fbpx

З сином нас виписали через два тижні. Я з нетерпінням чекала, що нарешті почну насолоджуватися бажаним материнством. Проте вдома мене чекала свекруха, вона відразу взяла малечу з моїх рук і сказала йти відпочивати, що вона про все подбає. Я все розумію, це її єдиний онук, але ж я також хочу “надихатися” своїм сином. А ввечері з роботи прийшов чоловік

З сином нас виписали через два тижні. Я з нетерпінням чекала, що нарешті почну насолоджуватися бажаним материнством. Проте вдома мене чекала свекруха, вона відразу взяла малечу з моїх рук і сказала йти відпочивати, що вона про все подбає. Я все розумію, це її єдиний онук, але ж я також хочу “надихатися” своїм сином. А ввечері з роботи прийшов чоловік

Після виписки вдома мене чекала свекруха. Вона була щаслива появі на світ першого онука і була готова мені допомогти. Перші два дні я був щаслива, але після багатьох тижнів постійного догляду це дійсно діє мені на нерви.

Всі дев’ять місяців я провела по черзі то в своєму ліжку, то в клініці. У мене були деякі проблеми зі здоров’ям, тож коли після семи років шлюбу та двох “невдалих спроб” нарешті здавалося, що я приведу на світ дитину, уся родина була надзвичайно щаслива. В основному батьки чоловіка. Ось-ось мав з’явитися на світ їхній перший онук.

У мого чоловіка є брат, але він вічний холостяк, який хоче насолоджуватися життям, як він часто заявляє. Отже, якщо він буде продовжувати в цьому ж дусі, наша дитина буде єдиним онуком батьків мого чоловіка. Лікарі мені вже повідомили, щоб я змирилася.

Ми з чоловіком живемо в невеликому будинку, який побудували самі. В будівництві брали участь і фахівці, але більшу частину зробили чоловік, свекор і брат. Мої ж батьки допомогли фінансово. Так ми живемо по-своєму і влаштували все по-своєму. Хоча свекруха іноді мала схильність нам пропонувати якісь свої варіанти, на щастя, ми обидвоє вчасно її зупиняли.

Вона хороша жінка, турботлива, але іноді буває страшенно нав’язливою. Вона вже на пенсії, хоча інколи їздить допомагати в ресторан (коли великі забави: весілля, хрестини, новий рік), де роками працювала кухарем, але більше часу проводить вдома. Вона досить енергійна жінка, але, на щастя, робота в будинку і в саду займає у неї багато часу.

До того, як наша сім’я збільшилася, ми зі свекром і свекрухою спілкувалися, але не на постійній основі. Вони живуть за 15 хвилин від нас, але не було потреби ходити один до одного щодня. Іноді ми телефонували один одному, ходили на свята в гості, або запрошували їх до себе додому. Це влаштовувало і мене, і чоловіка, і, напевно, свекра, і свекруха підкорилася.

Але все змінилося, коли я повернувся з лікарні. Син з’явився на світ не природнім шляхом, оскільки були ризики, потім ще були ускладнення, ми приїхали додому лише через два тижні. Я з нетерпінням чекала, що нарешті почну насолоджуватися бажаним материнством. Проте вдома мене чекала свекруха, вона відразу взяла малечу з моїх рук і сказала йти лежати відпочивати, що вона про все подбає.

Я не могла сказати ні слова, вона була як генерал, вона взагалі не давала мені можливості говорити. Я дивлюся на неї і бачу, що вона в домашньому одязі, наче вдома. І одразу почала, що вона вже кілька днів у нас і готувала все до нашого повернення.

Потім чоловік зізнався, що коли мене так довго не було, він був радий, коли вона запропонувала йому допомогти, що вона прибирала, готувала і допомагала готувати все. У нього на роботі був якийсь важливий проєкт в цей час, і принаймні він міг його виконувати спокійно, знаючи, що його мати подбає про все.

Тож я подумала, що все-таки добре, що свекруха з нами, що я можу радіти допомозі. Але я думала, що коли я вже буду вдома, то, може, найпізніше наступного дня вона забереться і повернеться додому. Але не тут то було. Свекруха сказала мені, що поживе з нами трохи, що вона домовилася з чоловіком вдома, і він, мабуть, з цим згоден. Вона тільки час від часу приходить додому, щоб приготувати їжу та попрасувати, а в іншому вона залишиться з нами. Вона переконана, що я буду рада такій допомозі.

Я була щаслива, але тільки два дні, потім вона почала набридати мені. Вона звикла, що все по її. Свекор флегматик, одним вухом дозволяє говорити, а іншим висовувати. Він розумів, що сперечатися з нею немає сенсу. Але я їй не чоловік.

Вона все знає найкраще, каже, що виростила двох дітей.

Коли я кажу їй, що можу сама, що я вдячна їй за турботу, але я справді можу подбати про дитину та будинок, вона відповідає, що зовсім не проти, що їй подобається це робити для нас і для її онука. Вона не розуміє, що я хочу бути одна з сином і доглядати за ним тільки з чоловіком.

Ще мене страшенно дратує те, що навіть моя мама не дуже хоче до нас приходити, каже, що протримається з нею в одній кімнаті лише годину і не розуміє, як я можу її терпіти. Ну, це справді дуже важко. І мій чоловік, він визнає, що я права, але вона його мама, він насправді звик до неї, і потім він щасливий, що я не сама вдома, коли він на роботі.

Що робити в такій ситуації?

Фото ілюстративне спеціально для ibilingua

You cannot copy content of this page