fbpx
Суспільство
Діти будуть у захваті: Супрун порадила викинути шкільну форму

Для успішного навчання у школі зовсім не є необхідністю дітям щодня носити шкільну форму, яка більшості дітей та їх батьків, як правило не подобається за багатьма критеріями.

Про це заявила виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

За словами чиновниці, зараз все більше батьки дискутують з приводу цього шкільного правила, якого дотримувалося багато поколінь. І більшість українців виступають проти форми за партами.

“Для багатьох шкільна форма була важливим атрибутом, коли ми ходили до школи. Утім зараз батьки все більше дискутують, як дитина навчатиметься в школі успішніше – у шкільній формі чи в одязі, який обере сама?” – написала вона.

За словами Супрун, є дослідження, які не виявили значущої різниці в тому, чи носять учні форму.

“Тобто форма жодним чином не впливала на показники успішності та відвідуваності учнів. Не найкращим чином однаковий одяг може впливати і на креативність дітей та свободу самовираження. Не тільки в плані творчості, але й свободи рухів”, – зазначила міністр.

Читайте також: СОНЦЕ НАСТАЄ: ПРОГНОЗ ПОГОДИ В УКРАЇНІ НА ТИЖДЕНЬ

Окрім цього Супрун наголосила, що додатковий одяг найчастіше – значний фінансовий тягар для родини, адже якісна шкільна форма недешева.

Водночас очільниця МОЗу розповіла, що прихильники шкільної форми вважають її обов’язковим атрибутом у навчальному процесі.

“Він впливає на продуктивність навчання, оскільки діти мають можливість зосереджувати увагу на інформації та не переймаються зовнішнім виглядом. Через це вони стають більш уважні та старанні.

Ще один аргумент “за” – краща поведінка та дисципліна. Завдяки шкільній формі покращується відвідуваність уроків, діти стають більш вмотивовані та серйозні”, – процитувала Супрун.

На думку в.о. міністра, головне – щоб в центрі уваги були діти, до яких дослухатимуться та допомагатимуть комфортно та безпечно навчатись.

“Носити чи не носити форму – вирішує керівництво школи разом із батьками. В Україні запровадження форми регламентується статутом та правилами внутрішнього розпорядку школи.

Батьки можуть долучатися до вирішення цього питання також”, – резюмувала вона, порадивши під час обрання форми звертати увагу на склад тканини, зручність, якість пошиття та безпечність.

Джерело.

Related Post

facebook