fbpx
життєві історії
З Юлією Василівною тоді жили дочка Катя і зять. Принаймні, вона вважала саме так, навіть до спеціаліста сходила. Але довідка фахівця мою свекруху не заспокоїла, бо дивні речі в її квартирі тривали. Юлія Василівна скаржилася, що телевізор в її кімнаті сам вмикається і вимикається, коли йому заманеться. Ночами вона чує якісь голоси, молоко скисає практично відразу після того, як його приносять з магазину. Ми зі свекрухою пили чай і міркували, хто ж капосний. – Камери поставити, та все з’ясувати. Свекруха задумалася

Я заміжня 9 років, є у нас з Петром є п’ятирічний син Захар. Рік ми платимо іпотеку і живемо у своїй квартирі. До цього ми довгі роки житло орендували.

Сестра чоловіка, Катя, жила у своєї матері разом зі своїм чоловіком Володею. Відносини теща-зять там нейтрально-ввічливі, можна сказати, що під одним дахом вони уживалися. Своєю квартири у Володі немає, а Катя недавно повідомила, що вони чекають поповнення.

Останнім часом у моєї свекрухи Юлії Василівни почалося щось з головою. Принаймні, вона вважала саме так, навіть до спеціаліста сходила, де їй сказали, що все добре. Але довідка фахівця мою свекруху не заспокоїла, бо дивні речі в її квартирі тривали.

Юлія Василівна скаржилася, що телевізор в її кімнаті сам вмикається і вимикається, коли йому заманеться. Ночами вона чує якісь голоси, молоко скисає практично відразу після того, як його приносять з магазину.

– Речі не на своїх місцях лежать. Вранці йшла – гребінець на комоді залишила. А з доби прийшла, спати лягла – під подушкою його знайшла. І я ж пам’ятаю, що його туди не прибирала! Оленко, я точно не збожеволіла, але я не розумію, що відбувається. Може, домовичка задобрити треба? Як думаєш? – запитала у мене свекруха.

Я не вірю у всю цю нісенітницю. Голоси, домовик, магія-шмагія. Я – прагматик до кісток. Теорія про те, що у свекрухи проблеми з головою, була відметена відразу після демонстрації довідки. Та й не могло такого бути: моя свекруха – повний адекват.

Якби Юлія Василівна жила сама, я б порадила їй змінити замки. І впевнена – все б припинилося. Телевізор міг зламатися. Та і живемо ми в 21 столітті, і будь-який смартфон може стати пультом від телевізора. Голоси? Запис на диктофоні.

Або хтось може шепотіти у вентиляцію. Або сусіди маються. Молоко? Неякісне, або холодильник барахлить. Я була впевнена – все те, що відбувається, піддається логічному поясненню.

Ми зі свекрухою пили чай і міркували, хто ж капосний:

Живе вона не сама, значить паскудить хтось із домочадців. Катя – при надії, навіщо їй займатися подібними нісенітницями? Вона вся в роботі, а у вільний від роботи час вона бігає по лікарях та узі.

Володимир? Порядний чоловік, роботяга. На роботі він часто затримується допізна, іноді їздить у відрядження. Дружину любить, і після весілля продовжує носити на руках. Я жодного разу не чула, щоб він якось негативно висловився про свою тещу. Свекруха не особливо поважала зятя, але це приховувала. У них траплялися дрібні конфлікти, але вони досить швидко припинялися.

Вже не знаю, до чого ми б дійшли, якби не мій чоловік Богдан. Він зайшов на кухню і, почувши нашу розмову, сказав:

– Камери поставити, та все з’ясувати.

Свекруха задумалася:

– Негарно. Та й Катя з Володею не зрадіють, коли дізнаються.

– Негарно? Тоді терпи далі. Можна, звичайно, допит їм влаштувати. Але результат буде нульовий. Тут або на гарячому ловити, або ніяк. Тим більше – квартира твоя. А у себе вдома ти господиня. Просто не став камеру у них в кімнаті і все. У своїй та в передпокої – як раз двері в твою кімнату видно буде, – заперечив чоловік своїй мамі.

Свекруха погодилася. Втомило її жити в подібних умовах. Погодьтеся, коли відбувається те, чого не розумієш – відчуваєш себе не дуже комфортно. Тим більше, у власній квартирі.

Камери були куплені, монтаж зробив спеціально найнятий чоловік.

Правда розкрилася досить швидко.

Володя виявився невірним чоловіком. Коли його теща була на добі, а дружина – на роботі, він привів у кввартииру дівчину. Ні, вони не читали книжки в кімнаті Каті і Володі – на жаль, камера зняла похід парочки до ванної кімнати.

Подружня невірність – єдине, у чому був винен зять. А ось пакосницею, що виживає маму з квартири, виявилася Катя! Так, я була права – диктофон і смартфон в ролі пульта. Катя підкрадалася до дверей матері, перемикала канали та вимикала-включала телевізор. Вона ж перекладала речі.

Свекруха поговорила з дочкою і зятем, окремо. Володимир вирішив не руйнувати свою родину, покаявся і пообіцяв зав’язати з пригодами. Юлія Василівна, в свою чергу, пообіцяла нічого не говорити дочці.

З Катериною все виявилося трохи складніше. Вона хотіла жити тільки з чоловіком і дитиною, без мами. А платити за орендовану квартиру – не хотіла. Ось Катя і вирішила трохи налякати свою маму, щоб та переїхала до нас додому жити.

– Катю Я ніколи і нікуди не переїду з цієї квартири. І розміняти її не дозволю. Це – мій будинок, моя фортеця і гарантія ситої старості, – сказала свекруха своїй дочці.

Катя з Володимиром все-таки переїхали на орендоване житло. Свекруха пробачила дочці цю дурість. А зрада Володі так і залишилася на його совісті. Можливо тепер, коли Катя більше не займається різними дурницями, у неї буде більше часу на чоловіка, який помилився, але любить її.

Ми з Богданом розсудливо зробили вигляд, що про подію нічого не знаємо. Одне мені незрозуміле – якщо навіть я знала, що свекруха не переїде до нас жити ні за яких обставин, на що Катерина розраховувала? І залишилося відкритим питання зі скиссаючим молоком. Може, дійсно домовик?

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено

Фото ілюстративне, Ibilingua.com.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page