fbpx
Цікаве
17 січня – яке сьогодні свято та чого не можна робити. Іменини, традиції, заборони та прикмети

7 січня День ангела відзначають: Ананія, Аристарх, Артем, Архип, Денис, Зінаїда, Йосип, Лука, Марк, Микола, Никанор, Опанас, Остап, Павло, Філіп, Прохор, Родіон, Ростислав, Степан, Трохим, Юхим, Яків. Джерело.

Православна церква вшановує пам’ять преподобного Феоктиста, ігумена Кукума Сікелійського (800), а також преподобномученика Зосими, пустельника Кілікії (III-IV).

17 січня в православ’ї День пам’яті преподобного Феоктиста Кукумского і Зосими.

17 січня: традиції і звичаї

Хоча 17 січня Православна церква і шанує пам’ять Зосими, пустельника Кілікії, в народній свідомості цей день асоціюється з Зосимою Соловецьким, одним із засновників Соловецького монастиря, який вважається покровителем бджолярів.

У цей день Зосиму моляться про хороший збір меду. І хоча пам’ять святого відзначається в інший день, цю дату в народі прозвали Зосима-пасіка.

Щоб задобрити Зосиму на стіл обов’язково ставили мед як в чистому вигляді, так і в стільниках, а також приготовані з нього ласощі, наприклад, медові іриски або пряники.

Дівчата в цей день ворожать на судженого, бажання і долю, але Святки вже добігають кінця, а нечиста сила в свої володіння повертається, намагаючись наостанок накоїти більше бід.

У Феоктистів день за звичаєм з села гнали риса. У риса наряджався селянин, надягаючи шубу, вивернуту хутром назовні. Місцеві жителі інсценували бійку і проганяли його.

На місці розборок розпалювали багаття, через яке кожен намагався перестрибнути. Вважалося, що це принесе людині щастя і здоров’я, допоможе заручитися підтримкою вищих сил.

Народні прикмети на 17 січня: що можна, а чого не варто робити

Якщо на 17 січня випадає повний місяць, і стоїть ясна погода, значить, навесні буде сильна повінь.

Якщо на деревах лежить багато снігу – у бджолярів буде вдалий рік, і вийде зібрати багато меду.

Якщо небо в цей день безхмарне, то потужні морози стоятимуть ще досить довго.

Якщо в цей день людина збиралася в дорогу, їй потрібно зашити в комір квітку будяку, щоб нечисть не звела зі шляху і не здійснила пристріт.

Якщо хмари висять низько – це віщує холоднечу.

Якщо зоряне небо без хмар – буде сонце і мороз.

Червона зоря 17 січня віщує вітряну погоду.

facebook