fbpx
життєві історії
– Зараз мій ранок починається так: я збираю дітей, одного в садок, другого в школу. Повіз, сам на роботу. День відпрацював, забираю дітей, заїжджаю за продуктами і їду додому. Готую нам вечерю, прибираю квартиру, запускаю пралку. Дружина? За комп’ютером, шукає теми або знімає чергове відео. Увечері я розповідаю молодшому казку, перевіряю у старшого уроки і допомагаю, якщо треба. Потім мию посуд, збираю обід на роботу!

Всім відомо, що нажите в шлюбі майно ділиться навпіл, незалежно від того, хто сидів удома і господарював. А як бути, якщо і побут і заробляння грошей для сім’ї лежали на плечах чоловіка цілком і повністю?

– Ми одружені 10 років, двоє дітей. Дружина ніколи не працювала, вона все намагалася вести якісь блоги і канали на різних майданчиках. Все мріяла розкрутитися і стати знаменитою. Навіть в декреті з дітьми сиділа моя мама, а вона знімала різні відел, – розповідає Євген.

Перші роки шлюбу чоловік працював на 2 роботах. Вдень – на заводі, а вечорами Євген таксував, повертаючись додому далеко за північ.

– Зараз мій ранок починається так: я збираю дітей, одного в садок, другого в школу. Повіз, сам на роботу. День відпрацював, забираю дітей, заїжджаю за продуктами і їду додому. Готую нам вечерю, прибираю квартиру, запускаю пралку. Дружина? За комп’ютером, шукає теми або знімає чергове відео. Увечері я розповідаю молодшому казку, перевіряю у старшого уроки і допомагаю, якщо треба. Потім мию посуд, збираю обід на роботу.

Євген відмовився від підробітку в таксі, якраз через грязну квартиру  і порожнього холодильника. Їдучи на роботу о 7 ранку і повертаючись за північ, він став помічати, що квартира перетворилася на справжній сарай, а дітям нічого надіти в садок – все грязне.

– Я пішов з таксі. Якось приїхав додому о першій годині ночі і до мене підійшов старший син. Він хотів їсти. Їжі в будинку не було, ні крихти. Я пішов і розбудив дружину. Вислухав крики про те, як вона втомилася за день і був посланий.

Готівкови Євген намагався вдома не зберігати – дружина забирала все до корейки і йшла купувати те, що їй потрібно для каналу. Наприклад, косметику, коли намагалася вести блог про косметику.

При цьому, Євген примудрився поліпшити житлові умови сім’ї. Двокімнатну квартиру, що дісталася йому в спадок від батька, він поміняв на трьокімнатну з доплатою.

Вітчизняний автомобіль змінив на іномарку. Невеликий гараж, неподалік від будинку. Різноманітна побутова техніка та гаджети. Все це купив чоловік сам.

– За ці 10 років дружина принесла в будинок пару гривень. Запрацювала на своїй творчості. Декретні вона не отримувала: побачивши список документів, який вимагала соцзахист для призначення допомоги по догляду за дитиною, вона відмовилася збирати папери, аргументувавши: «У мене немає часу, мене чекають глядачі». Десять людей на десять блогів. Я втомився. Розмови з дружиною ні до чого не привели. Діти не поважають свою матір і не слухаються її. А мені потрібна нормальна жінка, а не така дружина.

– А чому ти раніше тривогу не забив? – я дозволила собі поцікавитися. – Ви ж 10 років разом прожили, невже не можна було якось розворушити дружину? Виходить, тебе все влаштовувало?

– Вона не відразу такий стала. Перші пару місяців і посуд мила, правда готувати не вміла, але вчилася. А потім якось понеслося. Боровся, але безуспішно. «Ти мене не цінуєш як особистість, хочеш зробити з мене посудомийку!», «Цього разу у мене все вийде, не заважай!», «Подавай на розлучення, раз не влаштовує. Але май на увазі – діти будуть жити зі мною!».

Тонни сліз і криків. І в пошуках себе я їй заважаю і діти її відволікають. Мені простіше було все самому зробити, ніж вислуховувати чергову істерику. Зрештою, я почав ставитися до дружини ,як до кота. Пожере, поспить. Є і добре. Чомусь я дуже боявся розлучення, боявся, що дітей залишу з нею. А як їй можна дітей довірити? Якщо вона навіть кашу зварити не в змозі?

Євген не сам подав на розлучення, хоча думки про розлучення все частіше і частіше приходили йому в голову. Його дружина познайомилася в інтернеті з чоловіком і вирішила піти до нього.

– Те, що діти будуть жити зі мною – це точно, вона сама відмовилася їх забирати. Але квартиру, машину і гараж дружина хоче поділити навпіл. Звичайно, не дуже який капітал, але тим не менше. У деяких і цього немає. А я не розумію, чому я повинен все поділити. Не розумію. Вона всі ці роки сиділа на моїй шиї. Займалася б сім’єю – слова б не сказав, навпаки, все б їй і дітям залишив. Виходить – 10 років відпочивала, а тепер я все чесно зароблене повинен поділити.

Євген відвідав адвоката. Довести що дружина Євгенія не займалася додому і дітьми, а все лежало на плечах чоловіка, а декрети – на плечах його мами, практично неможливо. Єдиний варіант для Євгена – угода про передачу половини майна дружини у власність дітей в рахунок аліментів.

– Не згодна. Їй гроші потрібні, вона навіть суму назвала. Віддам. А потім… Кожен місяць буду до приставам бігати, щоб її за несплату аліментів мали. А платити вона не буде, впевнений. А може, під три чорти її? Хай забирає все і валить на всі 4 сторони, подалі від дітей? І аліменти не потрібні, сам дітей вирощу. Не знаю. Перший раз на такому роздоріжжі…

Фото – ілюстративне.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page