fbpx
Цікаве
15 вересня: яке свято, прикмети і що не можна робити

15 вересня православна церква вшановує пам’ять мyчeника Маманта, матері його Руфіни і батька Федота.

Знатних батьків святого за сповідання християнської віри кинули до в’язниці, де незабаром пoмep батько. Мати Маманта пoмepла під час пoлoгів. Його вихованням займалася благочестива вдова. Джерело

Традиції 15 вересня

Мамант вважався покровителем кіз і овець. Тому в народі день його пам’яті назвали Мамонт-овчарнік. Люди 15 вересня наводили порядок у дворі і в сараях, де знаходяться вівці і кози: обкурювали вересом, утеплювали мохом.

Молилися святого Маманта за домашню худобу. Вірили, що це допоможе уникнути відмінка і забезпечить тваринам хорошу плодючість.

З Мамонта до Созонта (20 вересня) копали пізню картоплю. З картоплею пов’язані деякі прикмети. Наприклад, щоб не було ревматизму, потрібно носити картопля в кишені брюк.

Читайте також: Молитва про довіру. У всіх нас бувають складні переживання. Коли не вистачає сил. Коли хвилювання здушують

Що не можна робити 15 вересня

Їсти м’ясні продукти. Так як мамонти вважається покровителем кіз і корів, краще утриматися від вживання продуктів, пов’язаних з ними. Інакше можеш накликати на себе нещастя.

Відмовляти в допомозі. Якщо мова йде про твоїх рідних, близьких або друзів, постарайся допомагати їм, якщо вони тебе про це просять.

І свою карму поліпшиш, і їм станеш корисною – звичайно, якщо це не суперечить твоїми принципами або у тебе немає ресурсів і можливості.

Байдикувати. У цей день постарайся відставити свою лінь на другий план. Звичайно, це не означає, що цілий день потрібно орати в поті чола, але потрібно зробити його хоча б трохи продуктивним.

Постав заздалегідь кілька цілей і виконай їх, щоб привернути удачу.

Нити і скаржитися. Не можна не погодитися з тим, що іноді дуже допомагає – виплеснути свої емоції, оголити душу і висловити всі образи близькій людині. Ми всі люди, нам часто потрібно співчуття, підтримка і почуття, що ми не самотні.

В цей день – 15 вересня постарайтеся бути більш оптимістичними. Резонні зауваження будуть доречні, а ось скарги і капризи зроблять тільки гірше.

Прикмети на 15 вересня

  • Якщо день ясний, осінь тепла буде.
  • Якщо захід червоного кольору, скоро буде мороз.
  • Дощ – до сухої осені.
  • Низькі хмари – до негоди.
  • Безвітряна погода і велика кількість роси – до ясної і теплої осені.
  • Сніг, що випав в цей день, швидко розтане.
  • Нові справи 15 вересня починати не варто – до провалу.
  • На мамонтів на ринок краще не ходити. Покупки не принесуть бажаної радості, та й обікрасти можуть або обдурити.
  • Щоб захистити житло від підступів нечистої сили його обкурювали ладаном.
  • День підходить для проведення обрядів сімейної магії.

Related Post