fbpx
Шоу-бізнес
В Україні хочуть заборонити лампи і термометри зі ртуттю

Україна може залишитися без градусників, ламп, зубних пломб – в Мінприроди представили на громадське обговорення законопроект про ратифікацію Україною Мінаматской конвенції.

Якщо документ ратифікують, під заборону потраплять усі товари, що містять в собі ртуть або якщо вона використовується при їх виробництві. Мінаматскую конвенцію починаючи з 2013 року вже підписали близько 130 країн, 94 з них – вже ратифікували її.

“Зараз документи на ратифікацію знаходяться на внутрішньому урядовому узгодженні. Сподіваємося на підтримку громадськості для того, щоб якомога швидше ратифікувати документ”, – заявив заступник голови Мінекології Микола Кузьо.

До цього в Мінекології додають, що головна мета цієї ініціативи – знизити ризики для екології країни і здоров’я громадян.

“За нашими оцінками, впровадження положень Конвенції для бізнесу не буде критичним. Виробництво приладів, які забороняє Конвенція, в Україні відсутня.

Йдеться лише про імпорт, але його обсяги – мізерні. Крім того, Конвенція має на увазі поступове припинення та видобутку ртуті, а Україна її не видобуває”, –  розповів директор департаменту екобезпеки Мінекології Сергій Лук’янчук.

Читайте також: РИНОК ПРАЦІ В УКРАЇНІ: НАДЛИШОК ЮРИСТІВ ТА НИЗЬКІ ЗАРПЛАТИ

За словами Лук’янчука, заборона не буде миттєвим.

“Буде розроблений план впровадження Конвенції, і будемо поступово виводити з обігу все те, що потрапляє під заборону, тим більше що ми вже спостерігаємо тенденцію переходу, наприклад, з люмінесцентних ламп (їх виробництво супроводжується викидами ртуті в атмосферу) на діодні.

Останні вже виробляють в Україні, вони недорогі і вигідні в експлуатації. А обсяг імпорту люмінесцентних ламп – 10% від загальної кількості. Набагато рідше використовуються і ртутні термометри”.

В уряді уточнюють – після введення заборони на ртутні прилади вилучати їх з продажу і у приватних споживачів ніхто не буде – вони просто вироблять свій ресурс, а їм на зміну прийдуть безпечніші товари. Під вето потраплять не тільки градусники і лампи: ртуть використовується при виробництві зубних пломб, косметики і навіть цементу.

Опитані нами стоматологи розповіли, що схвалюють заборону на “ртутні” пломби: “Через них у багатьох людей трапляються рецидиви”. А ось в аптеках кажуть, що ртутними градусником цікавляться частіше, так як вони дешевше аналогів – 14 грн проти 70 грн.

Джерело.

Related Post

facebook