З Італії я повернулася о 6 годині ранку. Чемодани тихенько залишила в коридорі, лише витягла новенький багряний халат. В мене було змішане передчуття. З одного боку щастя, що ось-ось я побачу кохану людину, а з іншого – його реакція, адже Андрій постійно наголошував, що повертатись ще рано. – За що ми жити будемо? Все дорожчає! – Але за дверима мене чекав сюрприз. Його слова: – Все не так, як ти зрозуміла, – ніби довгим тунелем доходили до моєї голови
Андрій був красенем, за яким бігало пів школи. Я пам’ятаю, як він зустрічався з моєю однокласницею, а я тихенько, десь в куточку, заздрила її щастю.
В голові я розуміла, куди мені до неї. Ольга висока, красива, вміла гарно підкреслити свої риси обличчя, і в моді розбиралася. Я ж – сіра мишка, інакше не скажеш.
Але через пів року вони розлучилися, а сам Андрій якось дивно почав до мене “клеїтися”.
Я не могла повірити своєму щастю, коли на моє двадцятиріччя Андрій зробив мені пропозицію.
Весілля відгуляли велике. Гостей було з обох сторін більше 150.
Музики вигравали веселі українські пісні, а мені хотілося плакати, оскільки я розуміла, що мій чоловік не буде пропускати повз себе жодної спідниці.
Як би там не було, я подарувала чоловіку двох донечок. Поки вони були маленькі, чоловік якось старався заробити і принести в дім грошей. Коли я вийшла з декрету і також почала працювати в продуктовому магазині, Андрій вирішив пригальмувати з роботою, а одного дня він прийшов, і сказав, що його скоротили.
Я бралася окрім роботи за любий підробіток, але і цього було мало, щоб забезпечити собі і дітям нормальне життя.
Коли одного дня в наш продуктовий магазин зайшла Оксана, колишня співробітниця, на шпильках, в темних окулярах, з червоною помадою, а головне з дуже впевненим поглядом, я за неї щиро пораділа.
Вона вже більше п’яти років була на заробітках в Італії. Сім’ї в неї не було, тому все зароблене вона тратила лише на себе, і батькам допомагала, що в селі жили.
– Галю, на тобі лиця немає! Геть змарніла! Діти вже дорослі, гайда зі мною в Італію, хоч трішки голову підіймеш.
Це був мій шанс вилізти зі злиднів, яким я скористалася.
Не встигла я оглянутися, як минуло десять років на чужині.
Обом дівчатам я купила по квартирі і ніколи не обділяла подарунками чи просто “конвертами”. Не забувала я і про чоловіка, який так і не знайшов роботу. Я хвалила його за те, що допомагає по можливості донечкам, підтримує нашу квартиру в чистоті. Ми часто зідзвонювались по скайпу, тому я бачила що й до чого.
Коли через деякий час я стала натякати Андрію, що хочу вже назавжди повернутися в Україну, чоловік знаходив сто причин, щоб мене переконати в протилежному.
– Все дорожчає. За що ми тут жити будемо? Ти можеш не думати лише за себе, а про нас? Думаєш мені тут одному солодко живеться?
Я розуміла його, тому продовжувала працювати і надсилати гроші рідним людям.
Діти ще навчалися. Старша Улянка зустрічалася з хлопцем і вже натякала мені, що хоче виходити заміж. Тут я і не стрималася, і нічого не повідомляючи чоловіку, повернулася додому.
Літак приземлився на рідну землю о 4 ночі. Поки я доїхала додому, була вже 6 ранку.
Я уявляла, як відкрию двері в нашу кімнату і побачу його, свого чоловіка, за яким так сумувала.
Зайшла я тихенько. Чемодани залишила в коридорі, лише витягла халат багряного кольору, щоб зняти з себе одяг, який від жари до мене буквально прилип.
Та в спальні мене чекав сюрприз у вигляді Ольги, моєї однокласниці.
– Я все поясню… вигукував мені у слід Андрій. Але його слова долітали до мене ніби через величезний тунель.
Через тиждень часу я знову повернулася в Італію, щоб заробити грошей і собі на квартиру.
Вже шостий рік я живу на своїй Батьківщині в своїй скромній однокімнатній квартирі і бавлю внучат, яких у мене троє.
А Андрій, до речі, як тільки я перестала висилати йому гроші, з Ольгою розбігся, хоча мені доповіли, що разом вони були не один рік.
Ось така моя заробітчанська історія…
Автор – Наталя У
Передрук заборонений
Фото ілюстративне спеціально для ibilingua
Недавні записи
- Півроку тому я розлучилася. І тепер зустрічаюся з рідним братом колишнього чоловіка. І колишня свекруха знову може стати діючою. У нього була своя квартира, непогана робота, а ще він на 5 років за мене старший. Ну й що, що особливо не любила. Що ж ти раніше мовчала, коли твій син покинув мене саму. І взагалі, це якось не по-божому і грішно. На що я їй відповіла, що, звичайно ж, розповім її онуку, коли він підросте
- Коли я побачила ціну на гелі для душу невістки, яку вона випадково залишила, – то ввечері влаштувала з нею серйозну розмову і попросила плати за квартиру або зʼїзджати. Поки мій син боронить Україну, у неї пляшечка в душі за 1000 гривень!
- Ми з чоловіком важко працювали, аби і доньці хватило на життя і нам залишалося. Звісно, не легка це задача. Навіть прийшлося зайняти гроші аби оплати навчання. Та схоже це все були дрібниці. Того літа на Львів прилетіло від “сусідів”. Біда сталася біля гуртожитку доньки. На щастя, то були канікули і все обійшлося, якщо так можна сказати. Єдине, що з поганого сталося, це повилітали вікна. Гроші на ті вінка збирали, обіцяли поставити до 30 вересня. Але є одне “але”
- Сестра в Італії жила багато й заможно довгі роки і я їй заздрила. Її розкішному життю, достатку,фінансовим можливостям. Нам так не жити! Місяць тому Галина повернула в наше рідне село на Полтавщині і приголомшила мене своєю пропозицією. З’явився наш первісток – синочок Даня. Минуло ще два роки, і народилася йому сестричка, дівчинку ми назвали Люба, на честь моєї бабусі. А ще через рік наша родина поповнилася третім малюком та стала багатодітною
- Мені стає не по собі, коли я чую, що двадцятилітні вже заміж виходять. Моїй дочці вже тридцятка минула, а вона досі “холостякує”. Моя Вікторія мила і дуже гарна дівчина, просто в час, коли дівчата виходили заміж, вона багато вчилася. І ось мене вже який день не покидає думка, щоб посватати її з кимось. Моя мама так зі мною зробила, і скажу відверто, я дуже щаслива в шлюбі з Денисом