Суспільство
Чи безпечні сири з пліснявою

Так звані “блакитні” сорти сирів вважаються благородним та мають однакову кількість як прихильників, так і противників, пише 24 канал.

Однак часто люди запитують, чи безпечно вживати сири із пліснявою, адже вона вважається навіть небезпечною. Варто зазначити, що пліснява буває різною. Та, що з’являється на хлібі чи інших продуктах харчування і дійсно шкідлива.

Знамениті сорти Брі і Камамбер покриті зверху білою цвіллю. Червона цвіль характерна для сортів Мюнстер і Ліваро. І, нарешті, найвідоміша і популярна сирна цвіль – зеленувато-блакитна, яка міститься всередині сиру, а не зовні. У цю групу входять Рокфор, Горгонзола, Дорблю, Данаблю, Бергадер і інші.

Сири із пліснявою не лише не шкідливі, але навпаки корисні: у них багато кальцію, а цвіль допомагає організму засвоювати його краще. Сири з пліснявою перевершують яйця і рибу по вмісту протеїнів.

А ще вони багаті на амінокислоти, які сприяють формуванню та зміцненню м’язів і покращують роботу кишечника.

Однак є і негативні моменти: через високий відсоток жирності сири із пліснявою варто вживати в обмежених кількостях, особливо тим, хто слідкує за фігурою.

Також з обережність до блакитних сирів варто ставитись і людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Взагалі відмовитись від таких делікатесів треба вагітним жінкам та дітям.

Повністю здоровим людям дієтологи рекомендують вживатине більше 50 грам такого сиру в день. З цим делікатесом чудово гармоніює келих вина з насиченим смаком і фрукти.

Також дієтологи не рекомендують зберігати такі сири і плівці чи в поліетиленовому пакеті. “Блакитні” сорти сприймають лише папір чи фольгу.

Читайте також: ЯК І КОЛИ ЇСТИ КАВУНИ ТА ДИНІ, ЩОБ НЕ ОТРУЇТИСЯ

Реклама

Related Post

facebook