fbpx

21 червня – яке сьогодні свято та чого не можна робити. Іменини, традиції, заборони та прикмети

21 червня день ангела відзначають: Феодор, Василь, Костянтин, Єфрем, Зосима. У православній церкві 21 червня відзначають день перенесення мощей Федора Стратилата. Відомо, що Федір був прекрасний зовні, а також мав багато інших обдарувань.

Добре знав основи християнського вчення і намагався його проповідувати повсюдно.

Традиції та звичаї на 21 червня

Робили це відповідно до прикметами. Цікаво було те, який спосіб використовували для пошуку найбільш відповідного місця. Так, 21 червня брали сковороду і прикладали її до землі на деякий час.

Потім дивилися, де сковорода найбільше намокла – там і волога ближче до грунту знаходиться. Вважалося, що найправильніше залишати сковороду на землі з вечора, а потім підіймати її на світанку. Природно, могли використовувати кілька сковорідок, щоб швидше визначити місце для спорудження колодязя.

Якщо сковорода лише злегка спітніла, значить, води тут мало, а якщо вона залишилася сухою – тут можна навіть не намагатися вирити колодязь.

Якщо на поверхні сковороди виступили краплі, то можна споруджувати колодязь на цьому місці, а якщо сковорода 21 червня облита дощем, то в будь-якому випадку сама задумка вирити колодязь буде невдалою.

Зазвичай 21 червня було досить багато гроз і дощів – це день за традицією вважали невдалим для польових робіт. Взагалі ж, саме з Федора Стратилата починався довгий період літніх гроз.

Починає до 21 червня цвісти жасмин і іван-чай. Також в гніздах виводяться перші птахи, а потім вони ж по другому разу виводять пташенят. Також з Федора починається період линьки у тварин, які живуть у лісі.

Говорили, що ніч з 20 на 21 червня є найдовшою. Підходило до 21 червня час прополки.

У православній церкві 21 червня відзначають день перенесення мощей Федора Стратилата. Відомо, що Федір був прекрасний зовні, а також мав багато інших обдарувань. Добре знав основи християнського вчення і намагався його проповідувати повсюдно.

Народні прикмети на 21 червня

Ранкова гроза — погана прикмета. Хоча б тому, що сіно не встигали прибрати, і воно намокає, псувалося.

У червні спостерігається посуха, а конкретно на Федора, 21 червня, ще й роса велика — чекай доброго врожаю.

Грозовий день — поганий сінокіс.

Роса 21 червня — прикмета того, що буде хороший урожай конопель та льону.

Фото ілюстративне, з вільних джерел.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook.

You cannot copy content of this page