Чому лише я маю бути вдома з дітьми, коли вони потребують догляду? У них що, немає тата?
З вересня я, м’яко кажучи, більше вдома, ніж на роботі. У нас з чоловіком двоє дітей, і вони по черзі щось “чіпляють”.
У цьому, мабуть, немає нічого дивного, всі діти через таке проходять. Але мене турбує те, що займаюсь дітьми лише я, чоловіка в мене ніби й немає.
Мій Мирон вдає, що його це не стосується. При цьому йдеться суто про те, що він не хоче сидіти вдома з дітьми, які щось підхопили і доглядати за ними.
Цього року чомусь діти сильно зачастили з “цією” справою. Дві неділі вони в школі, дві в ліжку. Оленці всього сім років, вона в першому класі і для неї надзвичайно важливо відчути досвід школи. Але скільки разів ми брали лікарняне, я навіть не пам’ятаю.
Як тільки вона повернулася до школи, її старший брат Андрійко щось підхопив. Щоб бути поруч з сином, мені також довелося брати довідку. Тоді я вперше попросила чоловіка бути вдома з дитиною.
– Як ти собі це уявляєш?, – відразу захистився він. – Начальник мене не відпустить, у нас багато роботи, – постукав він по чолі, за мої ідеї.
– А ти вважаєш, що мій начальник сильно в захваті від такої моєї “роботи”? – швидко відповіла я. – Мені не зовсім вигідно сидіти вдома з дітьми кілька разів на місяць, – додала я.
– З вами, жінками, інакше, – заперечив Мирон.
– Інакше? Це як? Ніби ми, мами, зобов’язані бути вдома з дітьми? – почала я.
– Ти прекрасно розумієш, що я маю на увазі, – спробував він себе захистити.
– Ні, я не розумію, що ти маєш на увазі, – я не зупинялася.
– Ми, жінки, приводимо цих дітей на світ, годуємо, доглядаємо, – сердилась я. – А що ти робиш? – запитала я, але він не мав що сказати.
– А що ти справді хочеш від мене? – нарешті відповів Мирон.
– Що я хочу? Долучатися, коли діти так часто почуваються погано. І щоб ти був іноді з ними вдома, – сказала я одним махом.
Мирону це явно не сподобалося. З тієї розмови минуло два місяці та незліченна кількість “прогулів”. Я знову з ними сиділа сама. Справа не в тому, що я вдома з дітьми. Я їх дуже люблю. Справа в принципі.
Мене дратує те, що мій чоловік поводиться так, ніби моя робота не має значення. Ми в даному випадку не про гроші. Ми отримуємо плюс мінус те саме. Справа в тому, що Мирон не хоче бути вдома з дітьми.
Він каже, що сидіти вдома весь тиждень, готувати чай і піклуватися про них – це невесело. Але це також стосується батьківства.
Мені знадобився час, щоб відновити свою репутацію на роботі та отримати своє місце. Але якщо так триватиме і мій чоловік мені не допоможе, я можу втратити роботу. Я знаю, як це відбувається сьогодні. Я розчарована Мироном, тому що вважаю його підхід несправедливим.
Не знаю, чому досі збереглась модель жінки, яка стоїть біля плити, і чоловіка, який заробляє гроші. Сьогодні ми маємо бути рівними. Але вдома все ще як у доісторичні часи.
А що ви скажете з цього приводу?
Вам чоловіки допомагають?
Фото ілюстративне спеціально для ibilingua
Недавні записи
- З Італії я повернулася о 6 годині ранку. Чемодани тихенько залишила в коридорі, лише витягла новенький багряний халат. В мене було змішане передчуття. З одного боку щастя, що ось-ось я побачу кохану людину, а з іншого – його реакція, адже Андрій постійно наголошував, що повертатись ще рано. – За що ми жити будемо? Все дорожчає! – Але за дверима мене чекав сюрприз. Його слова: – Все не так, як ти зрозуміла, – ніби довгим тунелем доходили до моєї голови
- Ми взяли деякі іграшки і направились на майданчик. Через деякий час туди прийшли хлопці, ну на вигляд так 9-10 років. І ось вони вирішили, що вже готові до “дорослих” балачок. Я раз пропустила крізь віха, другий, а на третій попросила “прикусити язика”. Як не як, а це дитячий майданчик, а не клуб. Дома я це все розказала дочці, а вона сказала, що робити зауваження чужим дітям я не мала права
- Я нічого не розуміла, поки раптом на одній сімейній зустрічі зі свахою не почула, що я, напевно, не хотіла відпускати свого сина “під вінець” з її донькою, тому що кожна мати хлопчика не хоче відпускати сина. І тут всі пазли зійшлися. Я стала згадувати відношення сестер і самої невістки до батьків і до мене в тому числі. Одного дня я таки не стрималася, і все “вилила” сину. Мені втрачати нічого
- В рідної сестри Івана день народження. Вона замовила невеличке свято в ресторані на другий день “Зелених свят” – Трійці. Я ж нічого такого нового, щоб одягнути, не мала, тому й купила собі красиву літню сукню. Ввечері приміряла, похвалилася чоловіку, а він мене висварив, що я на непотріб гроші його тринькаю. – А ця сукня, що ти на новий рік купляла, що, не підходить? – Чоловік не полінувався і витягнув її з шафи
- В неділю до нас завітала після церкви свекруха, і за бокалом “червоненького” вона мені зізналася, що ця квартира насправді її, а ми, особливо я, тут просто гості. Я ледь не стерпла, і якщо чесно, навіть не відразу повірила в її слова. Але тепер мене турбує інше, як вона збирається компенсувати те, що я свої гроші вкладала в ремонт