fbpx
Суспільство
Сім поширених помилок, які заважають приготувати смачне картопляне пюре

Картопляне пюре – одне з найпопулярніших страв на нашому столі. Чому у одних господинь цей гарнір виходить смачним, повітряним і ніжним, а у інших – схожим на клейстер?

Вся справа в важливих деталях і дрібницях.

1. Використовуєте невідповідні сорти картоплі. Вибирайте сорти картоплі з великим вмістом крохмалю. З них легко виходить ніжне і повітряне пюре.

Також вони прекрасно вбирають в себе спеції. Бульби картоплі червоних або білих сортів перетворюються в однорідну вершкову масу набагато складніше, та й на смак вони не такі ніжні.

2. Не підсолювати воду. Під час варіння гранули крохмалю набухають і поглинають воду. Відповідно, якщо ви підсолити воду, то картопля стає солоним.

Це призводить до того, що вам не потрібно досолювати картоплю під час розтирання, і забезпечує однорідний приємний смак.

Читайте також: ЛАЙФХАК: ЯК ЗБИТИ ВЕРШКИ БЕЗ ЕЛЕКТРИЧНОГО МІКСЕРА

3. Опускаєте картоплю в киплячу воду. Опустіть картопля в воду з холодною водою, підсолити її, поставте на великий вогонь.

Доведіть до кипіння, зменшіть вогонь і доведіть картоплю до готовності. Якщо ви опускаєте картопля в киплячу воду, то процес приготування йде неоднорідне: зовнішня частина картоплі почне розвалюватися до того, як внутрішня частина звариться повністю.

4. Не повністю зливати воду. Якщо ви хочете, щоб пюре мало смак картоплі, а не води, переконайтеся, що ви добре злили воду після варіння.

Якщо не виходить злити воду повністю, поставте картопля в каструлі, в якій його варили, на дуже маленький вогонь. Залишки води випаруються, картопля підсушиться.

5. Додаєте інгредієнти відразу з холодильника. Масло, яке ви додаєте в пюре, має бути кімнатної температури. А молоко або вершки – теплими. Це дозволить зробити пюре однорідним, без грудочок.

6. Занадто довго або інтенсивно розтираєте. Переминається варену картоплю потрібно дуже делікатно.

Використання, наприклад, кухонного комбайна призводить до того, що крохмаль перетворюється в клейковину, роблячи ваше пюре неапетитним. Той же ефект відбувається і при дуже довгому розтиранні картоплі.

7. Готуєте пюре задовго до його подачі на стіл. Найкраще готувати пюре безпосередньо перед подачею на стіл. Ніч в холодильнику додасть цьому гарніру смак картону.

Якщо вже так склалося, що вам потрібно подати вчорашнє пюре, то розігріти його краще на пару.

Якщо у вас немає пароварки, то можна просто помістити пюре в вогнетривку ємність і поставити над каструлею з киплячою водою (не робіть вогонь дуже великим).

Джерело.

Related Post

facebook