fbpx
Суспільство
Мучеників Бориса і Гліба 6 серпня: історія та традиції свята

В цей день в народі вшановують пам’ять перших святих Київської Русі Бориса і Гліба (у хрещенні Романа і Давида).

Борис і Гліб були синами великого князя Володимира Святославовича. Після смерті батька між його синами розгорілася боротьба за престол і землі.

На сьогоднішній день існує дві версії, хто саме наказав убити братів. Одна з них стверджує, що вони зaгuнyлu за наказом старшого зведеного брата Святополка Окаянного. В іншій йдеться про те, що винуватцем їх cмepтi був сам Ярослав Мудрий, котрий також їм був зведеним братом.

У свою чергу православна церква стверджує, що на такий вчинок Святополка штовхнув дuявoл. За те, що Борис і Гліб прийняли мученицьку cмepть від одновірців, церква канонізувала їх у лику мучеників-страстотерпців.

Читайте також: ГОРОСКОП НА 6 СЕРПНЯ: КОМУ ДОВЕДЕТЬСЯ ГАРНЕНЬКО ПОПРАЦЮВАТИ

Крім того, неодноразово була доведена чудотворна сила їх мощей. В народі їх вважали заступниками української землі і небесними зберігачами слов’янського народу.

В цей день слов’яни намагалися не виїжджати працювати в поля і луки, інакше там може статися сильна пожежа. Вся справа в тому, що зазвичай у серпні починалася пора численних гроз, які супроводжувалися блискавками, здатними підпалювати копиці сіна.

Саме тому в народі день Бориса і Гліба називали Паликопною — від слів «палити копи». «На Гліба і Бориса за хліб не берися», — говорили слов’яни, маючи на увазі, що слід відкласти жнива, хоча якраз на Бориса і Гліба достигає хліб.

У той же час жінки і діти починали збір ягід черемхи. Традиційно з цих корисних ягід варили смачні компоти і заготовляли про запас — в основному, в сушеному вигляді. Ще слов’яни робили запаси березових віників для лазні.

Джерело.

Related Post

facebook