fbpx
Суспільство
15 вересня: яке сьогодні свято і що потрібно, а що не можна робити

У цей день люди молилися святому Маманту за здоров’я і корисність домашньої худоби. Вони вірили, що це допоможе уникнути падіжу, а також, що тварини будуть більш плідними.

Овець і кіз не можна випускати з двору. На пасовищі худобу виганяли тільки вдень. «На Федота і Руфіна вранці не виганяли худобу, якщо виженеш, біду накличеш», «Велес в пастуший ріг сурмить, заповідає волозі осінній наповнити сліди-копитця силою цілющою»

У цей день хоч і влаштовували часто великі ярмарки, але на ринок намагалися не ходити. Купівля буде марною, швидко зламається або принесе нещастя, та й просто обікрасти можуть.

Люди, починаючи з цього дня до Созонта, намагалися викопати пізню картоплю, з якою було пов’язано багато прикмет. Для прикладу, щоб не було ревматизму, треба носити картоплину в кишені брюк.

У селах в цей день наводили порядок в домі і різних будівлях: в хліві, в кошарі, в коморах. Щоб позбутися від нечисті, приміщення обкурювали вересовим димом.

Якщо в будинку затхло і все ламається, справи вдома не ладяться, значить хтось чаклунство наслав. Чаклунство, так само як і нечисть, відступали перед вересовим димом. Особливо ретельно потрібно обкурювати поріг, вікна і кути.

Читайте також: ОСІНЬ НEБEЗПEЧНE ПОРА РОКУ: ЦІ 7 ПРОСТИХ ПРАВИЛ ЗБЕРЕЖУТЬ ВАШЕ ЗДОРОВ’Я

У день пам’яті святого Маманта, якого на Русі називали Мамонтій Овчарник, починалися гуляння хлопців, які після польових робіт повинні нагулятися, перш, ніж піти в рекрути в листопаді.

Тому їм давали повну свободу і не змушували працювати до набору. Хлопці вбиралися, ходили в гості, влаштовували ігри.

Поганим передвісником в цей день вважається, якщо черемха ще не скинула листя.

У цей день на Русі часто влаштовували ярмарки, проводили гуляння і ходили по гостях. Тому можете спокійно збиратися гості і веселитися скільки душі завгодно.

Тим більше в цьому році 15 вересня не пісний день. Але на ринок краще не ходити. Покупки не принесуть бажаної радості, та й обікрасти можуть або обдурити.

Якщо у вас є коза, корова або ще якась худоба, то пам’ятайте, з цього дня їх на вільний випас виганяти не можна. З двору її не виганяють, бо худобу чекатимуть різні хвороби і напасті в полі.

Дуже важливо навести порядок у себе вдома, при тому не тільки в самому будинку, але і в найближчих будівлях. Пасічникам варто привести в порядок вулики. Все пора готувати до зими.

Також в цей день обкурюють приміщення вересовим димом, який може відігнати різну нечисть. Стіни раніше утеплювали болотним мохом, таким способом іноді і зараз користуються, так як мох – знезаражує і не допускає появи гнилі.

Сьогодні на стіл потрібно обов’язково поставити страви з козячого молока: сир, саме молоко, творог. Так люди виявляють шану Маманту.

Люди, які народилися 15 вересня знаходять щастя в зрілі роки. Такі люди зазвичай бувають заможними. Їм слід уникати ревнощів і заздрощів. Удачу їм принесе нефрит.

Прикмети

  • Низькі хмари – до дощової і холодної погоди.
  • Якщо вранці і ввечері багато роси, а вітру немає, значить, в найближчі дні погода буде хорошою.
  • До Мамонтія черемха повинна була повністю скинути свій річний наряд.
  • 15 вересня не можна виганяти худобу – біду накликати можна.
  • Вклонися овчарніку – він тобі овець збереже. Поскотина (вигін, пасовище) холонуть, замикай худобу.
  • Рясні роси з ранку і вечора, але без вітру – на гарну погоду.
  • Осінь-то – матка: кисіль та млинці, а весною-то гладко – сиди та дивись.

Джерело.

 

Related Post

facebook