fbpx
Breaking News
У листопаді вона просто пішла у ванну і … Модель не знала що вагітна і народила у ванній! :)
Мої їли б хоч кожного дня! Не знаю, як у вас, а на моїй кухні зелені шпинатні млинчики і оладки – вже постійні жителі і стали улюбленцями всієї родини! Ділюся двома своїми перевіреними класними рецептами: млинців і оладок. Ловіть – можливо, пригодиться!
Не тільки для приготування їжі: 10 способів використання рослинної олії, які вас здивують! Можливо, й не всіх, але багатьох – точно ;)
За столом зі смачними наїдками і пляшкою вишуканого вuна красувався чоловік Катиної знайомої, яка роками гарує на заробітках. – Знайомся, це моя найкраща подруга. Вона… – Далі не треба, – безцеремонно перебила Катя. – Правда, Вікторе? Як дружина? Коли повернеться із заробітків? І чи варто повертатися?
Жити з такою кpoвожерливoю ​​леді небезпечно! Найжoрcткіші знаки Зодіаку серед жінок
Лайфхаки
11 ознак злому вашого комп’ютера або смартфона

Як розпізнати чуже втручання в роботу вашого гаджета і убезпечити свої дані.

1. Незрозумілі списання коштів

Перше, що може змусити вас задуматися про можливе зломі, – це раптові списання коштів, до яких ви не маєте ніякого відношення. Це явна ознака того, що шахраї могли отримати доступ до відомостей про вашу карту або ж «викрали» обліковий запис одного з використовуваних вами платіжних сервісів.

Якщо баланс ваших коштів завжди під рукою, підозрілу активність ви помітите швидко. Якщо ж ви рідко перевіряєте рахунок і у вас навіть не підключено сповіщення по СМС або поштою, саме час цим зайнятися.

Повідомлення з кодами для підтвердження покупок, яких ви, звичайно, не здійснювали, ігнорувати теж ні в якому разі не можна. Незалежно від того, відомий вам відправник чи ні, необхідно негайно заблокувати карту і звернутися в банк.

2. Уповільнення швидкості роботи пристрою

Робота пробрався в ваш комп’ютер або смартфон зловреда може вимагати великої обчислювальної потужності. Тому, якщо ви помітили зниження продуктивності, яке є значним, несподіваним і довгостроковим – необхідно негайно перевірити пристрій на наявність вірусів і обмежити на цей період будь-яку мережеву активність.

Якщо ж загроз виявлено не було, можливо, причина уповільнення криється в іншому.

Читайте також: ЯК ПРАВИЛЬНО ЗБЕРІГАТИ ЗИМОВИЙ ВЕРХНІЙ ОДЯГ

3. Відключення або перебої в роботі захисних програм

Якщо шкідливе ПО пробралася в систему і встигло обжитися, не виключено, що воно спробує закрити або ізолювати всі небезпечні для нього засоби захисту. Привід бити на сполох – мимовільне відключення антивіруса або неможливість запустити перевірку комп’ютера за вимогою.

Уникнути такої ситуації дозволить постійне оновлення антивірусних баз і завантаження додатків тільки з перевірених джерел.

4. Зміна програмних або браузерних налаштувань без вашої участі

Якщо захист вашого пристрою пропустила хоча б один зловредів, то незабаром їх може стати значно більше. Укорінена на ПК загроза може ініціювати завантаження додаткових інструментів зловмисників, які можуть бути представлені як додатковим ПО, так і браузерних розширеннями.

Перевірити, яке ПЗ активно в момент роботи комп’ютера, можна за допомогою «Диспетчера завдань» на Windows (викликати комбінацією клавіш Ctrl + Alt + Del) і «Моніторингу системи» на macOS (знайти в списку «Утиліт» або «Програм»). У використовуваному браузері необхідно відкрити список всіх розширень і аналогічним чином перевірити, що встановлено і що запускається автоматично.

5. Збільшення числа спливаючих вікон

Через браузер і деякі інші додатки зловредів можуть бомбардувати вас спливаючими вікнами про необхідність провести сканування комп’ютера або перевірити дані облікового запису. Вікна ці часто виглядають цілком автентично і не викликають підозр, але якщо вони стали з’являтися набагато частіше, ніж раніше, то це привід задуматися.

Зараз сучасні браузери і операційні системи в цілому відмінно справляються з надокучливими вспливашка, однак імовірність того, що ініціатором показу чергового вікна або банера є пробрався на ПК зловредів, все ж є.

