fbpx
Події
“З рани виднівся мозок”: лікар АТО розповів, як рятував тяжкопораненого бійця

Лікар АТО Всеволод Стеблюк врятував бійця 93-ї бригади Олександра Христиченка, з рани якого виднілися звивини мозку.

 Про це в інтерв’ю “Фактам” розповів сам лікар.

За його словами, на вигляд бійцю було років 16. Він знайшов його під тілами загиблих.

“У нього знесло частину черепа, в рані було видно звивини мозку, пульсуючі судини… Хлопець ледь дихав. Поклали його в мою бойову медичну машину “Жужу” і більше з кузова не діставали – боялися зайвий раз потривожити”, – розповів лікар.

За його словами, в бойових умовах мало чим можна було допомогти хлопцеві. Тим більше, не було доступу до води.

“Розумів, що в тих умовах я як лікар нічим не можу йому допомогти. Навіть перебинтувати голову не наважився. Зрушив би відламки черепа і тим самим тільки погіршив би ситуацію. Ми тільки поїли Сашу. Причому води у нас не було, тому змочували бинти своєю слиною, наливали пару крапель коньяку і давали пораненому. Навіть не уявляєте, як я радів, згадавши, що перед виїздом у зону АТО сховав під сидіння пляшку алкоголю!” – пригадав лікар.

Потім побратиму Стеблюка вдалося дістати води із сусіднього села, що врятувало юнаку життя.

“Мій побратим “Грек” поїв Сашу з ложечки, як малюка. Я вважаю, що саме цим він і врятував солдата – не дав загинути від зневоднення. Коли ми вже вийшли з кільця, Сашу передали медикам мобільного госпіталю одним із перших”, – розповів лікар.

Читайте також: «Пішла геть звідси!» У Дніпрі вдову «кіборга» побили і виштовхали з магазину за українську мову

У листопаді 2014 року поранений боєць впізнав свого рятівника, коли дивився програму про Іловайський котел по телебаченню. Через редакторів телеканалу Сашина мама знайшла телефон лікаря.

“Коли ми зустрілися, плакали втрьох. Я був щасливий, що хлопчина вижив. Це справжнє диво! Більше того, він ходить, говорить, усе пам’ятає. І це після тяжкої черепно-мозкової травми! Тоді я і дізнався, що Саша родом із Луганської області, він і зараз живе в місті Рубіжне”, – висловився лікар.

Загалом же у складі добровольчого батальйону “Миротворець” Стеблюк вивіз у серпні 2014 року з Іловайського котла понад 80 поранених бійців.

Через два з половиною роки після страшних подій під Іловайськом Стеблюк отримав орден Свободи. Він став 47-ю в Україні людиною, удостоєною цієї державної нагороди. Такий орден є у Степана Хмари, Михайла Гориня, Леоніда Кравчука, Патріарха Філарета, Святослава Вакарчука, Івана Марчука, американського сенатора Джона Маккейна. Борису Нємцову його присвоїли посмертно.

Читайте також: У Великобританії вчені розробили пластир від інсульту

Джерело

facebook