fbpx

Попередили: 8 речей, які не варто робити в різних країнах світу

Відвідати, спробувати, випити, сфотографуватися в Парижі, Римі, Нью-Йорку, Токіо і так далі. Але попередження досвідчених мандрівників про те, чого краще не робити в тій чи іншій країні, зустрічаються набагато рідше.

Зрозуміло, що в будь-якому куточку світу краще не вступати в конфлікт з місцевими, не захоплюватися алкоголем і не спокушати злодіїв гаманцем, заклично стирчить із задньої кишені штанів, або дорогою технікою, виставленої напоказ.

Але є й інші нюанси, незнання яких може обернутися конфузом або проблемами.

  • Японія: ніяких чайових

У Країні висхідного сонця дуже багато речей, незрозумілих європейцю: сорокарічні жінки, відрізнити по виду від двадцятирічних дівчаток, люди, «які працюють» дорожніми знаками, неймовірно трепетне ставлення до роботи.

Перераховувати можна нескінченно. Але одне правило надзвичайно важливо для туристів – ніде не варто залишати чайових.

Якщо ви залишите дрібниця на столі, офіціант злякається і спробує повернути її вам, тому що в Японії гроші, залишені понад рахунок, – це зовсім не похвала, а побажання в майбутньому зробити, нарешті, свою роботу нормально.

Для японців, схиблених на працю та принесення користі, це гірше ляпаси, так що краще замініть чайові щедрою посмішкою і легким поклоном.

  • ОАЕ: немає прояву почуттів

Об’єднані Арабські Емірати – країна нехай і курортна, але все-таки суворо дотримується норм ісламу. І туристів це теж стосується.

Її влада вже досить давно заборонили відпочиваючим розгулювати вулицями міст і пляжам в «непристойній» вигляді (тобто, наприклад, з відкритими ногами і руками, а жінкам – з непокритою головою), але цим справа не обмежується.

Так, навіть у самих курортних місцях, де, здавалося б, одні тільки приїжджі, заборонено цілуватися. Причому це не просто непристойно, але вагомий привід для місцевих звернутися в поліцію, після чого порушників можуть зобов’язати виплатити солідний штраф.

Залишається додати, що в ОАЕ є й інші норми, багато з яких загальноприйняті для арабських країн. Наприклад, непристойно подавати співрозмовникові ліву руку або ж передавати що-небудь лівою рукою (особливо їжу).

Ліва рука вважається нечистою, так як спочатку саме вона призначалася для виконання тих чи інших актів особистої гігієни.

  • Саудівська Аравія: невблаганні закони

У Саудівську Аравію не можна ввозити предмети культу, що мають відношення до яких би то не було релігій, крім ісламу. Розп’яття і Біблію можуть вилучити безпосередньо в аеропорту, як і алкоголь, бекон або інші вироби зі свинини (якщо, звичайно, вам прийде в голову брати їх з собою).

Жінкам, у тому числі іноземок, які не дозволяється перебувати на вулицях без Абай – довгій чорній одягу, що приховує фігуру.

Втім, в так званих компаундах – громадах, де ізольовано проживають іноземці, – дозволяється все, в тому числі розгулювати по вулиці в шортах і навіть самостійно займатися приготуванням вина, якщо, звичайно, хтось потайки провезе вам винні дріжджі або що-небудь в цьому дусі.

Тут треба зауважити, що туристичних віз Саудівська Аравія не видає, так що потрапити в країну можна або по роботі, або в якості члена сім’ї когось, хто вирушає сюди в тривале відрядження, або якщо ви паломник і прямуєте в Мекку.

У всіх трьох випадках доведеться неабияк попітніти, щоб отримати дозвіл на в’їзд в країну.

  • Марокко і Туреччина: чай більше ніж чай

Спілкуючись з місцевими в Марокко або Туреччині, ні в якому разі не відмовляйтеся від запропонованого вам стаканчика чаю. Вчинивши так, ви страшно скривдите того, хто пропонує вам напій.

Неважливо, де це відбувається – в ресторані чи, де вам принесли чай як аперитив, хоча ви його не замовляли, в сувенірній крамниці, де ароматну димлячу чашечку приніс вам продавець-власник, і вже тим більше, якщо ви опинилися в гостях. Чай – знак поваги і розташування.

Ще один нюанс, про який варто пам’ятати дівчатам, – в Марокко і Туреччини не варто вітатися з чоловіками за руку, навіть якщо ви звикли до цього у себе вдома. Такий жест тут розцінюється як готовність до дуже близького знайомства.

  • Сінгапур: заборони як пам’ятка

Про те, що в Сінгапурі заборонено трохи більше, ніж всі, чули, звичайно, багато. На ділі це не зовсім так, але обмежень в країні все-таки багато, а штрафи для порушників просто космічні.

Наприклад, відома байка про заборону жувати жуйку – це вигадка. Жувати можна, але ось купити гумку проблематично, а якщо вас застануть за приклеюванням липкого грудочки до чого б то не було, доведеться розщедритися.

Ще в Сінгапурі можна ловити рибу – таблички з написом No fishing висять буквально всюди. Не можна їсти і пити в метро, навіть ковтнути води з пляшки! Крім цього, в підземці забороняється спати.

А ще в Сінгапурі не варто годувати птахів – в подорож по цій азіатській республіці ви зустрінете чимало попереджають про штрафи в разі порушення даного правила табличок з відповідними картинками.

  • Китай: правила етикету

У Китаї коштує бути дуже обачними, переходячи дорогу. Рух божевільне, так що точно не варто вважати ворон. Ще не здумайте пити воду з-під крана, навіть якщо вона здається найчистішої: ризик отруїтися дуже великий.

Кілька специфічних правил стосуються поведінки за столом. Так, краще не встромляти палички в рис і інші страви – виявляється, це поминальна традиція.

А якщо ви їсте в ресторані рибу, не можна перевертати її зворотною стороною, так як, згідно з місцевими уявленнями, це означає, що ви бажаєте рибалці краху його човна.

Ще один грубий і нечемний жест – вказувати на людину паличками для їжі. На щастя, китайці все ж з розумінням ставляться до приїжджих і прощають їм несподівані помилки.

  • США: акуратніше з дітьми

У Штатах досить багато дивних і навіть курйозних законів. На Алясці, наприклад, не можна перевозити собаку на даху авто, а в Каліфорнії – відстрілювати дичину з вікна автомобіля.

Забороняється спати на проїжджій частині, а де-не-де поза законом і автостоп. Але є в США деякі загальні серйозні правила, і одне з них стосується чужих дітей.

Їх ні в якому разі не можна чіпати, знімати на камеру, пропонувати їм цукерки. До таких речей, навіть з боку туристів, ставлення дуже серйозне, місцеві можуть негайно викликати поліцію.

  • Країни Бенілюксу: дивіться під ноги

Країни Бенілюксу (Бельгія, Нідерланди і Люксембург) славляться фанатичним ставленням місцевих до двоколісного транспорту.

Значна частина міського потоку складається саме з велосипедистів, які є повноправними учасниками руху, про що свідчить і спеціальна розмітка на проїжджій частині, а також велика кількість велодоріжок.

Не варто стояти на них, йти по ним або перетинати їх без потреби, в іншому випадку ви можете швидко спровокувати дорожньо-транспортна пригода.

Джерело

You cannot copy content of this page