fbpx

Яке свято 1 серпня: що ні в якому разі не можна робити в цей день, а що потрібно обов’язково зробити

У православному календарі це день вшанування пам’яті преподобної Макрини Каппадокійської, що жила в IV столітті н. е. Інші назви свята: «Вказниці осені», «Макриди», «Мокрини».

За народним повір’ям, Макринин день — це указник осені. По погоді цього дня судили про те, якою буде осінь. Джерело

У народі день назвали Мокрини, тому що повинен обов’язково бути дощ і волога погода, як восени. Якщо ж дощу не було, значить це посуха, яка може знищити врожай. Тому проводили обряди, щоб викликати дощ.

Селяни за традицією ходили за грибами, прибирали овес, а польові роботи до цього часу вже закінчувалися. Але зате це був початок періоду літніх гроз та сильних дощів.

Через сильні дощі сіно могло згнити, а якщо були тільки грози і сухо, то це могло підпалити поля. Тому часто в цей час читають молитву від пожеж в храмах.

Дощ викликали зазвичай жінки та дівчата, які народилися 1 серпня. Іменинниць одягали в сині сарафани, прикрашали червоним намистом і садили біля вікна, щоб вони чекали тих, хто повернеться з полів і принесе колоски.

З цих колосків робили сніп, заматували його в білий рушник. А ввечері дівчата у сорочках водили хороводи, всередині якого іменинниця сиділа на снопі. Її і називали Мокриною.

Потім повинна була прийти знахарка, щоб прочитати заговор. Дівчина Мокрина повинна віднести колоски до водойми і відправити їх за течією.

Потім вона б’є по воді долонями і просить річку, щоб вона вмовила дощ прийти. Обряд ні в якому разі не можна бачити чоловікам, інакше все село чекає біда.

А от якщо навпаки дощ іде, то Мокрині не можна виходити на вулицю, але можна вбиратися. Якщо вона вийде, то заллє всю землю дощ.

Можна ще сьогодні провести замовину, щоб в хаті водилися гроші. Одягніться в одяг з дірками в кишенях, в руки візьміть мішок з дірками, станьте під дощ і говортьі:

«Дощ, у мене мошна пуста, за душею ні гроша. Допомоги у тебе прошу, наповни калитку, щоб гроші водилися, щоб дірки зашились».

Потім треба піти додому і зашити дірки в речах. Туди кладуть по монетці і сушать одяг. Бажано зробити це на вулиці під променями сонця.

Читайте також: -Треба, щоб діти жили в злиднях, тоді і вдячними будуть, – тихо сказала свекруха

Чого не можна робити 1 серпня

В цей день наші предки проводили обряд викликання дощу, в якому брала участь іменинниця. Але його ні в якому разі не повинні бачити чоловіки, інакше все село чекає біда.

Якщо ж дощ і так йде, то жінкам, у яких день народження, треба вбратися, але з хати краще не виходити. Інакше дощ заллє всю землю.

Не можна сьогодні забивати худобу і птахів, інакше хтось з рідних захворіє. Не можна готувати квашену капусту, квас і солити огірки.

За прикметою ними можна отруїтися. Також сьогодні заборонено продавати конину, а то всі коні перемруть.

Приказки і прикмети

  • За прикметою, якщо 1 серпня дощило, то значить, осінь буде мокра.
  • Денна злива обіцяє прекрасну сівбу озимини.
  • Якщо мурахи 1 серпня посеред дня закладають входи в мурашник, – прикмета до дощу.
  • Теплий і погожий Макринин день передбачав відмінний урожай.
  • Похолодало 1 серпня, – прикмета, що прийдуть хвороби.
  • Достаток красноголовців передрікає пух з осики.
  • Згідно прикметі, родючий рік на горіхи буде, якщо 1 серпня пройде грибний дощик.
  • Грози обіцяють східні вітри.
  • Павутина в день Макриди висить у лісі, – прикмета, що осінь порадує теплом.
  • Зорепад у цей день, – знак наближення вітряної погоди.

Нapoджені на Мокрини володіють внутрішнім магнетизмом. Вони цілеспрямовані, працьовиті, не терплять поразки, тому завжди виходять переможцями.

You cannot copy content of this page