Звуть мене Наталя, мені 66 років. Сама я українка по національності, з Полтавщини, але зовсім юна вийшла заміж, виїхали з чоловіком в рф, тому я громадянка цієї країни.
Прожили ми з чоловіком Тимофієм 20 років, але потім розлучилися, але я залишилася жити й працювати в росії. Ми з Тимофієм розміняли квартиру і я придбала для себе однушку. Дочка Анастасія була вже доросла, переїхала в Пітер.
В лютому минулого року у мене з усіма виникли непримиримі розбіжності в думці – з дочкою, онуками, колишнім чоловіком. Я зрозуміла, що перебувати там більше не можу, залишила квартиру дочці і виїхала, не в Україну, на жаль, бо маю російське громадянство.
Я емігрувала до Єгипту, до Хургади, де в мене живуть давні друзі, теж з України. Вони мене прийняли, допомогли у всьому. З ріднею в рф я обірвала всі стосунки, лиш іноді запитую у Насті, чи все нормально з онуками та у них взагалі. Ні про що інше ми не спілкуємося, бо вони на стороні політики і дій рф.
Хочу розповісти, власне, про свій переїзд до Хургади. У чомусь він схожий на поїздку на далеку дачу. Це не дивно, адже в цьому єгипетському містечку українців та й росіян, на жаль, зустрічають мало не з хлібом та сіллю.
Хургада зустрічає іноземців, як рідна бабуся своїх онуків на літні канікули. Тут тебе скрізь намагаються нагодувати, напоїти та вкласти спати пом’якше.
Побут у Хургаді простий та зрозумілий. Це не якийсь мегаполіс, де треба вливатися у шалений ритм буденного життя. До того ж у Єгипті чудовий клімат, мені він цілком підходить, і про наші суворі зими можна просто забути.
Море тепле, сонце світить майже кожен день. Фрукти, овочі та інші корисні продукти удосталь. Якщо хочеться національної кухні, місцеві кухарі приготують будь-що на будь-який смак. А якщо хочеться свого, рідного, тут знайдуться для цього майже всі продукти.
Тут багато місцевих знають російську, на жаль цією мовою. а не українською тут легко знайти послуги масажистів, косметологів, сантехніків – та будь-кого! Але це дуже полегшує життя приїжджих. У лікарнях є перекладачі, які без проблем переведуть вашу розмову з лікарем російською мовою.
Мені здається, місцеві жителі абсолютно не проти, що їхню рідну країну заполонюють представники інших країн – адже це чудова можливість заробити.
Я не скучаю за рф, хоч прожила там більшу частину життя. Поки що буду тут, але мрію приїхати на Батьківщину. На жаль, в Україні у мене зараз ні рідних вже, ні друзів, ні житла, тому це не просто. Але я вірю, що все вийде з часом. Всім миру й добра!
Передрук без посилання заборонено.
Фото ілюстративне, з відкритих джерел, Ibilingua.com.
Недавні записи
- Півроку тому я розлучилася. І тепер зустрічаюся з рідним братом колишнього чоловіка. І колишня свекруха знову може стати діючою. У нього була своя квартира, непогана робота, а ще він на 5 років за мене старший. Ну й що, що особливо не любила. Що ж ти раніше мовчала, коли твій син покинув мене саму. І взагалі, це якось не по-божому і грішно. На що я їй відповіла, що, звичайно ж, розповім її онуку, коли він підросте
- Коли я побачила ціну на гелі для душу невістки, яку вона випадково залишила, – то ввечері влаштувала з нею серйозну розмову і попросила плати за квартиру або зʼїзджати. Поки мій син боронить Україну, у неї пляшечка в душі за 1000 гривень!
- Ми з чоловіком важко працювали, аби і доньці хватило на життя і нам залишалося. Звісно, не легка це задача. Навіть прийшлося зайняти гроші аби оплати навчання. Та схоже це все були дрібниці. Того літа на Львів прилетіло від “сусідів”. Біда сталася біля гуртожитку доньки. На щастя, то були канікули і все обійшлося, якщо так можна сказати. Єдине, що з поганого сталося, це повилітали вікна. Гроші на ті вінка збирали, обіцяли поставити до 30 вересня. Але є одне “але”
- Сестра в Італії жила багато й заможно довгі роки і я їй заздрила. Її розкішному життю, достатку,фінансовим можливостям. Нам так не жити! Місяць тому Галина повернула в наше рідне село на Полтавщині і приголомшила мене своєю пропозицією. З’явився наш первісток – синочок Даня. Минуло ще два роки, і народилася йому сестричка, дівчинку ми назвали Люба, на честь моєї бабусі. А ще через рік наша родина поповнилася третім малюком та стала багатодітною
- Мені стає не по собі, коли я чую, що двадцятилітні вже заміж виходять. Моїй дочці вже тридцятка минула, а вона досі “холостякує”. Моя Вікторія мила і дуже гарна дівчина, просто в час, коли дівчата виходили заміж, вона багато вчилася. І ось мене вже який день не покидає думка, щоб посватати її з кимось. Моя мама так зі мною зробила, і скажу відверто, я дуже щаслива в шлюбі з Денисом