fbpx
Суспільство
12 жовтня 2022 року – цей день в історії, яке сьогодні народне свято та які основні події

12 жовтня – Всесвітній день економіста та День економіста в Україні. Цього дня видатні працівники галузі нагороджуються премією Шведського центрального банку. Таке рішення було прийнято Нобелівським комітетом.

Якщо людина бажає присвятити своє життя цій професії, їй потрібно отримати вищу освіту. Також дуже важливими є аналітичний склад розуму, вміння працювати з великими обсягами інформації і програмами на коп’ютері.

12 жовтня в церковному календарі – день пам’яті святителя Михаїла, першого митрополита Київського і всієї Русі. Саме цей легендарний святитель охрестив Київську Русь за правління князя Володимира. Традиційно його вважають першим очільником Київської митрополії Константинопольського патріархату.

Деякий час його мощі перебували у печерах Києво-печерської лаври, а потім були перенесені до Великої Печерської церкви (Свято-Успенський собор).

Які сьогодні іменини: Веніамин, Зимислав.

Талісманом людини, народженої 12 жовтня є амазоніт. Напівдорогоцінний камінь, який відрізняється синє-зеленим відтінком. В Європу камінь потрапив з берегів річки Амазонки, через що і отримав свою назву. Вважається, що амазоніт допомагає розвинути інтуїцію, покращити настрій.

Що не можна робити в цей день

  • Не варто злитися, а також мучити тварин.
  • Слідкуйте, щоб цього дня в домі не закінчилася сіль.
  • Заборонено брати гроші і давати їх в борг.

Народні прикмети і традиції на 12 жовтня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на сьогоднішній день:

  • дивилися, який сьогодні день: чутно грім – зима буде без снігу;
  • зоряне небо – до сухої осені;
  • в лісі багато пізніх грибів – чекайте на пізню зиму;
  • листя вкрилися інеєм на дереві – день буде сонячним та ясним.

В народі 12 жовтня називали милостивим Киріяком відлюдником та Феофаном. Наші предки цього дня святкували свято мисливців. Цей день вважався хорошим для полювання на зайця. А наприкінці дня мисливці обов’язково накривали на стіл і розповідали різні байки.

Фото ілюстративне, з вільних джерел.

You cannot copy content of this page