судин головного мозку, судоми, iнсульт та інфаркт.

3. Маринади

Мариновані огірки і помідори – не така хороша закуска під спиртне , як прийнято вважати. Оцет уповільнює процес розпаду алкоголю в організмі, що підсилює токсичну дію етанолу на печінку і нирки.

Що виникає в результаті уповільненою переробки спиртного зневоднення завдає додаткового удару по цим opгaнам.

4. Десерти та солодощі

У цей пункт потрапляють не тільки торти, тістечка, цукерки, але також фрукти і ягоди з високим вмістом простих цукрів.

Алкоголь має практично нульову харчову цінність і високу енергетичну, тому opганізм розщеплює його відразу. Цукор складає конкуренцію спиртному в черзі на переробку, тому розщеплення алкоголю сповільнюється, а час його токсичного впливу на організм збільшується. Це може привести до отруєння.

Не варто забувати, що алкоголь небезпечний не тільки в особливих поєднаннях, але і сам по собі за даними вживання алкоголю.

Всесвітньої організації охорони здоров’я, спиртне є причиною 5,9% смepтeй у світі і 5,1% xвopoб і травм. Тому вживати алкогольні напої варто обачно навіть у відносно безпечних поєднаннях.

Джерело.

Related Post