fbpx

10 речей, за які ми переплачуємо найбільше

Ціни на деякі товари в рази перевищують їх собівартість. Правда, майже завжди є можливість не віддавати зайвого.

1. Попкорн в кінотеатрі

Лідер хіт-параду переоцінених речей. Просто порівняйте: маленький стакан попкорну в кафе при кінотеатрах, в супермаркеті 100 грамів зерен кукурудзи з заправкою, з яких ви приготуєте велику миску хрусткого ласощів, – вже близько 50 гривень.

На вагу цей же продукт обійдеться в 2 рази менше за 100 грамів. Навіть якщо вважати, що попкорн з кінотеатру спочатку важив ті ж 100 грамів, виходить 20-кратна націнка.

Як не переплачувати: 

Якщо ви не можете нічого не жувати протягом двох годин, захопіть перекус з собою. Це може бути як приготовлений вдома попкорн, так і корисні морквяні палички або яблуко.

2. Весільна атрибутика

Якщо ви хоча б раз прицінювалися до весільним товарам, то знаєте, як дорого вони коштують. Причому в переважній більшості випадків необгрунтовано. Ціна на плаття нареченої і сукня випускниці може відрізнятися в два рази, хоча різниця буде тільки в кольорі.

Читайте також: 7 МАРИНАДІВ ДЛЯ ШАШЛИКУ, ЯКІ ЗРОБЛЯТЬ СМАЧНІШЕ БУДЬ-ЯКЕ М’ЯСО

Вартість відрізу фатину буде менше, ніж у такого ж шматка тканини з ярликом «фата», як мінімум в 10 разів.

Як не переплачувати: 

Це завдання із зірочкою, так як альтернатива «обійтися без традиційного весілля» підійде не всім. Зверніть увагу на неспеціалізовані магазини: білі туфлі на один раз з мас-маркету обійдуться дешевше, ніж з весільного салону, і, ймовірно, виглядати будуть більш актуальною.

Також багато весільні елементи можна зробити своїми руками, якщо вони, звичайно, ростуть з правильного місця.

3. Вода в пляшках

Вода з крана коштує так само, як вода в пляшці. Різниця вражає.

Як не переплачувати:

Встановіть будинку фільтр для води і беріть її з собою в багаторазової пляшці – значно заощадите в довгостроковій перспективі.

4. Дорогий брендовий одяг і взуття

У дешевому сегменті ціна і якість найчастіше пов’язані безпосередньо. Ви легко відрізните туфлі за 1 тисячу від взуття за 10 тисяч. Однак між парами за 10 і 100 тисяч різниця може бути не так очевидна. Зате на одній з них буде впізнаваний логотип або підошва певного кольору.

Ніякого секрету тут немає: купуючи брендові речі , ви платите за назву, за дорогу рекламу, за оренду найкращих приміщень для бутиків і так далі. Але не за саму річ, і це важливо розуміти.

Як не переплачувати:

Брендові речі можна зі знижкою купити на розпродажі або в стоках, але, зрозуміло, вони будуть не з останньої колекції. Ще один варіант – стати прихильником раціонального споживання.

5. Картриджі для принтера

Принтери досить довговічна техніка, і практично немає випадків, коли за новою моделлю шикувалися б черги. Цілком логічно, що виробники вирішили заробляти не на самому апараті, а на видаткових компонентах. Тому не варто дивуватися, купуючи картридж за ціною принтера.

Як не переплачувати:

Існує кілька простих способів знизити витрати на друк або тонера при друці. Наприклад, адаптувати інтернет-сторінку для друку, виключивши всі непотрібні елементи.

6. Алкоголь і сигарети

З шкідливими звичками в більшості країн борються, штучно піднімаючи ціни на алкоголь і сигарети. У підсумкову вартість додаються акцизи податкові ставки по акцизах на підакцизні товари на спиртне і тютюн.

Як не переплачувати:

Випивайте рідше і кидайте курити. Хоча б тому, що це шкідливо не тільки для гаманця, але і для вас.

7. «Корисна» їжа

Енергетичний батончик, який ви взяли у відділі з нібито корисної для здоров’я їжею, коштує дорожче свого шоколадного аналога. Хоча, якщо уважно читати написи на етикетці, можна з’ясувати, що і калорійність у них однакова, і жирів з вуглеводами в них міститься приблизно стільки ж.

Аналогічні справи з йогуртами з підвищеним вмістом білка, на яких дрібними літерами написано, що порівнювали їх тільки з іншою продукцією цього ж виробника.

Як не переплачувати:

Готуйте корисну їжу самі: так ви і не витратите зайвого, і точно будете впевнені в складі страви.

8. Паперові книги

Багато хто любить класичний формат книг, щоб листочки шелестіло і пахли друкарською фарбою. За задоволення доводиться платити в кілька разів дорожче, ніж за електронну версію.

Як не переплачувати:

Встановіть на свої пристрої зручні програми для читання і купуйте книги в електронній версії.

9. Квіти

Ціни на букети залежать не тільки від виду квітів, які в них використовуються. Ви оплачуєте роботу флориста, оренду приміщення і, звичайно, всі ті бутони, які так і зів’януть в очікуванні покупця.

Як не переплачувати:

Сто троянд зустрічаються в Instagram так часто, що давно стали банальністю. Чи не хочете переплачувати – увімкніть фантазію і придумайте інший презент. Можливо, заощадити і не вийде, зате не будете кусати лікті, відносячи дорогущий букет в смітник через тиждень.

10. Сіль

Сіль, відсутність якої може зіпсувати смак самого вишуканого блюда, – це хлорид натрію (NaCl). Комерційної вигоди в солі не так багато, адже вона коштує дуже дешево.

І на прилавках з’являється сіль з різними добавками, яка коштує в кілька разів дорожче і, по запевненням виробників, набагато корисніше. Але є одне «але»: чим більше в продукті сторонніх домішок, тим менше там власне NaCl.

Як не переплачувати:

Просто кладіть в їжу менше солі.

Джерело.

You cannot copy content of this page