Живу я у гірському карпатському селі, де всі одне одного знають. Одружилися ми з Орисею зовсім молоді, прожили довге життя, трьох дітей виростили, у нас 6 онуків. Я побудував нам будинок трохи нижче в долині, але з роками Орися стала нестерпна і я повернувся жити до старої матері на гору.
Мене звуть Андрій, зараз мені 65 років. Живу я у гірському карпатському селі, де всі одне одного знають.
Тат народилися й виросли ще мої прадід і прабабуся, все життя прожили батьки. Я по молодості поїздив Україною і різними країнами, але жити ми вирішили з дружиною дома – у нас найкраще, таких людей, краєвидів і повітря більше немає ніде на світі.
Одружилися ми з Орисею зовсім молоді, вчилися в одному класі, покохали одне одного ще в 15 років.
Прожили ми довге життя, трьох дітей виростили, у нас 6 онуків. Багато років жили в хаті у моєї матері, яка стоїть над селом по дорозі на гору.
Орися моя з багатодітної родини, там не було шансів на допомогу від батьків, тому з часом ми самі придбали землю в нашому ж селі.
Я побудував на тій ділянці нам будинок трохи нижче в долині, переїхали ми туди коли діти підлітками були.
Все було добре, діти виросли і розлетілися, двоє в Україні, в Тернополі і Франківську, менша дочка в Польщі.
А моя Орися з роками стала просто нестерпна. Все казала що бачили вже не може ні село, ні мене, що життя проходить повз неї, а вона крім роботи нічого не знає і не бачила.
Все дорікала мені чому я не вивіз її й дітей за кордон у якусь нормальну країну, а будував цей нікому не потрібний тепер будинок.
Одного дня я не витримав і повернувся жити до старої матері на гору. Занурився в роботу, адже її в селі дуже багато – обробити землю, доглянути худобу – я маю кіз і коня, дати раду саду, допомогти матері – їй вже 87 років.
А минулого року до нас в село приїхали люди зі Сходу і Півдня України, я теж прийняв родину – жінку з чотирма дітьми. Людмила втратила чоловіка чотири роки тому, сама піднімала дітей.
Ми з нею зблизилися, нам стало добре разом, я полюбив всіх її діток, Люда сподобалась мамі, вона гарна господиня. Все дякує й досі за прихисток, за тишу, за мирне життя, яке вона й діти знайшли тут.
Вона не боїться роботи, справно порається з козами, яблуками, нашим маленьким городом. Діти у всьому допомагають, пішли в нашу школу.
Зараз моя Люда при надії пʼятим дитям від мене, але тут схаменулася Орися: не дає розлучення і вимагає щоб я повернувся.
Звичайно, я не повернусь – я тепер знову щасливий, у мене є сенс жити. Я цій віддав все – будинок, новішу машину. І хочу щоб вона нас просто не чіпала, дала спокій і розлучення.
Але як на неї вплинути? Я не знаю. Діти на моїй стороні. То може просто жити з Людою та й все? Але ж це гріх – маючи офіційну дружину, жити родиною з іншою. Як бути? Допоможіть будь ласка порадою.
Автор – Андрій К., Косівський район
Передрук без посилання заборонено.
Фото ілюстративне, авторське.
Недавні записи
- Свого сина Галина Петрівна не виховувала. Принесла “в подолі” і віддала своїй мамі. Мій чоловік виріс такою чудовою людиною завдяки бабусі. Дай Бог їй здоров’я. І коли в нас народилася дитинка, свекруха, яка вела не дуже гарне життя, почала мене вчити, як виховувати Миколку. Бо бачте, він мені колись на голову вилізе. – Надто сильно ти про нього піклуєшся. Самостійним він ніколи не стане!
- До сина на ювілей з пустими руками я не йшла. В невістки маленька дитина, і вона відразу ж попередила, що всю гостину вона буде замовляти. Ну, думаю, скільки там тих суш в коробочці. Я стала ні світ ні зоря, котлет насмажила, олів’є приготувала, огірки і помідори вквасилися. – Ви сідайте на диван! З хвилини на хвилину має доставка під’їхати. – Та чого чекати! В мене все є. – Я давай витягати продукцію з сумки. Я ж і подумати не могла, що невістка так на це відреагує. Відтепер буду на гостину до них йти, як пані: телефон в сумочку і все!
- Свекруха моя знову умудрилася вчудити! Ну скільки пояснювали, просили людину – все одно своє гне. Ось і зараз. Але вона весь час забуває про це прохання, ну або навіть абсолютно свідомо ігнорить його. Притягла дитині розумний телефон, який, само собою, у малого вже є
- Оскільки у нього за містом невелике господарство, є живність – коза. кури-качки – та город, його дні з коханою жінкою мають бути дуже насиченими. Підйом із самого ранку. Потім робота. Догляд за тваринами та майбутнім урожаєм. Неспішно, без фанатизму. Але щоб аж до обіду. Потім невелика перерва й знову працювати – все, як у наших предків. Вони роботи не боялися і жили сто років. Моя квартира в центрі Луцька йому як п’яте колесо
- Учора моя невістка Олена мала 36 років. Та я поїхала у місто до дітей на два дні раніше – щоб усе їй допомогти, разом приготувати всілякої домашньої смакоти – голубців, завиванців, холодцю, перців нафарширувати, торт спекти, млинців з сиром солодких . Привезла з села всього свого – курку, качку свої, свининки на холодець купила в сусідів, яєць – теж своїх, мочка і сиру, тільки зробила. Ну й овочів-фруктіва, само собою. Ледве доперла все маршруткою! А сьогодні вже поїхала зранку додому, наплакалася всю дорогу і заспокоїтися не можу – ну так прикро! Ну хіба так можна??? Все запхала в холодильник і не глянула. А відмітили – просто сором