fbpx

Звати мене Василина, мені 58 років. Є чоловік. Зараз ще працюємо, але останній рік подумуємо про пенсію. За життя встигли чогось досягти, щось нажили. Усе як у всіх: радіємо тому, що маємо, але хотілося б більше. Приїхали діти пожити з Києві й прийшлося заповіт писати. Ми маємо чотирикімнатну квартиру у Франківську. Не хоче вона виплачувати гроші за кредит із частини своєї зарплати

Звати мене Василина, мені 58 років. Є чоловік, на 5 років старший. Зараз ще працюємо, але останній рік подумуємо про пенсію. За життя встигли чогось досягти, щось нажили. Усе як у всіх: радіємо тому, що маємо, але хотілося б більше.

Коли діти були малі, їх вихованням займалася переважно я. У нас з чоловіком хлопчик і дівчинка з різницею в півтора року. Я пам’ятаю ті часи дуже виразно, і повірте, жили діти дружно. Напевно, завдяки житловим умовам.

Ми маємо чотирикімнатну квартиру у Франківську. Потреби сидіти один у одного на голові не було жодної. Особисте місце, своя територія. Саме те, що потрібно людині будь-якого віку.

Вони ходили в одну школу, всіляко допомагали один одному, потім пішли в університети, і зв’язок між дітьми став помітно губитися. Син довго не міг знайти собі дівчину. Були, звісно, якісь спроби. Але закінчувалося все приблизно однаково: самотність і сумні очі з темними колами під ними.

Дочка, навпаки, хотіла всю себе присвятити навчанню, а згодом зробити хорошу кар’єру. Але почуття самі привели її до молодого чоловіка, який згодом і став її чоловіком. Потім народився онук, і дочка стала класичною домогосподаркою. Професія, яку вона опановувала, досить динамічно розвивається і з кожним роком дочка втрачала кваліфікацію. Цей факт для мене особливо сумний.

І ось нарешті син знайшов собі наречену. Спокійна дівчина з іншого міста. Розписалися, не робили галасливого весілля. Ми з батьком подарували молодій родині добрий конверт із грошима. Щоб був якийсь старт для початку. Час зараз не найспокійніший, гроші всім потрібні. Син узяв кредит на квартиру та авто. Однією проблемою поменшало.

Але, виявилося, ми дуже помилялися. Це якраз таки був лише початок. Почну, мабуть, із дочки. Роль материнства їй дуже близька. Але вона хоче стати фахівцем, повернутися у професію та вирішувати поставлені завдання. Онука вона любить, але не розуміє, як можна витрачати вільний час на сім’ю. Каже, важко неймовірно.

Її чоловікові це не дуже до душі, а тим більше що квартира його. Виходить, що кожен раз у суперечці він використовує цей козир, щоб закрити роті дружині. Це прикро, особливо коли розумієш, що вдіяти вже нічого не можна. Не те щоб зять був поганою людиною, але в його розумінні чоловік повинен приносити гроші, а жінка стежити за домом та дітьми. Але доньці такий підхід не близький.

Син теж почав розчаровуватися у шлюбі: дружина пиляє. Не хоче вона виплачувати гроші за кредит із частини своєї зарплати. А потім ще й за плитою стояти. Молодість у неї одна, і свої кошти їй знадобляться на щось корисніше. Це, звісно, за її словами. Якщо син чоловік, то нехай він працює. Ось такі нині запити у панночок.

Ось син і здався першим. Зустрівся із сестрою, пожалівся на життя. Вона теж не залишилася осторонь. І ось що вони вигадали.

Повідомили нас, щоб ми, у нашому віці, писали заповіт. Квартира хороша, район сприятливий. Їм, бачите, потрібніше. Батьки повинні допомагати дітям. А дочка з онуком ще й пожити до нас зараз на зиму з Києва приїхали.

А ми ще самі працюємо. Руки-ноги, слава богу, у нормальному стані. Як і голова. У планах трохи відпочити, зайнятися улюбленими хобі, мандрівками. Ми розраховували, що діти вже дорослі, може, й нам почнуть допомагати. А тут такі новини. Але син був абсолютно непробивним. Вимагав, навіть репетував. Стояв на своєму. Дочка теж щодня цю тему в розмовах підіймає.

Ось тепер ми з чоловіком порадилися і дійшли такого висновку: квартиру ми розміняємо. Двокімнатної нам вистачить із головою, та й платити менше треба буде. А гроші, що залишилися, розділимо навпіл між дітьми. Повірте, там зовсім небагато вийде. А якісь кошти у нас відкладено на чорний день.

Але тепер наше ставлення до наших спадкоємців змінилося повністю. Ми вирішили стати з ними жорсткішим. А це означає ніякої допомоги в майбутньому. Ні грошима, ні подарунками. Батьки починають жити для себе. Діти вже дорослі. І досить нахабні. Нехай вирішують свої проблеми самі. Ось думаємо, чи це нормально.

Може, ми надто суворі, і вимога дітей про заповіт не така вже й погана ідея? Можливо, це згуртує, допоможе дітям, а ми тільки дарма на них гніваємося? Чоловік непохитний. А я все ще маю сумніви. Ну, життя покаже. Дякую, що прочитали, навіть якось легше стало на душі. Величезне всім дякую.

Фото – ibilingua.com.

Передрук без посилання на ibilingua.com заборонено.

You cannot copy content of this page