fbpx
Суспільство
21 квітня – яке сьогодні свято та чого не можна робити: іменини, традиції та прикмети

21 квітня День ангела відзначають: Іларіон, Іван, Родіон, Йосип, Ярема, Яків, Лука, Юлія.

21 квітня православна церква згадує святого Іродіона, в народі цей день називають днем Вадима Ключника, Родівоном або Руфом.

Про святого Іродіона відомо, що він був одним з апостолів “від сімдесяти”, єпископом, родичем апостола Павла. Разом з Петром і Павлом Іродіон був страчений за віру за римського імператора Нерона.

21 квітня: традиції і звичаї дня

За повір’ям, у цей день сонце зустрічається з місяцем і розкриваються річки.

Вважалося, що сонце з місяцем після першого морозу розходяться в різні боки. І з того часу не зустрічаються один з одним до самої весни. Коли ж вони зустрінуться навесні, то довгий час розповідають один одному про своє життя, про те, де вони були і що бачили.

Іноді траплялося, що на цій зустрічі місяць з сонцем доходили до сварки. Якщо таке станеться, то чекали землетрусу. У цій сварці люди звинувачували місяць, називаючи його гордим і завзятим. Сонце, на відміну від нього, відрізнялося доброю вдачею.

У давнину його шанували як милосердне божество, готове завжди прийти на допомогу людині. Але допомагає воно тільки добрим людям, а злих нещадно карає.

Якщо ж своєю негідною поведінкою люди розгнівали сонце, то воно буде метати в них вогняні стріли (сонячні промені), і настане посуха.

Народні прикмети на 21 квітня

В цей день сонце з місяцем зустрічається. Ясне сонце і світлий день обіцяє хороше літо. Туманний і похмурий день до худого літа.

Люди приходили на річку і заговорювали дух водяного, щоб не ревів вночі і не руйнував берегів, а добрими плескітами розбудив низини і пустив рибу на нерест.

Якщо на Руфа буде теплий вечір і тиха ніч – до жаркого сухого літа.

Фото ілюстративне, з вільних джерел.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook

You cannot copy content of this page