fbpx
Суспільство
Яблучний спас 2018: церква уточнила, чи можна їсти фрукт до свята

В цьому році багато культур дозріли раніше покладеного терміну. Спекотна погода і рясний полив посприяли цьому. Дозріли яблука. Від деяких віруючих можна почути питання, чи можна їсти дозрілі яблука, не чекаючи Яблучного Спаса? Давайте розберемося.

Дуже часто далекі від Церкви люди надають освячення плодів магічні властивості, що є помилкою.

Зміст освячення в день Преображення Господнього (Яблучного Спаса) полягає лише в тому, що ми приносимо Богу початки нового врожаю, плоди своїх праць, таким чином, прославляючи Господа, Подателя всіх дарів і благ.

В нашому регіоні освячують яблука, як найпоширенішу плодову культуру.

Читайте також: ЛІТНІЙ ПЕРЕКУС: САЛАТ З ЯГІД І АВОКАДО

В Палестині, наприклад, свято Преображення припадало на момент дозрівання винограду, який і приносили для освячення, тим самим благословляючи новий врожай, з якого робили вино для Євхаристії.

Основний сенс – принести Богові усе найперше і найкраще.

Типікон наказує утримуватися від куштування яблук тільки до їх освячення. І сенс цього припису полягає не стільки в утриманні від плодів на певний період, скільки в тому, щоб перші початки врожаю спочатку обов’язково освятити і лише після цього споживати.

У деяких монастирях є традиція освячувати плоди першого врожаю відразу, як тільки вони дозріють, і після цього приймати їх за трапезою, не чекаючи свята Преображення.

Джерело.

Related Post

facebook