fbpx

Що 27 червня роблять з новим одягом, і для чого треба “запрошувати” дощ

Пророк Єлисей був сином заможного орача. За переказами, Ілля-пророк закликав його до себе і зробив своїм помічником. Після смерті вчителя Єлисей і сам став пророкувати.

З ім’ям пророка пов’язують багато чудес: зцілення хворих та воскресіння мертвих, множення оливи і хлібного зерна. У той же час Єлисей нерідко зображується людиною жорсткою і навіть жорстокою.

Так, одного разу він прокляв малих дітей лише за те, що вони дражнили його: насмішників розірвали дві ведмедиці, що вийшли з лісу.

27 червня продовжували сіяти гречку. Вибирали для цього сухе поле, хоча після посадки обов’язково потрібен був дощ, щоб насіння змогло прорости. Для цього проводили велику кількість обрядів. Наприклад, заклинали кропиву, щоб дощ на наступний день пішов.

Була поширена традиція освячувати 27 червня одяг, щоб людина, яка вдягає його, була щасливою протягом усього року. Робили так само і з тим одягом, який дістався у спадок або в подарунок.

Ритуал прийнято було здійснювати тільки з речами, які були куплені після Нового року і одягнуті не більше трьох разів. Також можна було 27 червня освячувати наряди, в яких люди відчували себе незручно.

Читайте також: ЧОЛОВІК ОСВІДЧИВСЯ ОДРАЗУ ДВОМ ДІВЧАТАМ, ЧИМ ПІДКОРИВ ВСЮ МЕРЕЖУ

Народні прикмети на 27 червня:

Півень головою трясе, недоречно співає – біда хмари жене.

Качки притихли – до грози.

Шуліки парять в небі – на гарну погоду.

Жаби на суші стрибають – до дощу.

Суха і ясна погода – продовжували сіяти гречку.

Багато мошок і комарів – чекай доброго врожаю грибів і ягід.

Дощ на Єлисея – прикмета того, що сім тижнів будуть дощі.

Джерело.

You cannot copy content of this page