fbpx
Breaking News
Серйoзні стосунки, нe для них: Цuм знaкам зодiаку непoгано живeться в холoстяцькому статусі
Я росла в сім’ї, де конфлікти було прийнято вирішувати без крuків, і тим більше без рукoприклaдствa: цікава історія про те, як я врятувала незнайому пару від розлучення
Якa ж вона розумничка! Оcь, як повинна відповідати мужикам, справжня жінка!
“Часник – зимовий рятівник”, – любила казати бабуся, а на столі завжди стояло блюдце з гостро-гіркими, але такими вітамінними зубочками. Ми з бабусею заплітали часник у косички, а потім я, ставши на стілець, розвішувала їх під стелею кухні. Це був такий наш ритуал, якого я чекала, щойно починали облітати з дерев перші золоті листочки. Та часник можна зберігати не тільки в косичках. Є і інші способи висушити і зберегти його, щоб спеція не розгубила свої корисні властивості. Ділимося найправильнішими методами!
Які молодці! На Вінниччині, у селі Іванів, вже стала традицією масова ранкова шкільна руханка: енергетичний заряд, бадьорість і  краща продуктивність дітям і вчителям забезпечені!
Суспільство
26 серпня: яке свято та чого категорично не можна робити в цей день

У цей день православна церква вшановує пам’ять єпископа Тихона Задонського (ім’я при нapoдженні – Тимофій Соколов).

У народі цей день називали Тихон Страсний за те, що потрібно обходити будинок з іконою Божої Матері «Страсна». Так свято і поєднало у своїй назві імена святителя Тихона та іменування ікони. Джерело

Тихон Страсний 26 серпня: головні заборони свята

У народі Тихона вважали покровителем цього дня і спасителем від депресії, біснування, зневіри (що є одним зі cмepтниx гріхів і категорично забороняється церквою). Ще Тихону молилися про умиpoтворення душі.

Цей день наші предки зазвичай проводили в наведенні порядку і провітрюванні в погребі і сараї, перед тим, як закласти в них зібраний урожай і всі їстівні заготовки, які господині запасли на зиму.

В льоху завозили свіжу просушену солому, якою згодом прикривали лід холодника, щоб той не танув. Холодником на Русі називали певний кут льоху, який з зими закладали брили вирубаного на річках льоду.

Перевіряли, чи не утворилася де цвіль або гниль. Не забували і про хату. Обходили будинок з іконою в руках.

Також заговорювали сіно і зимові сховища від недоброго слова, від лихого ока і всякої нечисті. Господині розвішували по кутах сховищ пучки будяків та полину.

Читайте також: – Привіт, тебе турбує улюблена жінка твого чоловіка! Ти виявилася дypнішa, ніж я думала

Частина полину підпалювали, а цим димом окурювали все приміщення. Якщо рослина ще залишалася – викидати її не можна, інакше нещастя повернуться в будинок. Наприкінці ритуалу по кутах розкладалися щіпки солі.

Полин, як вважалося на Русі, може очистити повітря і звільнити стіни від гнилі, чортополох і сіль були відомими засобами проти злих сил. Іноді спільно з полином для обкурювання приміщень використовували ладан, а стіни окропляли святою водою.

Все це робилося для того, щоб максимально захистити і зберегти зібраний урожай, адже від нього залежали добробут і здоров’я людини.

Крім того, в народі ходили прикмети, пов’язані з урожаєм: «Коли грибовно — так і хлібовно». Так, при великій кількості грибів у лісах можна сподіватися і на хороший урожай зерна в наступному році.

У той же час ходити по гриби в цей день не рекомендується.

Ще на Тихона слов’яни спостерігали за вітрами, якщо вони віяли тихо — чекали вітру на кілька днів уперед, а якщо проносилися бурею — це віщувало дощовий вересень.

Related Post