fbpx
Суспільство
Дев’ять правил етикету, які допоможуть отримати роботу

Правила етикету існують вже досить довго і більшість з низ давно вже себе зжили. Але, є важливі правила етикету, які є актуальними донині. Особливо, якщо мова йде про роботу.

Ретельно дотримуватися правил ділового етикету варто, коли ви шукаєте роботу або відправляєтеся на співбесіду. Не сумнівайтеся – хороші манери принесуть користь вашій кар’єрі.

  • Ділова переписка

Складаючи супровідний лист до резюме, не забувайте про формулах ввічливості: “Добрий день, Ірина”, “Шановний Іван Сергійович!”, “Доброго дня!”, “З повагою”.

Не варто винаходити надто витіюватих вітань і побажань, краще обмежитися традиційними варіантами. Відповідати на електронні листи слід протягом одного (максимум двох) робочого дня.

  • В офісі компанії

Прийшовши на співбесіду, будьте ввічливі з усіма в будівлі офісу, а не тільки з потенційним начальником або HR-менеджером.

  • Зовнішній вигляд

Перед співбесідою варто поцікавитися у запрошує вас людини, який стиль одягу доречний. А щоб точно не помилитися, одягніться в стилі casual або smart casual, тобто напівофіційно.

Ваш зовнішній вигляд повинен бути охайним: зачіска і руки в порядку за замовчуванням, так само як і свіжий подих.

Читайте також: ЯК ПОЛІПШИТИ ВІДНОСИНИ В ШЛЮБІ: П’ЯТЬ ПОРАД ПСИХОЛОГА

  • Жести

Слідкуйте за тим, щоб ваші жести були скутими, “закритими”. Постарайтеся не барабанити пальцями по столу, не смикати в руках предмети – одним словом, утримайтеся також від нервових жестів.

Можна зчепити руки в замок (але не судорожно) або покласти їх на стіл або на коліна, щоб жест виглядав природно.

  • Вимкніть звук мобільного телефону

Якщо під час співбесіди здобувач раз у раз позирає на екран смартфона, створюється враження, що йому не цікавий ні хід бесіди, ні її результати. Переривати співбесіду через особистого дзвінка – яскравий приклад недотримання ділового етикету.

У виняткових випадках, якщо з якихось причин дуже потрібно відповісти на дзвінок, вибачитеся, поясніть, що це надзвичайно важливо, і вийдіть для короткої розмови за двері.

Повернувшись, ще раз принесіть свої вибачення і по можливості коротко поясніть ситуацію.

  • Не перебивайте

Спочатку вислухайте питання – потім відповідайте. Не намагайтеся задавати тон в спілкуванні. Розмову веде роботодавець, здобувач – учасник активний, але ведений.

Це не означає, що ви не можете виступити з ініціативою і розповісти про важливий епізод своєї кар’єри, але потрібно дочекатися паузи і пояснити, чому саме цей епізод показовий.

  • Відповідайте на питання по суті

Не перевантажуйте співрозмовника подробицями. Чи не відволікайте увагу деталями, що не мають відношення до справи. Будуйте відповіді на питання, спираючись на факти, а не на емоції.

  • Будьте спокійні і впевнені

Турботи, тривоги залиште за межами компанії. Щоб отримати роботу, вам потрібно справити враження людини оптимістичного і впевненого в собі.

  • В ході розмови будьте максимально ввічливі, фамільярність абсолютно неприпустима

А ось продемонструвати гарне почуття гумору буде цілком доречно. Прощаючись, ще раз повторіть, що дуже раді знайомству. Уточніть, чи можете ви через якийсь час зателефонувати і поцікавитися розвитком ситуації, якщо рекрутер не запропонує інший план дій.

Після зустрічі напишіть короткий лист інтерв’юеру, в якому подякуйте йому за приділену увагу та інтерес до вашої кандидатури.

Джерело.

Related Post

facebook