fbpx

18 листопада – кому моляться віряни, прикмети та що не можна робити цього дня

18 листопада за православним календарем – день пам’яті Іона, який був святим та архієпископом Львівським і Великоновгородським.

У трирічному віці Іон залишається без матері, а ще через чотири роки не стає його батько. Тому вихованням займається благочестива вдова Наталя Медоварцева. Саме вона прищепила юному вихованцю Християнську віру.

Вже коли виріс, Іон займався організацією притулків для сиріт, обездолених та вдів. Він був відомий своїми чудесами, які здійснював з Божою поміччю. Його зарахували до лику святих на Макаріївському соборі. Є твердження, що навіть мощі Іони допомагали творити чудеса.

Які сьогодні іменини: Григорій, Гаврило, Тимофій, Памфіл, Тихон, Галактіон.

Що не можна робити цього дня

Сьогодні господині намагалися захистити свій будинок від нещастя та негараздів. Для цього обходили всі кімнати, розмахували віником та читали молитву.

Також намагалися не приймати важливі рішення, укладати угоди чи братися за серйозні справи. 18 листопада не варто робити великих покупок, бо річ довго не прослужить.

А якщо біля дому знайти в цей день чужий віник, значить, хтось намагається навести причину (магію) на господарів. Його не можна піднімати з землі чи взагалі торкатися. А щоб прибрати, потрібно взяти лопату і винести на перехрестя доріг.

Також 18 листопада не можна відчиняли двері до будинку, щоб не накликати нечисту силу.

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

  • дивилися, який сьогодні день: якщо 18 листопада падає сніг, зима обіцяє бути сніжною;
  • місяць вкритий імлою – до довгої негоди;
  • якщо на вербі є іній, значить зима буде дуже довгою;
  • якщо ж іній є на всіх деревах, скоро наступить відлига;
  • коли падає сніг і лягає на землю нерівно, то наступного року урожай жита буде багатим;
  • вітер дме з півночі і на небі немає хмар – чекайте на похолодання.

У народі часто називали “днем Іони”, дівчата молилися святому, щоб знайти хорошого чоловіка. Та існувала традиція розкидати монети у дворі і вони повинні були притягнути кохання.

Але був ще один звичай: вранці дівчата повинні були випити склянку теплого молока з медом. Так можна було притягнути вдале заміжжя і щасливе кохання.

Фото ілюстративне, спеціально для ibilingua.

You cannot copy content of this page