fbpx

Вчимо англійську разом: найкращі способи запам’ятати іноземні слова

Головне у вивченні англійської – повторення, регулярність, асоціації та контекст. Дослідники вивели математичну формулу забування і прийшли до висновку, що без повторення тут нікуди.

Виявляється, що при запам’ятовуванні окремих слів (а нову мову ми вчимо саме так) більше половини інформації забувається протягом першої години, в наступні 10 годин – ще 5%, а на третій день ми пам’ятаємо тільки п’яту частину вивченого.

Засновник онлайн школи EnglishDom Максим Сундалов дає кілька пора д, як запам’ятовувати більше слів і пам’ятати їх довше. Найголовніше – повторення, регулярність, асоціації та контекст.

“Як би нудно це не звучало, але щоб пам’ятати – треба повторювати. Вчені навіть придумали формулу ідеального повторення, – розповідає Максим. – Так, вивчені сьогодні нові слова потрібно повторити через півтори години після уроку, на другий день і через місяць. Тоді інформація міцно засяде у вас в голові”.

Читайте також: ЗА ВИХІДНІ УКРАЇНСЬКІ ЗАПРАВКИ ЗНИЗИЛИ ЦІНИ НА БЕНЗИН: ЕКСПЕРТИ НАЗВАЛИ ПРИЧИНИ

Як запам’ятовувати більше слів

  • Картки зі словами – паперові (можна зробити самостійно або купити готові) або у вигляді додатку в телефоні. Суть в тому, що з одного боку карти вказано слово російською, з іншого – англійською. Можна переводити в будь-якому напрямку. Картки потрібно скрізь носити з собою і у вільний час повторювати слово, переводячи їх однієї мови на іншу. Перемішуйте і поповнюйте свою колоду – так ви і нові слова дізнаєтеся, і старі повторіть.
  • Дивіться фільми і серіали. Спочатку з англійськими субтитрами, а потім зовсім без них. Так ви не тільки поповните свій словник розмовної лексикою, але дізнаєтеся слова в контексті, зрозумієте ситуації, в яких воно може використовуватися. Виписуйте слова в блокнот або на картки, щоб потім мати можливість повторити.
  • Використовуйте прийоми мнемотехніки – штучних асоціацій. Для цього постарайтеся придумати візуальний образ для матеріалу, що запам’ятовується слова. Чим смішніше і безглуздіше буде ситуація, тим краще вона запам’ятається, тому що у вас почне працювати емоційно-образна пам’ять.
  • Вивчайте вголос. Багато, намагаючись запам’ятати слова, повторюють їх про себе, подумки, хоча краще проговорювати їх вголос, чітко артикулюючи. Тоді ви будете впевнені, що заучуєте правильну вимову, крім того, так ви будете не тільки бачити, а й чути слово, що прискорить запам’ятовування.

Як не варто вчити слова

  1. Намагатися “йти по словнику”. Такий метод пропагують вчителя старої школи – берете англо-російський словник і вчіть слова поспіль. Метод сумнівний, так як перед вами виявляється багато співзвучних слів поспіль, які при цьому мають зовсім різні значення. Краще розбивати слова за тематичними групами або ситуацій використання: тварини; одяг; розмова в аеропорту; розповідь про свою роботу.
  2. Намагатися запам’ятати відразу сотню нових слів, виписаних вами після перегляду фільму. Це перевантажить ваш мозок. Краще приділяти вивченню лексики по півгодини щодня, ніж намагатися вивчити все за один вечір і втратити бажання займатися на найближчий тиждень.
  3. Намагатися вчити слово, не перевіривши його транскрипцію. Сюрпризи і виключення можуть чекати в найнесподіваніших місцях, тому краще зайвий раз перевірити, ніж завчити неправильно.

Яким би сильним не було ваше бажання швидко вивчити англійську, пам’ятайте, що краще займатися з комфортною для себе швидкістю, але щодня, ніж раз на тиждень влаштовувати виснажливі “марш кидки”.

Джерело.

You cannot copy content of this page