З грошима Тарас прийшов до мене, своєї колишньої дружини, я якраз приготувала його улюблені домашні вареники, які він не їв з того часу, як пішов від мене.
– О Привіт! Оце сюрприз! – відчинила я двері. – Проходь, Тарасе. Снідаєш з нами? Софійка ось-ось зі сметаною повернеться. Пам’ятаєш, щосуботи, коли студентка наша приїжджала, я часто готувала вареники? Сьогодні із вишнями. Ми вдвох з Софійкою ліпили.
– Та я особливо не звертав на це уваги, чесно кажучи. Але від сніданку не відмовлюся. А поки що візьми, – подав Тарас мені конверт, – тут 500 доларів. Потім додам. Але чому я не від вас дізнався, що донька виходить заміж? – спробував причепитися Тарас.
– Дякую, це не горить, весілля через три місяці. Та й молодята вирішили взяти основні витрати на себе. Самостійні такі. Не можу натішитися. Твої гроші, якщо хочеш, вкладемо в спільний подарунок від нас. Але я поки що не придумала, що дарувати. Є ідеї?
Я клопотала біля плити, жваво говорила, була доглянута й помолоділа, і він цього не міг не помітити. Я додала прибори для несподіваного гостя. Тарас же поки що обходився вигуками і обіцянкою подумати про подарунок. І переконався, що і справді без нього я щаслива.
Коли Тарас зайшов помити руки перш ніж ласувати улюбленими варениками, він побачив за скляними дверцятами шафки дорогі мої засоби догляду за волоссям і шкірою, яких раніше я не дозволяла собі, оскільки Софійка вчилася в столиці, треба було частину сімейного бюджету виділяти і туди.
Зараз ситуація відчутно змінилася. І звичний інтер’єр змінився: не було Тарасових речей, це зрозуміло. Але біля вішалки стояли похідний рюкзак і берці не Софійкиного, а мого розміру. На сушарці висів цілісний купальник, явно не доччиного фасону.
Коли ми сиділи за столом, задзвонив телефон. Я, вибачившись, вийшла в коридор, щоб поговорити зі Стасом:
– А давай-но на завтра перенесемо шопінг, захопимо Софійку, вона якраз цілий день вільна, а сьогодні зустрічається з подружками. Мені хочеться почути її думку про наше вбрання на їхнє з Ярославом весілля. А ось басейн пропоную перенести на сьогодні. Ага, ти маєш рацію: час витрачати калорії після вареників! Домовилися, тоді до п’яти!
– Станіслав твій дзвонив? — спитала софійка і, отримавши ствердну відповідь, звернулася до батька:
– Тату, помітив, як мама пострункішала? Це завдяки басейну.
– І щоденній хотьбі,- додала я,- мені ж тепер увечері не треба поспішати готувати та прати. На роботу і додому пішки. Погода найчастіше, як сам говориш, льотна.
Ми добре посиділи, майже по-сімейному. Але я бачила по знайомому обличчю: він відчував не тільки радість, а й якусь досаду. Невже так засмутився через справжні домашні вареники, яких він, як сам сказав, мабуть, не їв уже понад рік? Та яке там, скоро три. От як пішов до внроніки тієї молодої, так і не їв. Вона їх не любить і не вміє готувати. Говорить, що шкідливо.
Імені пригадався вечір, коли він оголосив, що йде до Вероніки – жінки своєї мрії. Я тоді стримала болючі сльози й сказала хриплим голосом: «Я зрозуміла тебе, Тарасе. Добре. Тільки, прошу, Софійці скажемо про розлучення після сесії».
Як видно, всупереч очікуванням, раю створити у Тараса не вийшло і у шлюбі з Веронікою. А в мене все чудово, все налагодилося через два роки. Я задоволена життям. А Тарас, думаю, тужить не лише за моїми варениками.
Передрук без посилання на Ibilingua.com заборонено.
Фото ілюстративне, Ibilingua.com
Недавні записи
- До сина на ювілей з пустими руками я не йшла. В невістки маленька дитина, і вона відразу ж попередила, що всю гостину вона буде замовляти. Ну, думаю, скільки там тих суш в коробочці. Я стала ні світ ні зоря, котлет насмажила, олів’є приготувала, огірки і помідори вквасилися. – Ви сідайте на диван! З хвилини на хвилину має доставка під’їхати. – Та чого чекати! В мене все є. – Я давай витягати продукцію з сумки. Я ж і подумати не могла, що невістка так на це відреагує. Відтепер буду на гостину до них йти, як пані: телефон в сумочку і все!
- Свекруха моя знову умудрилася вчудити! Ну скільки пояснювали, просили людину – все одно своє гне. Ось і зараз. Але вона весь час забуває про це прохання, ну або навіть абсолютно свідомо ігнорить його. Притягла дитині розумний телефон, який, само собою, у малого вже є
- Оскільки у нього за містом невелике господарство, є живність – коза. кури-качки – та город, його дні з коханою жінкою мають бути дуже насиченими. Підйом із самого ранку. Потім робота. Догляд за тваринами та майбутнім урожаєм. Неспішно, без фанатизму. Але щоб аж до обіду. Потім невелика перерва й знову працювати – все, як у наших предків. Вони роботи не боялися і жили сто років. Моя квартира в центрі Луцька йому як п’яте колесо
- Учора моя невістка Олена мала 36 років. Та я поїхала у місто до дітей на два дні раніше – щоб усе їй допомогти, разом приготувати всілякої домашньої смакоти – голубців, завиванців, холодцю, перців нафарширувати, торт спекти, млинців з сиром солодких . Привезла з села всього свого – курку, качку свої, свининки на холодець купила в сусідів, яєць – теж своїх, мочка і сиру, тільки зробила. Ну й овочів-фруктіва, само собою. Ледве доперла все маршруткою! А сьогодні вже поїхала зранку додому, наплакалася всю дорогу і заспокоїтися не можу – ну так прикро! Ну хіба так можна??? Все запхала в холодильник і не глянула. А відмітили – просто сором
- Свекруха Марина Федорівна – золота людина. Мудра, знає життя на багато краще за мене. Маю її слухатися, щоб з мене хоч якийсь толк був. Я не правильно доглядаю за чоловіком, тобто її сином, неправильно роблю все для дитини. Днями зібралася я прибрати зуб, муляє мені давно, а мама чоловіка каже мені: “Не здумай! Тобі занесуть щось і в щоці утвориться дірка!” І що тепер робити – не знаю, невже свекруха права? А вона мені: “Ти йому ручки-ніжки пошкодиш. Ось я дивилася передачу, там так і було”