6. Зміни в системних настройках

Шкідливе ПО цілком може змінити і системні настройки. Класичний приклад – це зміна домашньої сторінки вашого браузера або пошукової системи. Побачивши абсолютно нову і при цьому досить сумнівну сторінку при завантаженні того ж Chrome або Firefox, переходити за посиланнями на неї, звичайно, не варто.

Особливо пильно потрібно стежити за запитами на зміну установок системи і видачею дозволів новими програмами. Останнє дуже актуально у випадку зі смартфонами, де, здавалося б, елементарні додатки можуть вимагати цілий список прав на доступ в надра гаджета.

7. Неконтрольована активність пристрою

Якщо вам часом здається, що ваш комп’ютер або ж смартфон живе власним життям, то цілком ймовірно, що їм хтось керує віддалено. Робиться це через бекдор-додаток, яке ви могли завантажити разом з недавно скачаним контентом.

Такий віддалений доступ можна відстежити по мимовільного виходу пристрою з сплячого режиму, раптової активності жорсткого диска в момент простоювання ПК і навіть в спонтанному русі курсору миші.

На щастя, останнім часом настільки нахабні зломи зустрічаються вкрай рідко, особливо якщо ви користуєтеся виключно ліцензійним ПЗ.

8. Раптові відключення і перезавантаження

Крім активності всередині системи, зловредів може стати причиною раптового відключення або ж перезавантаження пристрою. Це цілком може говорити про часткове контролі над ПК і спробах дестабілізації системи.

Панікувати тут варто лише тоді, коли такі відключення почастішали і передумов для цього не було: ви не перевантажує ПК вимогливими іграми і контролюєте нагрів. У таких випадках знову ж варто перевірити активні процеси в «Диспетчері завдань» і особливо автозапуск.

9. Відправлення повідомлень без вашого відома

У разі отримання доступу до вашої пошти зловмисники спробують поширити свої щупальця настільки, наскільки це можливо. Розсилка спаму від вашого імені – перше, на що варто звернути увагу. Щодня перевіряйте не тільки нову пошту, але і папку відправлених листів. Помітивши щось підозріле, поспішіть змінити пароль від даного облікового запису, причому зробити це краще через інший пристрій.

10. Підозріла онлайн-активність

Ви можете стати джерелом спаму не тільки в пошті, але і в соціальних мережах. Причому зазвичай однієї розсилкою повідомлень зловмисники не обмежуються. Якщо це, наприклад, Twitter, про злом аккаунта може говорити маса нових підписок і коментарів під чужими постами. І біда в тому, що все це може виявитися лише через якийсь час, коли ваш аккаунт вже використовували по максимуму.

Убезпечити себе від цього можна лише за допомогою пильності, тобто періодичної перевірки основних дій в кожній конкретній мережі. У разі виявлення сумнівних послань і коментарів, які ви не могли залишити навіть в нетверезому вигляді, обов’язково змініть пароль, скориставшись для цього інший пристрій.

Читайте також: ВІСІМ ПРОСТИХ КРОКІВ: НЕСПОДІВАНІ СЕКРЕТИ «РОЗУМНОГО» СХУДНЕННЯ

11. Відмова в доступі до ваших акаунтів

Якщо при авторизації в якомусь із сервісів ваш стандартний пароль раптово не підійшов, то, ймовірно, зловмисники, отримавши доступ до аккаунту, встигли його змінити. У випадку з великим сервісом або соціальною мережею панікувати не варто.

Вам може допомогти форма відновлення і зміни пароля через пошту або ж пряме звернення в техпідтримку.

Навіть якщо ви вважаєте, що небезпека минула і дані акаунтів не постраждали, перестрахуватися, безумовно, варто. Ще раз нагадаємо, що завжди має сенс періодично оновлювати паролі своїх облікових записів, особливо якщо один і той же пароль застосовується в декількох сервісах.

Якщо якийсь із онлайн-акаунтів все ж був зламаний, негайно повідомте про це в техпідтримку. Навіть якщо ви з легкістю відновили доступ, зробити це все одно варто, адже вам невідомо, де «викрадений» аккаунт встигли використати.

На ПК обов’язково встановіть надійний антивірус зі свіжими базами даних або хоча б систематично перевіряйте систему легкими portable-варіантами. Якщо з якоїсь причини на зараженому комп’ютері встановити або запустити таке ПЗ не вдається, необхідно завантажити програму через інший пристрій і після спробувати скопіювати.

Не виключено, що для повного відновлення може знадобитися скидання системи. В такому випадку необхідно подбати про резервної копії важливих для вас даних.

Джерело.

Related Post