fbpx

За шість місяців життя в цій країні я зрозуміла одне: між нами та голландцями – темна зяюча прірва. Що ж, мабуть, у чомусь ці голландці мають рацію. Мені випало тут поки що пожити, піти попрацювати, а не просто приїхати на екскурсію. Європейська скупість не оминула. Приймати душ не більше 10 хвилин на день. Витирати піну на посуді рушником, а не змивати під тиском води. Навіть, пардон

За шість місяців життя в цій країні я зрозуміла одне: між нами та голландцями – темна зяюча прірва. Я поясню, у чому.

Більшість наших співвітчизників чули, що через «особливе» ставлення туристів до Голландії влада вирішила перейменувати її на Нідерланди. Але мало хто знає, що насправді Голландія та Нідерланди – різні території.

Північна та Південна Голландія — це лише 2 з 12 провінцій, які завжди відрізнялися економічно і тому здобули особливу популярність у всьому світі.

Але мені випало тут поки що пожити, піти попрацювати, а не просто приїхати на екскурсію. Я б хотіла розповісти про деякі цікаві звички, особливості простих голландців, які можуть здивувати.

Знаменита європейська скупість не оминула і голландців. У цій країні заощаджують буквально на всьому: комуналці, їжі, транспорті. Існує безліч знижкових карток практично для будь-якого товару.

Та що там, навіть під час залицянь молоді голландці звикли дарувати своїм пасіям різні дрібнички та суто символічні подарунки. На решту бюджету не розраховано, дорогі презенти підносити не прийнято.

У зв’язку з цим з’явилися суто народні та не зовсім зрозумілі для нас звички. Наприклад, приймати душ не більше 10 хвилин на день. Витирати піну на посуді рушником, а не змивати під тиском води. Навіть, пардон, не завжди змивати воду в унітазі, коли сходили по-маленькому. А що, і економія грошей, і догляд за довкіллям!

У країнах колишнього Союзу часто сміються з американців, мовляв, вони завжди посміхаються. А ось наші люди в Україні звикли ходити серйозними та максимально відкритими.

Так от, нам і не снилася прямота рядових голландців! Наприклад, під час звичайної прогулянки один приятель може жорстко розкритикувати ідею іншого, і це буде абсолютно нормальним, без будь-яких образ.

Але це йдеться саме про приятеля, тобто не дуже близьку людину. У нас би таке вважалося грубістю та невихованістю.

З іншого боку, на роботі таке ставлення дуже подобається вихідцям з наших країв. Начальство у голландців не «незаперечний авторитет», а твій колега, якому можна сказати все, що думаєш. Звісно ж, лише щодо роботи. І, звісно, ​​не у грубій формі. Просто й у справі. Грубість взагалі у Голландії не вітається.

Велосипеди та тюльпани – дійсно справжні символи Голландії. І такий вид транспорту вони використовують аж ніяк не через безгрошів’я, як, наприклад, деякі азіатські країни. Тут велосипед – показник того, що ти борешся за чисте повітря. І їх, до речі, навіть більше, ніж голландців! Ось так.

Для велосипедів тут збудовано окрему інфраструктуру. А самих “залізних коней з педалями” переробляють або кастомізують під будь-яку примху.

Можна побачити на вулицях причепи до велосипедів, різні підсилювачі, тандеми тощо. Але місцеві попереджають: новий, гарний велик може зацікавити місцевих дрібних злочинців. Так що краще запастися для них товщим ланцюгом – щоби не вкрали, бо бува й таке.

Мені подобається, що голландці звикли до проблем ставитися філософськи. Так би мовити, не надто напружуючись. Пересічного мешканця мало чим здивуєш, але навіть якщо так, він відповість приблизно: «Ну що ж, і таке може бути», – і напевно одразу перестане про це думати.

Навіть якщо ситуація справді заслуговує на увагу, голландець флегматично від неї відмахнеться і піде шляхом найменшого опору.

Наприклад, розповіла мені українська колега на роботі, яка живе тут давніше, коли в одному досить великому районі стався сильний снігопад, а техніки для його розчищення не було, місцеві контори оголосили потрійну зарплату цього дня. Тим самим працівникам, які не прийшли, штрафів не виписували, а навпаки попросили залишитися вдома. Начальство розуміло, що проти стихії не попреш, то навіщо зайві рухи тіла?

Голландці дуже трепетно ​​ставляться до інституту шлюбу. У їхніх сім’ях часто буває по 3 дитини та більше. Але з декретом справи не дуже.

Жінкам дається лише 4 декретні місяці: 1 перед народженням та 3 після. Традиційно в сім’ї працюють обоє батьків, але на бабусю з дідусем онуків «скидати» не прийнято: у них пенсія та заслужений відпочинок. Тож дітей відправляють у ясла, чи, хто може собі дозволити – няня.

На роботі можна домовитися про скорочену кількість годин, поки є потреба у вихованні маленької дитини.

У цілому голландці не звикли якось утискати себе, навіть незважаючи на недавнє поповнення в сім’ї. Їхня філософія працює і на цьому етапі.

До речі, вважається, що голландські діти найщасливіші у світі. Не через фінансову успішність їхніх батьків, а через атмосферу в сім’ї. Що ж, мабуть, у чомусь ці голландці мають рацію!

Якщо буду повертатися в Україну – заберу свій голландський досвід з собою, знадобиться!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, Ibilingua.com.

You cannot copy content of this page